Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Hledat spojení (na serveru idos.cz)

Logo CHAPS spol. s r.o.

AKCE

QR bojová hra Po stopách Anthropoidu v Praze-Libni

QR bojová hra Po stopách Anthropoidu v Praze-Libni

Operaci Anthropoid - akt pomsty na katovi českého národa Reinhardu Heydrichovi v ulici V Holešovičkách letos obohatí stejnojmenná QR bojová hra. Hra začíná 22. května na místě Mural Artu u zastávky tramvaje „Vychovatelna“. První QR kód je k nalezení nedaleko Památníku Anthropoid.

Křenovická traktoriáda 2021

Křenovická traktoriáda 2021

3. ročník Křenovické traktoriády.

Prague Cello Quartet

Prague Cello Quartet

V době online kultury se i Prague Cello Quartet rozhodl potěšit hudební fanoušky digitálním koncertem. Internetové publikum si originální úpravy známých skladeb bude moci vychutnat z unikátních lokací, jako je knihovna Strahovského kláštera. Záznam koncertu bude přístupný od 21. do 31. května.


© kudyznudy.cz

AKTIVITY

Muzeum československých legií v Praze

Muzeum československých legií v Praze

U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného státu zahájilo roku 2018 v suterénu hotelu Legie u křižovatky I. P. Pavlova činnost Muzeum československých legií. Expozice je zaměřena na první odboj.

Šatlava Nová Bystřice

Šatlava Nová Bystřice

Chcete se podívat do šatlavy? Nemusíte se bát, určitě vás tam nezavřeme - ale pojďte se podívat, jak vypadala skutečná šatlava v roce 1850, přečtěte si něco o historii domu, který kdysi dávno býval okresním soudem nebo si poslechněte pravdivý příběh zavražděné Marie Gablerové.

AFI Karlín - architektura a umění na jednom místě

AFI Karlín - architektura a umění na jednom místě

Z ptačí perspektivy vzhled motýlích křídel v letu a k tomu zelená fasáda, jenž tvoří nejrozsáhlejší systém vertikálních zahrad v Evropě. Tím vás na první dobrou zaujme kancelářská budova AFI Karlín. Uvnitř jedinečnou budovu dotváří instalace Maxima Velčovského.


© kudyznudy.cz

DOPRAVA

21 let od rušení tratí v Polsku

Letos si připomínáme 21 let od největší vlny rušení železničních tratí v Polsku. Obyvatelé mnoha regionů dodnes pociťují nepříjemné následky.  3. dubna 2000 polské státní dráhy PKP ukončily provoz na železničních tratích o celkové délce 1028 km. Byl to největší škrt v novodobé polské historii. Uplynul jediný den a statisíce Poláků ztratily spojení se světem. […]

Pro veřejnost se 25. 4. 2021 otevřelo nové metro ve městě Tchaj-čung na Tchaj-wanu

Pro veřejnost se 25. 4. 2021 otevřelo nové metro v Tchaj-čung na Tchaj-wanu. Metro bylo otevřeno pro zkušební jízdy již 16. 11. 2020 ale do plného oficiálního provozu až 25. 4. 2021. Na seznam systémů metra po celém světě bylo znovu přidáno další město: První linka v Tchaj-čung, druhém největším městě na Tchaj-wanu s přibližně […]

V centru ruského Permu otevřeli 16. 1. 2021 novou tramvajovou trať

V centru ruského Permu otevřeli 16. 1. 2021 novou tramvajovou trať. Trať vede ze zastávky Dinamo do zastávky Dvorec Sporta Orljonok. Délka trati je 1 km. Aktuálně po nové trati jezdí tramvajové linky č. 6 a 11. Poprvé za 50 let byla v ruském Permu (Пермь) postavena a uvedena do provozu nová tramvajová trať. Nový […]

© dopravni.net

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.