Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad Bezděz

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad BezdězVe stínu Májové noci, aneb Noc hradních kaplí nabídne v sobotu 25. května 2019 noční prohlídku hradu Bezděz s nasvícením gotické kaple svíčkami a také noční rozhledy z Velké věže hradu. Připraven je i bohatý kulturní program.

Ohňostroje: tři místa, kde si užijete zářivou noční podívanou

Ohňostroje: tři místa, kde si užijete zářivou noční podívanouMěstské slavnosti nebo silvestrovské oslavy se obvykle neobejdou bez pořádného ohňostroje. Ohňostrojná představení jsou tak populární, že mají dokonce své přehlídky a mezinárodní soutěže. Vypravit se na ně můžete do Brna a do Hlučína, navíc vás pozveme i do speciální expozice ohňostrojů.

Houslista Jaroslav Svěcený zahájí ve svatovítské katedrále Noc kostelů

Houslista Jaroslav Svěcený zahájí ve svatovítské katedrále Noc kostelůKřesťanské farnosti a sbory opět otevřou své kostely zájemcům o křesťanství, sakrální architekturu, či jiné duchovní umění. Noc kostelů v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha zahájí v pátek 24. května houslovým koncertem od 19:15 hodin Jaroslav Svěcený. Návštěvníky přivítá také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

V srdci Moravského krasu nastane Soví noc

V srdci Moravského krasu nastane Soví nocMuzejní noc v Domě přírody Moravského krasu na Skalním mlýně bude letos ve stylu Soví noci. O sovách promluví v sobotu 25. května 2019 odborník v doprovodu živé sovy. Návštěvníci také mohou shlédnout film o sovách a následovat bude další program.

Pět míst, kde si užijete safari

Pět míst, kde si užijete safariBudete se divit, safari totiž už dávno není jen výsadou Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem – aneb zdejší zoo, která do nové sezony vstoupila s novým jménem. Na safari se můžete vypravit i do Olomouce, Chomutova, do Ostravy i Brna.

Setkání v Moravském Krasu vás nechá nahlédnou nejen do Staré huti u Adamova

Setkání v Moravském Krasu vás nechá nahlédnou nejen do Staré huti u AdamovaMoravský kras ožije v sobotu 25. 5. 2019 opět tradičním Setkáním v Josefovském údolí. V Josefovském údolí bude probíhat spousta akcí, jednou z nich je i program pro rodiny s dětmi v areálu technické památky Stará huť u Adamova s názvem Slované na huti. Letos 19. Setkání ve střední části Moravského krasu je pořádané u příležitosti Mezinárodního dne muzeí, Evropského dne parků od 9:30 do 17:00 hodin.

Ve Špindlerově Mlýně se bude otevírat letní sezóna

Ve Špindlerově Mlýně se bude otevírat letní sezónaNejoblíbenější české horské středisko zahajuje letní sezónu. Již tradiční špindlerovské otevírání léta - Festival úsměvů, letos připadá na sobotu 25. května. V rámco akce se krkonošské město představí jako ideální letní destinace, kde hosté najdou celou řadu volnočasových atrakcí uprostřed krásné horské přírody.

Vinné trhy v Čejkovicích vypuknou již tuto sobotu

Vinné trhy v Čejkovicích vypuknou již tuto sobotuTisíce milovníků kvalitního moravského vína, hudby a tance se opět setkají v Čejkovicích. Poslední květnový víkend zde proběhnou čejkovické Vinné trhy s bohatým kulturním programem. Připraveni jsou vinaři z celé obce, aby představili to nejlepší víno v prostorách zámku a v sokolovně. Letos již XXIV. ročník Vinných trhů, který se uskuteční 25. až 26. května 2019.

Místa, která stojí za vidění při Noci kostelů 2019

Místa, která stojí za vidění při Noci kostelů 2019Od roku 2009, kdy se Noc kostelů v Česku konala poprvé, narostl počet z pouhých 25 na letošních bezmála 1 500 míst. Z chrámů, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad jsme vybrali pár tipů, které by večer v pátek 24. května neměly uniknout vaší pozornosti.

