Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend: 21. 10. a 22. 10. 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na víkend

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na víkendTipy na akce od pátku 20. 10. do neděle 22. 10. 2017. Užijte si výlety za poznáním, romatikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé podzimní zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Šest tipů, jak si užít podzim v Beskydech

Šest tipů, jak si užít podzim v BeskydechPodzimní čas je jako stvořený pro vycházky nádherně zbarvenou krajinou. V beskydských Velkých Karlovicích si ale tyto dny můžete zpříjemnit i dalšími způsoby – třeba relaxací v termálních bazénech a saunách, stezkou odvahy s dětmi či zajímavými gastronomickými akcemi. A co třeba poměřit síly v běžeckém závodě s olympijským vítězem v pětiboji Davidem Svobodou? Stačí si jen vybrat.

Věnujte své dýně do zoo Ostrava

Věnujte své dýně do zoo OstravaPo roce se Zoo Ostrava opět obrací na pěstitele a zahrádkáře, kterým se urodilo na zahrádce velké množství dýní a nevědí co s nimi. Ostravská zoologická zahrada ráda přijme vaše přebytky, jež poslouží k výzdobě areálu při listopadovém lampionovém průvodu a následně jako krmivo pro zvířata.

Festival Bollywoodského filmu opět v Praze

Festival Bollywoodského filmu opět v PrazeIndie opět míří do Prahy a jako každý rok, je to především prostřednictvím filmu. Jubilejní 15. ročník Festivalu bollywoodského filmu začíná ve čtvrtek 19. a potrvá do neděle 22. října 2017. Domovskou základnu festivalu je pražské kino Světozor, kde se postupně představí filmové novinky, osvědčené filmy nebo zajímavé dokumenty. Také se ukáže, že nejenom Hollywood u nás natáčí rád své velkofilmy.

Praha zabubnuje pro Bubny a proti tichu pasivity

Praha zabubnuje pro Bubny a proti tichu pasivityToto pondělí 16. října 2017 přijdou stovky lidí i známé osobnosti, aby již potřetí vyjádřily svůj občanský postoj a podporu Bubnování pro Bubny. V prostoru nádraží Praha-Bubny – v budoucím Památníku ticha Bubny – symbolicky zabubnují proti tichu mlčící většiny a připomenou si tak nejen 76. výročí prvního židovského transportu vypraveného z tohoto místa.

Festival dobrého jídla a pití v Litoměřicích, to je Gastro Food Fest 2017

Festival dobrého jídla a pití v Litoměřicích, to je Gastro Food Fest 2017Poznejte severočeskou kuchyni, ochutnejte speciality restaurací, barů a pivovarů, užijte si kulinářské show a vybírejte z bohaté nabídky doprovodného programu Gastro Food Fest 2017 Litoměřice, který se koná od 21. do 22. října na výstavišti Zahrada Čech.

Festival Struny podzimu se vrací. Přiveze klasiku, jazz i hip hop

Festival Struny podzimu se vrací. Přiveze klasiku, jazz i hip hopFestival Struny podzimu se vrací na kulturní scénu. Po roční přestávce s řadou novinek, ale zároveň s pokračujícím důrazem na „novátorskou tradici“ zosobněnou zakladatelem festivalu Markem Vrabcem, který se přesunul do pozice prezidenta festivalu. Program stejně jako v předchozích ročnících nabídne vybraný mix jazzu, klasiky, tradice i experimentu. Nově do něj přimíchá i esence country, hip hopu, irského folku i moravského folklóru. Struny podzimu rozezní Prahu od 20. října do 9. listopadu 2017.

Na Českém Šternberku poznáte život na hradě za první republiky

Na Českém Šternberku poznáte život na hradě za první republikyVydejte se poznat život na Českém Šternberku ve dvacátých a třicátých letech! Zjistíte, jak funguje domácnost rodiny s devíti dětmi, která bydlí na středověkém hradě a která je potomkem jednoho z nejstarších českých rodů. Již pojedenácté se koncem října hrad Český Šternberk zaplní historickými postavami spjatými s rodem Sternbergů. Šternberští zaměstnanci, jejich rodiny a přátelé se převtělí do obyvatel hradu v různých epochách a předvedou vám, že zdejší život umí být náročný i úsměvný a vyžaduje značnou dávku odvahy, empatie, diplomacie a také nadhled a smysl pro humor.

Pět tipů na podzimní výlety do přírody po úzkých chodníčcích

Pět tipů na podzimní výlety do přírody po úzkých chodníčcíchTaké máte jako my na portálu Kudy z nudy rádi stezky, vedené po úzkých dřevěných chodníčcích? Jsou atraktivní, milují je zejména děti a hlavně jsou skvělou volbou pro nevlídné podzimní počasí. Kde tedy najdete místa, kde se nebudete muset ani v sychravých dnech po kolena brodit blátem?

Příběh tajemné dámy aneb znáte bankovky první republiky?

Příběh tajemné dámy aneb znáte bankovky první republiky?Československé a české peníze příští rok oslaví rovnou stovku. Jakou měly podobu, které tváře se na nich objevily, kdo je maloval a kde si prohlédnete zajímavá bankovní muzea? Na to všechno známe na portálu Kudy z nudy odpovědi!

