Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Salon vín ve Valticích láká na 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2019

Salon vín ve Valticích láká na 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2019Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro daný rok 2019. Díky rovnosti bodů při finálovém hodnocení se však prestižním titulem může pochlubit celkem 101 vín, která uspěla v konkurenci 2199 vín. Od soboty 2. února budou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

Běžkaři z Prahy mohou lyžovat na Vypichu

Běžkaři z Prahy mohou lyžovat na VypichuOd úterý 22. ledna je v provozu SkiPark na Vypichu, který se sem přesunul po letech z dostihového závodiště v Chuchli. Na louce před oborou Hvězda u dopravního hřiště je zatím připraven okruh 250 m, který se bude za příznivých podmínek dále rozšiřovat. K dispozici je i půjčovna vybavení – běžek, bot a holí, dále toalety a občerstvení. Otevřeno je od 8 ráno do 21 večer za umělého osvětlení, vstupné na okruh se neplatí.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, do zoo, "zimní" výlet na hrady a zámky, za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Pražské barokní paláce: využijte výstavy a nahlédněte do jejich interiérů!

Pražské barokní paláce: využijte výstavy a nahlédněte do jejich interiérů!Pražské barokní paláce patří k nejkrásnějším památkám hlavního města. Každý má svůj jedinečný příběh a prohlídky překrásných barokních interiérů nabízejí netušené umělecké zážitky. Zvlášť když v jednom z paláců můžete navštívit zajímavou výstavu, v jiném pak muzeum nebo jinou instituci.

Tipy na víkend v Praze a okolí

Tipy na víkend v Praze a okolíV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend 26. a 27. 1. 2019. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Zima ve stylu retro: lyžníci, rohačky a pašeráci

Zima ve stylu retro: lyžníci, rohačky a pašeráciZažijte zimu jako z filmu Krakonoš a lyžníci! Prvopočátky lyžování v Česku připomíná řada veselých zimních retro-recesistických závodů, kterých se může účastnit kdokoliv. Stačí jen na půdě vyhrabat nějaké to ošacení po prapředcích, sehnat staré lyže či sáňky a hurá na svah. Závodí se ve všelijakých disciplínách, častou soutěžní kategorií je také "nejlepší historický kostým". K nejoblíbenějším akcím patří závody rohaček, Lyžníci ve Smržovce anebo pašeráckej vejkend.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na zajímavé akce o víkendu 26. a 27. ledna 2019. Užijte si výlety za zimní romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce, běžky i další zimní sporty a především inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety a slavnosti z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Nejdelší prosklený tunel ve volné přírodě v Evropě najdete v Modré

Nejdelší prosklený tunel ve volné přírodě v Evropě najdete v ModréV areálu Živá voda v blízkosti Archeoskanzenu Modrá najdete skleněný tunel obklopený vodou, který nabízí úchvatný pohled do podvodního světa. Prohánějí se v něm nejen kapři, sumci, štiky, líni, candáti, hlavatky, jeseteři, ale i dvě téměř dvoumetrové vyzy velké. V zimním období je otevřeno denně mimo pondělí od 10:00 do 16:00.

V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům

V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentůmV pátek 25. ledna 2019, se otevřou pro místní obyvatele na jednu noc dveře mnoha hotelů v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a několika dalších místech. Tento den a večer otevírají hoteliéři již potřetí své hotely pro obyvatele čtvrtí, ve kterých podnikají. Smyslem akce je poděkovat místním obyvatelům za vstřícnost k turistům, nabídnout jim nový zážitek v jejich městě, ale také zdůraznit, jak cestovní ruch přispívá ke zlepšování jejich životní úrovně. Hosté budou mít možnost nahlédnout do zákulisí hotelů, setkat se se zajímavými lidmi nebo strávit romantickou noc ve svém městě.