Bojiště bitvy u Lipan v sobotu ovládne rekonstrukce slavné bitvy

Bojiště bitvy u Lipan v sobotu ovládne rekonstrukce slavné bitvyUdělejte si výlet na památné místo našich dějin a navštivte Lipskou horu. Zde se pod památníkem bitvy v sobotu 25. 5. 2019 odehraje rekonstrukce toho, jak pravděpodobně mohla tato bitva vypadat. Než vypukne odpolední řež, užijete si dobové i nedobové tržiště a historický doprovodný program, kdy si například prohlédnete husitské vojenské ležení a seznámíte se jak s pěchotou a rytířstvem první poloviny 15. století, tak se střelci a dělostřelci, kteří po nich postupně ovládli evropská bitevní pole.

Na zámek Zákupy zavítá korunní princ Rudolf s chotí

Na zámek Zákupy zavítá korunní princ Rudolf s chotíDalší ročník historických slavností pořádaných na zákupském zámku se letos ponese v duchu výročí 130 let od úmrtí korunního prince Rudolfa, jenž v Zákupech se svojí manželkou princeznou Štěpánkou Belgickou několikrát pobýval. Vše propukne v sobotu 25. května v 10 hodin a vítání jsou všichni, kteří přijdou v dobovém oblečení.

Lešanské muzeum zahajuje v sobotu novou sezónu

Lešanské muzeum zahajuje v sobotu novou sezónuVojenské technické muzeum Lešany vstoupí do své již 24. muzejní sezóny, a to v sobotu 25. května. Vojenské technické muzeum Lešany si za více než dvacet let své existence získalo velmi dobré jméno a především se stalo mimořádně populární muzejní destinací, kterou i přes pouze letní sezónu navštíví desítky tisíc návštěvníků. Muzeum, které je dnes klíčovou a nedílnou součástí Vojenského historického ústavu Praha, patří i v evropském rozměru k těm nejkomplexnějším a největším. Vstup na akci je zdarma.

Anežský klášter ožije létem a oslavami 30. výročí sametové revoluce

Anežský klášter ožije létem a oslavami 30. výročí sametové revoluceAnežský klášter ožívá létem! Oblíbená památka bude tři měsíce plná umění, hudby, filmu, divadla, workshopů i netradičních sportovních aktivit pro všechny věkové kategorie... Rozmanitý program třetí letní sezóny Anežka LIVE! otevírá revitalizované zahrady nejstarší budovy Národní galerie v Praze, Kláštera sv. Anežky České už v pátek 24. května 2019. Tradiční náplň – procházky, dětské a sportovní aktivity či letní kino – letos doplní speciální programová nabídka související s oslavami 30. výročí sametové revoluce.

Kam s nimi? (s dětmi)

Kam s nimi? (s dětmi)Máte děti a řešíte kam je vzít, aby se nenudily a třeba se zábavnou formou i něco dozvěděly? Máme pro vás pár tipů z Čech, Moravy i Slezska za každého počasí. Vyberete si výlet do zoo, aquaparku, na bobovou dráhu, do lanového centra nebo třeba za pohádkou?

Světoznámý Hřebčín v Kladrubech usiluje o zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO

Světoznámý Hřebčín v Kladrubech usiluje o zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCOHřebčín v Kladrubech nad Labem prošel nedávno náročnou rekonstrukcí. Cílem stavebních úprav bylo navrácení původního klasicistního vzhledu objektům, zkvalitnění prostředí pro chov koní a zvýšení úrovně odborných veřejných služeb. Nyní se hřebčín uchází o zařazení této památky na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem představuje unikátní památku, jež dokládá staletý chov a výcvik jedinečného plemene – Kladrubského bělouše. Návrh na nominaci chce ministerstvo kultury ve spolupráci s ministerstvy zemědělství, životního prostředí a s ministerstvem pro místní rozvoj a Pardubickým krajem předložit do konce února 2020 v kompletní podobě.

Zlín Film Festival se ponese v duchu objevování a poznávání

Zlín Film Festival se ponese v duchu objevování a poznáváníJiž 59. ročník Zlín Film Festivalu představí letos na 280 filmových snímků z 51 zemí světa. Kromě zástupců z klasických filmových velmocí nabídne divákům filmy z netradičních zemí, jako jsou Etiopie nebo Albánie. Nosným tématem festivalu je letos objevování a poznávání, které se stalo ústřední myšlenkou filmového i doprovodného programu. Festival odstartuje v pátek 24. května a potrvá do soboty 1. června 2019.

Sedm nejpověstnějších českých viklanů

Sedm nejpověstnějších českých viklanůHusova kazatelna, Čertův kámen nebo Tvarožník, tak se jmenují známé české viklany. A pak je tu celá řada dalších, často větších a mnohem známějších, které nemají jméno a prostě se jen tak viklají kdesi v lesích, případně se už doviklaly. Vypravte se s portálem Kudy z nudy k těm nejhezčím!

Rozhlédněte se! Máme pro vás přes 100 výletů na nejzajímavější rozhledny v Česku

Rozhlédněte se! Máme pro vás přes 100 výletů na nejzajímavější rozhledny v ČeskuMilujte rozhledny a vyhlídky? Víte, že Česká republika patří mezi rozhlednové velmoci? Aktuálně se uvádí, že je u nás přes 400 rozhleden. Pokud netrpíte závratěmi, neváhejte vystoupat na některou z rozhleden a vyhlídek z našeho výběru.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, do zoo, výlet na hrady a zámky, za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na zajímavé akce na poslední květnový víkend - na sobotu 25. 5. a neděli 26. 5. 2019. Užijte si jarní výlety - za romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce, květinové výstavy, hrnčířské trhy, zahájení lázeňské sezóny, vojenské akce, festivaly a především inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety a slavnosti z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Košt hraběte Chotka nabídne to nejlepší, co se urodilo na našich vinicích

Košt hraběte Chotka nabídne to nejlepší, co se urodilo na našich vinicíchNa zámku Velké Březno můžete v sobotu 25. května okusit vína nejen z Moravy. Na této nejstarší vinařské akci v severních Čechách je pro návštěvníky připraveno okolo 20 vinařských firem a stovky vín. Na stáncích vystavovatelů můžete při cimbálové muzice ochutnat vína z moravských a českých sklepů a obdivovat atmosféru romantického zámku.

Všichni tam musíme! Festival Mezi ploty, to jsouhudební hvězdy za tři padesát

Všichni tam musíme! Festival Mezi ploty, to jsouhudební hvězdy za tři padesátNa letošní festival Mezi ploty, který se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 25. a 26. května, přijede na 160 špičkových muzikantů a divadelníků. Mimořádně nadupanému line-upu budou vévodit hvězdy jako Divokej Bill, Tomáš Klus, Wohnout, Barbora Poláková, Xindl X, Krucipüsk, Eddie Stoilow, Kašpárekv rohlíku, Studio Ypsilon, HaDivadlo, Dáda Patrasová, Na stojáka ,Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo v Řeznické, SpoluHra (Vilma Cibulková, Alžběta Stanková), Milostný trojúhelník (Anna Polívková, Marek Zelinka, Martin Zbrožek) a desítky dalších. Celkem se na 14 scénách rozesetých po bohnickém parku odehraje více než 200 dílčích akcí.

Světový den želv, akce v zoo a tipy na želví výlety

Světový den želv, akce v zoo a tipy na želví výlety Ve středu 22. května mají svátek všechny želvy na celém světě: je totiž Světový den želv. Ve společnosti starobylých plazů můžete slavit v našich zoologických zahradách a na dalších místech, leckde také připravili speciální akce: třeba v Děčíně, Hodoníně anebo v Praze.

Sklárna Crystalite Bohemia zve v sobotu na Den otevřených dveří

Sklárna Crystalite Bohemia zve v sobotu na Den otevřených dveříVíte, jak se vyrábí skleněné zboží, které máte doma? Přijďte se podívat do Sklárny Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou, kde denně vznikne až 200 000 nových sklenic! V sobotu 25. května 2019 zde pořádají Den otevřených dveří.