Na lyžích do bazénu? Devět míst, kde to není žádná věda

Na lyžích do bazénu? Devět míst, kde to není žádná vědaVrátit se z lyžování, proběhnout hotelovým pokojem, popadnout plavky a vzápětí se ponořit do bublinkové prohřáté vody? Takové zážitky neslibují jen v Alpách, ale i na českých horách. Chce to jen vědět, kde je ze sjezdovek k bazénu nejblíž – a na Kudy z nudy to samozřejmě víme.

Letenské prase aneb Zabijačka v Národním zemědělském muzeu se chystá už na tuto sobotu!

Letenské prase aneb Zabijačka v Národním zemědělském muzeu se chystá už na tuto sobotu!Zažít tradiční českou domácí zabíjačku se dnes už nepodaří většině obyvatel měst a dokonce ani vesnic. Výjimkou budou ti, kdo v sobotu 26. ledna navštíví dnes již klasickou akci, kterou letos už podvanácté pořádá Národní zemědělské muzeum Praha na Letné. Za zvýhodněnou cenu návštěvníci zažijí nejen speciální program, ale i možnost navštívit klasické expozice i nově otevřené výstavy NZM.

Ve Smržovce se projedete na skvělé přírodní sáňkařské dráze

Ve Smržovce se projedete na skvělé přírodní sáňkařské drázeV okolí Smržovky v Jizerských horách najdete téměř čtyři kilometry dlouhou sáňkařskou dráhu, která byla otevřena roku 2016. Vede od rozhledny Černá Studnice až dolů k vleku Filip ve Smržovce. Dráha navazuje na dávnou sáňkařskou tradici, která zde existovala již v roce 1911. Využijte nynější výborné podmínky pro sjezd na saních až do Smržovky!

10 tipů, kam za ledovou krásou

10 tipů, kam za ledovou krásouKaždou zimu se na některých místech Česka odehrává neskutečné přírodní divadlo. Zveme vás na výlety k jedinečným ledopádům, za pozoruhodnými ledovými útvary uprostřed romantické krajiny a na procházky za ledovou výzdobou. Ledové útvary ve skalách jsou rozhodně velkým zážitkem, ale určitě nevstupujte přímo pod rampouchy!

Festival ledových soch bude na Harfě ve znamení komiksových hrdinů

Festival ledových soch bude na Harfě ve znamení komiksových hrdinůPoslední lednový víkend bude v pražské Galerii Harfa zasvěcen ledovému umění. Již tradičně se zde uskuteční Festival ledových soch, pro rok 2019 pořadatelé zvolili téma "komiksoví hrdinové". Nahlédněte do ledového království a na vlastní oči se přesvědčte o tom, jak se chladné ledové kvádry pod rukama sochařů přeměňují v umělecká díla.

V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko

V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátkoPrvní letošní hříbě hřebčína v Napajedlích, kde probíhá vůbec nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území, se narodilo v noci 18. ledna. Hnědá klisnička zatím nemá jméno, to bude moci navrhnout veřejnost. Mělo by začínat na stejné písmeno jako matčino jméno, tedy na A.

O víkendu startuje eXtrémní závod 24 hodin na Lysé hoře

O víkendu startuje eXtrémní závod 24 hodin na Lysé hoře Beskydy opět po roce ožijí jedním z nejnáročnějších zimních závodů v České republice a střední Evropě. V sobotu 26. ledna v 10 hodin odstartuje z Ostravice eXtrémní závod „Renault – Kilpi LH 24" na Lysé hoře. Má statut otevřeného zimního Mistrovství České republiky v horském maratonu jednotlivců. Vypsán byl také jako eXtrémní horská štafeta dvojic.

Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na nové lanovky, na své si přijdou i běžkaři

Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na nové lanovky, na své si přijdou i běžkařiRodinný lyžařský areál Myšák v Karlově pod Pradědem má na sjezdovkách v průměru 40 - 60 cm převážně technického sněhu. Vhodné podmínky jsou i pro běžkaře. V provozu jsou dvě sjezdovky, jež nově obsluhují dvě lanovky, včetně 1100 metrů dlouhé sjezdovky v karlovském údolí a lyžařský svah s vlekem poma pro děti a začátečníky.