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletu

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletuHraběnka Thamara Kinsky opět otevře 25. – 26. května od 10 do 18 hodin své soukromé zahrady široké veřejnosti. Připraven je bohatý doprovodný program pro celou rodinu s tématem Hvězda.

Projděte se z pohádkových Hrusic po stopách kocourka Mikeše

Projděte se z pohádkových Hrusic po stopách kocourka MikešeV sobotu 25. května opět můžete vyrazit na cestu, na níž zažíval svá dobrodružství pohádkový kocourek Mikeš. Dvacetikilometrový pochod vás provede z Hrusic až do Říčan. Lze zvolit také kratší 12 a 14 kilometrů dlouhou trasu vedoucí po stezce Krásné vyhlídky. V Hrusicích zároveň proběhne také Den otevřených dveří v Památníku Josefa Lady.

Teplice zahajují lázeňskou sezónu

Teplice zahajují lázeňskou sezónuO víkendu 25. 5. až 26. 5. 2019 Teplice slavnostně zahajují již 865. lázeňskou sezónu. Všeobecně zvaná „Lázeňská“ je však v teplickém pojetí nenapodobitelným zážitkem, co do rozsahu i rozmanitosti. Obrovská párty pod širým nebem nenechá nikoho na pochybách, že je čas oslav a veselí. Místní, lázeňští hosté i turisté jako každý rok opět zaplní v tisících teplické ulice a parky, aby si užili nenapodobitelnou atmosféru.

Lomy Amerika se otvírají: kdo se bojí jít za Hagenem?

Lomy Amerika se otvírají: kdo se bojí jít za Hagenem?Využijte jedinečnou možnost a nahlédněte tam, kam se dá podívat jen jednou v roce: do lomů na Americe. V sobotu 25. května 2019 můžete oslavit Evropský den chráněných území poněkud neobvykle: cestou Českým krasem za Hagenem.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích připravuje Muzejní noc!

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích připravuje Muzejní noc!Další ročník oblíbené akce pro celou rodinu je tu! Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vás srdečně zve na Muzejní noc, která se uskuteční v pátek 24. května 2019 od 17:00 do 22:00 hodin v hlavní historické budově Jihočeského muzea na Dukelské ulici. Vstup na akci je zdarma!

Jízdy králů, slavnosti a otevírání studánek aneb kde oslavíte letnice

Jízdy králů, slavnosti a otevírání studánek aneb kde oslavíte letniceLetnice či svatodušní svátky jsou zahalené tajemstvím; možná jste o nich už někdy slyšeli, ale v běžných kalendářích vyznačené nebývají. Přesto v řadě evropských zemí, namátkou v Německu, Rakousku, Maďarsku, Belgii, Lucembursku, Nizozemí, Švýcarsku, Norsku, Dánsku, na Islandu a v Řecku bývá Svatodušní pondělí volný den. Co se tedy skrývá za slovem letnice?

Mariánská pouť na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí

Mariánská pouť na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad LužnicíChcete se na chvíli ocitnout v době rytířů a dvorních dam? Pak se vydejte na Mariánskou pouť v Kolodějích na zámku Mitrowicz, která se koná v sobotu 25. května od 10 do 19 hodin v areálu zámku Koloděje nad Lužnicí.

Tipy na víkend v Praze a okolí

Tipy na víkend v Praze a okolíV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend 25. a 26. 5. 2019. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Vlčnov o víkendu opět zaplní tisícovky návštěvníků, pojede se tu tradiční Jízda králů

Vlčnov o víkendu opět zaplní tisícovky návštěvníků, pojede se tu tradiční Jízda králůNa legendární Jízdu králů se chystá folklórní obec Vlčnov na Uherskohradišťsku. Uskuteční se od pátku 24. do neděle 26. května. Samotná jízda krále a jeho družiny začne v neděli v 11:30. Jízda králů je pestrou a zajímavou akcí. Uznání se dočkala i v zahraničí, když byla v roce 2011 zapsána organizací UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva. Vlčnovská Jízda králů je nejpopulárnější a má za sebou minimálně dvousetletou tradici. Jezdí z horního konce vsi směrem na dolní konec. Samotná jízda králů se sice pojede v neděli, už v sobotu je ale v obci nabitý program. V památkové usedlosti se například mohou přijít lidé podívat na výrobu růžiček, které zdobí koně královské družiny, nebo na práci kováře. Díky své pestrobarevnosti a tradici je Jízda králů Vlčnov svátkem folkloru pro obdivovatele lidového umění z celého světa.

Kostelec nad Černými lesy ožije keramickými trhy

Kostelec nad Černými lesy ožije keramickými trhyLetošní ročník Keramických trhů 2019 v Kostelci nad Černými lesy se uskuteční v sobotu 25. května na náměstí Smiřických. Příchozí se mohou těšit nejen na prodej keramiky, ale také na práci s hrnčířským kruhem, přehlídku řemesel či koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. Hrnčířské trhy proběhnou zároveň také v Terapeutickém centru Modré dveře.

Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína bude dějištěm tradičního Dne stromů

Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína bude dějištěm tradičního Dne stromůDen stromů s Lesy ČR se chystá na hradě Lukov u Zlína. Akce pro děti i dospělé se uskuteční v sobotu 25. května od 9:00 do 17:00. Vstup je volný. Bude se soutěžit v řezání dřeva, vyzkoušet si bude možné loveckou lukostřelbu či otestovat své znalosti v přírodovědných hrách a soutěžích. Komentované prohlídky hradu proběhnou ve 12:00 a 14:00 hodin. Těšit se můžete i komentovanou prohlídku naučné stezky severním svahem hradu.

Muzejní nocí v Plzni oslaví 60 let Pivovarského muzea

Muzejní nocí v Plzni oslaví 60 let Pivovarského muzeaNa první pohled nenápadný dům ve Veleslavínově ulici skrývá mnoho zajímavého – a právě oslava jubilea je tou správnou příležitostí pořádně jej prozkoumat.

Za romantikou fuchsií se vydejte na zámek v Buchlovicích

Za romantikou fuchsií se vydejte na zámek v Buchlovicích Na zámku v Buchlovicích bude od 25. května opět k vidění unikátní sbírka fuchsií čítající asi 1 400 druhů a odrůd. V zámeckém zahradnictví si lidé mohou zakoupit nejen fuchsie, ale i oleandry, ibišky a další rostliny a byliny. Prodejní výstava balkonových květin je přístupná od 9 do 17 hodin denně mimo pondělí. Otevřeno bude až do konce září.

Fascinujte se rostlinami v olomoucké botanické zahradě

Fascinujte se rostlinami v olomoucké botanické zahraděVe středu 22. května máte jedinečnou příležitost nahlédnout do pestrého světa rostlin. Botanická zahrada PřF UP v Olomouci se opět připojí k mezinárodní akci Den fascinace rostlinami, která má upozornit na to, že bez rostlin si lze život na naší planetě jen těžko představit. Otevřeno bude od 10:00 do 18:00, vstup je zdarma.

Prohlídky soukromých hradů a zámků: navštěvujte a objevujte!

Prohlídky soukromých hradů a zámků: navštěvujte a objevujte!Vedle stovek státních hradů a zámků v Česku existuje řada sídlel, která mají soukromé majitele. Od 24. do 26. května vás zvou na speciální prohlídky. Jak už to bývá, některá místa jsou otevřená třeba celý rok, jinam se ale podíváte jen výjimečně. Třeba právě teď.

Do jihočeských Vodňan se vydejte na tradiční rybí trh s programem

Do jihočeských Vodňan se vydejte na tradiční rybí trh s programem Máte pocit, že akce jménem Rybářské dny bude jen pro příznivce navijáků a podběráků? Velký omyl! Portál Kudy z nudy vás zve na Vodňanské rybářské dny, kde si vedle rybářů užijí gurmáni, rodiny s dětmi, milovníci hudby i všichni, kdo mají rádi soutěže, deskové hry a hlavolamy. Od středy 22.5. do soboty 25. 5. můžete navštívit Vodňanské rybářské dny.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.