Neobvyklá místa a zimní i noční prohlídky pěšky nebo na běžkách

Neobvyklá místa a zimní i noční prohlídky pěšky nebo na běžkáchNa zimní prohlídky nelákají jen hrady a zámky, ale také jiná místa. Navštivte s portálem Kudy z nudy třeba legendární sklářskou huť v Sázavě, přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně nebo džungli, která nikdy nespí. Co se skrývá za poněkud tajemným názvem?

Českomoravská vysočina – ráj běžkařů

Českomoravská vysočina – ráj běžkařůVysočina je velmi oblíbenou běžkařskou destinací. Řada kvalitně udržovaných tratí zahrnuje kratší výlety i náročné čtyřicetikilometrové okruhy. Tratě v okolí Nového Města na Moravě znají také světové špičky běžeckého lyžování: každoročně se zde koná legendární závod Zlatá lyže a světové poháry v biatlonu. Udělat si pěkný výlet v bílé stopě však můžete i v dalších místech Vysočiny.

Vydejte se po stopách slavných českých lyžařů

Vydejte se po stopách slavných českých lyžařůČesko se pyšní mnoha sportovci, kteří jsou díky svým výkonům slavní daleko za hranicemi. Jedním z proslavených odvětví je sjezdové a běžecké lyžování. Hvězdami sjezdového lyžování jsou bezesporu Ondřej Bank a Šárka Záhrobská, na běžkách nás zase skvěle reprezentuje Lukáš Bauer a legendární českou závodnicí na běžkách se stala Kateřina Neumannová. Značnou popularitu si získaly také naše snowboardistky Ledecká a Samková. Zveme vás na místa, kde tito slavní čeští sportovci začínali. Třeba je tam při tréninku potkáte i dnes...

10 tipů kam na skvělé jídlo do zámecké restaurace

10 tipů kam na skvělé jídlo do zámecké restauraceUžijte si atmosféru zámeckého luxusu a oběd či večeři jako pro panstvo! Potěšit dobrým jídlem a atmosférou můžete i někoho jiného. Naplánujte si v některé z vytipovaných restaurací víkendovou oslavu narozenin, promoci nebo výročí.

Zámek Mníšek pod Brdy láká děti na pohádkové prohlídky

Zámek Mníšek pod Brdy láká děti na pohádkové prohlídkyO víkendu 26. a 27. ledna 2019 jsou pro děti na zámku v Mníšku pod Brdy připraveny pohádkové prohlídky. Pomohou v sobotu děti najít královně Else sněhuláka Olafa? V neděli pak na ně čeká pohádková prohlídka o zámeckých strašidýlkách. Na dětské prohlídky je nutná předchozí rezervace.

Projděte se Ostravou po turistických okruzích

Projděte se Ostravou po turistických okruzíchV Ostravě se nachází několik pěších stezek, které umožňují turistům i ostravským obyvatelům všech věkových skupin spojit přirozený pohyb s poznáváním přírodních, architektonických i ostatních turistických zajímavostí města. Stezky, které jsou značeny klasickými KČT směrovkami, vás provedou přírodou a turistickými zajímavostmi města Ostravy.

Lázně Bludov nabízí léčbu bolesti zad, kloubů i obezity

Lázně Bludov nabízí léčbu bolesti zad, kloubů i obezityV Jeseníkách se nachází hned několik proslulých lázní. Patří mezi ně léčebný areál v Bludově, který je moderním lázeňským zařízením, nacházejícím se v malebném podhůří těchto hor. Lázně poskytují již od roku 1929 profesionální péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie a léčebné rehabilitace.

Objevte muzea, která baví děti i dospělé

Objevte muzea, která baví děti i dospěléObčas ještě narazíme na expozice, u nichž je vybledlým písmem napsáno „nedotýkat“. Většina muzeí ale naopak zve své návštěvníky na poznávání minulosti a přítomnosti, ke které si mohou přivonět, ohmatat ji nebo všelijak znovu poskládat. Pojďte si vyzkoušet muzea, ve kterých se nebudete nudit vy ani vaše ratolesti!

Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze

Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v PrazeNárodní muzeum zahájí 23. ledna tradiční cyklus promítání s besedami v atraktivním prostředí nové budovy Národního muzea. Úvodní přednáška bude patřit světoběžníkovi Bruno Baumannovi a našemu nejznámějšímu horolezeci Radku Jarošovi. Program stejně jako v minulých letech bude probíhat vždy od 19:00. Při vstupu do sálu se nezapomeňte zapsat do návštěvnické knihy, budou se losovat hodnotné ceny.

Máslovice v sobotu ožijí masopustem

Máslovice v sobotu ožijí masopustemStředočeská víska Máslovice zve všechny milvníky folkloru a dobré zábavy na sobotní staročeskou zabijačku a masopustní veselí. Zabijačka a masopust se konají už tuto sobotu 26. ledna 2019. Nebudou chybět maškary, příjemná dechová muzika a zabijačkové speciality.

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě Plánujete zimní dovolenou na Šumavě? Máme pro vás několik tipů, jak ji udělat ještě zajímavější! Není to nijak složité: zařaďte do svých programů výlety za jeleny, rysy nebo vlky. Někam můžete přijet rovnou a bez čekání, jinde budete potřebovat rezervaci, ale ve všech případech vás čeká fantastická podívaná.

Jilemnická 50 se letos pojede na Roudnici

Jilemnická 50 se letos pojede na Roudnici Pořadatelé z ČKS SKI Jilemnice a organizátoři SPŽ rozhodli o uspořádání Jilemnická 50 ZP MV ČR 2019 na náhradní trase na Roudnici, kde panují lepší sněhové podmínky než v okolí Jilemnice. Okruh o délce 25 km nabídne skvěle upravené trasy i nádherné výhledy. Oblíbený závod se pojede o víkendu 26. a 27. ledna 2019.

Malou Úpou se budou prohánět historické rohačky!

Malou Úpou se budou prohánět historické rohačky!Parádní sněhovou zábavu si můžete užít poslední lednovou sobotu 26. ledna 2019 v Malé Úpě! V areálu U Kostela vypuknou historické závody rohaček. Chybět nebudou speciální disciplíny spojené s historií Malé Úpy a jejími prvními osadníky. Korunován bude také "nejvymazelnější rohačkářský pár..."

Ochutnejte masopustní sladkosti!

Ochutnejte masopustní sladkosti!Od Tří králů až do Popeleční středy trvá období masopustu. K masopustu patří nejen průvody masek a bály, ale také skvělé jídlo. Ochutnejte křehké pečivo zvané boží milosti nebo masopustní koblihy. Připravte si je sami podle našich receptů. Milovníci tradic české kuchyně si rozhodně přijdou na své!

Kouřící kopec Boreč je nejvíce atraktivní v mrazivém počasí

Kouřící kopec Boreč je nejvíce atraktivní v mrazivém počasíVrch Boreč najdete nad stejnojmennou obcí v Českém středohoří, jen 4 kilometry západně od Lovosic. Jde o jedno z nejzajímavějších přírodních zákoutí Čech. Vnitřek Borečského vrchu je protkán sítí puklin, která v létě slouží jako tepelný akumulátor. Právě teď v zimě, když kdy venku mrzne, předvádí kopec své tajemné divadlo - kouří a hřeje!

Barevné ledopády zdobí přírodní rezervaci Pulčín-Hradisko

Barevné ledopády zdobí přírodní rezervaci Pulčín-HradiskoLedopády poblíž Pulčína, místní části Francovy Lhoty na Valašsku, jsou proslulé svou barevností. Letos se díky absenci mrazivých teplot dlouho nemohly vytvořit, avšak když se teploty ocitly v minulých dnech pod bodem mrazu, přeci jen se několik menších ledopádů objevilo. Nejsou sice tak mohutné, jako v předchozích letech, avšak pokud bude mráz ještě nějakou dobu trvat, porostou i ledopády. Jejich zbarvení do okrově-oranžovo-hnědých tónů způsobuje mikroskopická řása žijící v ledu. Ledopády leží mimo stabilně označené trasy, avšak obec Francova Lhota k nim obvykle značí speciální trasu.

Orlické hory opět ovládne extrémní závod psích spřežení Šediváčkův long

Orlické hory opět ovládne extrémní závod psích spřežení Šediváčkův longV Deštném v Orlických horách se od 22. do 26. ledna opět pojede nejdelší závod psích spřežení v České republice a jeden z nejtěžších v Evropě - Šediváčkův long. Téměř stovka musherů bude muset zvládnout trať dlouhou 200 nebo 300 kilometrů.

Šermíři opět zkříží své meče v zimní bitvě u Podbořan

Šermíři opět zkříží své meče v zimní bitvě u PodbořanStovky šermířů se utkají předposlední lednovou sobotu v Podbořanech nedaleko Žatce. Udatní rytíři se střetnou v klasické středověké bitvě. Jedná se o jediné zimní šermířské klání tak velkého rozsahu u nás. Před vlastní bitvou přichystali pořadatelé historický jarmark. Hlavní program se pak odehraje v areálu za podbořanským koupalištěm od 15 hodin.

Vstříc zatmění Měsíce - vyrazte na hvězdárny a užijte si nevšední pozorování

Vstříc zatmění Měsíce - vyrazte na hvězdárny a užijte si nevšední pozorováníZatmění Měsíce se blíží. Vesmírný úkaz bude k vidění v ranních hodinách 21. ledna 2019. Spousta hvězdáren bude v tu dobu otevřena a nabízí nevšední podívanou zblízka! Vydejte se do Prahy, Brna či Liberce pozorovat zatmění Měsíce a objevujte vesmír.

Na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky Východočeské divadlo Pardubice bude od 21. do 28. ledna hostit již 19. ročník Grand Festivalu smíchu, jenž je soutěžní přehlídkou nejlepších komedií, které v předešlém roce vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. Pardubický festival je svým zaměření zcela výjimečný a unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech často opomíjen. Východočeské divadlo tak v tomto jedinečném projektu ukazuje, že vytváření kvalitních komedií je výsostným uměleckým oborem, který si zasluhuje pozornost a ocenění.

Česká koruna slaví 100 let: mince a bankovky jako neotřelé pozvánky na výlety

Česká koruna slaví 100 let: mince a bankovky jako neotřelé pozvánky na výletyPůlmetrová mince v hodnotě 100 milionů korun, nová stokoruna s tváří Aloise Rašína nebo výstava 100 let československé koruny na Pražském hradě: česká koruna slaví sté výročí svého vzniku elegantně a ve velkém. Víte ale, co všechno se skrývá na našich mincích a bankovkách?

Kam se vydat v zimě na výlet? Tipy na hrady, zámky i jeskyně

Kam se vydat v zimě na výlet? Tipy na hrady, zámky i jeskyněDávno již neplatí, že po památkách lze cestovat jen v průběhu letní turistické sezóny a jeskyně se na zimu uzavírají. Mnohé hrady a zámky nejen ve správě Národního památkového ústavu mají otevřeno i v zimních měsících. Velkou výhodou zimních návštěv je komornější atmosféra prohlídek i větší časový prostor si ji pořádně užít. Návštěva podzemí je příjemná i tím, že se z mrazivého počasí dostanete do prostor se stálou teplotou v plusových hodnotách.

10 tipů na zimní adrenalinové aktivity

10 tipů na zimní adrenalinové aktivityZasněžené pláně, mrazivý vítr a sníh snášející se poklidně ze zatažené oblohy v zimě svádí spíš ke snění u zapáleného krbu. Pokud ale patříte mezi ty, kteří vyhledávají vzrušení a nevyhýbají se novým zkušenostem, nemusíte ani v zimním období lenošit a nudit se. S dnešními deseti tipy načerpejte inspiraci na adrenalinové zimní aktivity a akce.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.