Rok renesanční šlechty vrcholí jedinečnou výstavou šlechtických portrétů

Rok renesanční šlechty vrcholí jedinečnou výstavou šlechtických portrétůVýstava Podoby a příběhy. Portréty renesanční šlechty, kterou Národní památkový ústav pořádá ve Šternberském paláci ve spolupráci s Národní galerií v Praze, nabízí návštěvníkům, až do 4. března 2018, rozsáhlou kolekci renesančních portrétů a osobních předmětů nejvyšší české a moravské šlechty. Tento výjimečný počin je jedním z vrcholů probíhajícího Roku renesanční šlechty, kterým NPÚ veřejnosti představuje nejvýznamnější rody, které ovlivňovaly chod českých zemí v období renesance.

V Krkonoších končí omezení vstupu kvůli sběračům borůvek

V Krkonoších končí omezení vstupu kvůli sběračům borůvekOmezení vstupu z důvodu ochrany přírody do některých oblastí v Krkonošském národním parku, které Správa Krkonošského národního parku každoročně v souvislosti se sběrem borůvek vydává, končí 15. 10. 2017. Omezení se týkalo asi 15% celkové rozlohy Krkonošského národního parku - jednalo se například o oblasti v okolí Vosecké boudy, Lysé hory a Kotle či pramene Labe.

Vydejte se po stopách tajemných Templářů

Vydejte se po stopách tajemných TemplářůMálokterá organizace v dějinách vzbuzovala tolik emocí jako mocný řád křesťanských rytířů - Templářů. Vzhledem k tomu, že historie jejich řádu se psala necelých dvě stě let (od roku 1120 do roku 1312), je pozoruhodné, jak silný odkaz po sobě zanechali, a to dokonce i v Českých zemích. Jejich aktivita u nás spadá zejména do 13. století, tedy do dob jejich největšího ekonomického rozmachu v Evropě.

Prozkoumejte skalní města v barvách podzimu

Prozkoumejte skalní města v barvách podzimuSkalní města člověka přitahovala odedávna. V těžkých dobách sloužila lidem jako úkryt před nepřáteli nebo ke stavbě nedobytných sídel, v dobách míru jitřila fantazii dobrodruhům a romantikům, kteří v nich hledali klid nebo inspiraci a dali zajímavým skalním útvarům první názvy. Za fantaskními útvary skalních měst se můžete vydat také vy - ať už pěšky, na kole nebo vybavení lanem strávíte v českých skalních městech mnoho nezapomenutelných chvil.

Vyrazte na pěkný podzimní cyklovýlet

Vyrazte na pěkný podzimní cyklovýletVyužijte příjemných slunečných dnů, které slibuje předpověď počasí pro pár příštích dnů, k možná poslednímu podzimnímu cyklovýletu. Projet se můžete v krásné krajině Jizerských hor, po cyklostezce Bečva nebo třeba cyklostezku z Ostrova do Jáchymova, která vede po bývalé železniční trati. Nechte se tedy inspirovat našimi tipy na výlety a šlápněte do pedálů!

Zámecký park v Lánech láká k poslednímu podzimnímu výletu

Zámecký park v Lánech láká k poslednímu podzimnímu výletuBarokní zámek v obci Lány uprostřed křivoklátských lesů nedaleko Prahy je od roku 1921 oficiálním letním sídlem prezidentů České republiky, a proto je veřejnosti nepřístupný. Avšak zavítat lze do rozlehlého zámeckého parku a palmového skleníku z roku 1879. Letos zbývá k návštěvě jen několik málo dnů, park bude otevřen pouze do 2. listopadua, s malebnou podzimní procházkou byste proto neměli otálet!

Mamuti: kde si je prohlédnete pěkně zblízka?

Mamuti: kde si je prohlédnete pěkně zblízka?Legendární zvířata, která žila v době ledové na území dnešní Evropy, Asie i Severní Ameriky, známe hlavně díky obrazům Zdeňka Buriana a z knížek Eduarda Štorcha. A také díky seriálu Mach a Šebestová, kde pračlověk pan Huml vařil mamuty s koprovou omáčkou. Jenže jak to s mamuty bylo doopravdy a kde se s nimi můžete potkat?

Užijte si cyklistický a turistický výlet v Bohumíně

Užijte si cyklistický a turistický výlet v BohumíněSedmadvacetimetrová vyhlídková věž u meandrů řeky Odry, dvě lávky u Vrbického jezera, nové cykloboxy a naučná stezka v přírodní rezervaci. Tyto turistické atrakce, které letos vznikly díky společnému příhraničnímu projektu Bohumína, Šilheřovic a Krzyzanovic, se v sobotu 14. října otevřou veřejnosti. Lidé si je budou moci prohlédnout všechny v jediný den, a to díky netradičnímu soutěžnímu výletu. Každý účastník včetně dětí dostane zdarma láhev na kolo, občerstvení a může vyhrát i cyklistické vybavení.

Filmový festival láká do Sokolova - letos na téma Konec

Filmový festival láká do Sokolova - letos na téma KonecFilm Sokolov se letos po letech navrací do prostor Městského domu kultury Sokolov na náměstí Budovatelů blízko historického centra města. Každý rok festival zastřešuje jedno ústřední téma, v letošním roce jím bude Konec. Rozmanitý program nabídne od 13. do 15. 10. 2017 celovečerní, krátké i dokumentární snímky z celého světa, zajímavý seminář i výlet do okolí Sokolova. Dveře MDK i festivalu jsou otevřeny každému, vstup na všechny součásti programu je zdarma.

Barvy podzimu si užijete na City Cross Runu

Barvy podzimu si užijete na City Cross RunuPřipadají vám všechny městské závody stejné? Běh středem metropole má pro vás své kouzlo, ale terén a stále se opakující scenérie vás už trochu nudí? Přihlaste se na unikátní akci City Cross Run, díky které vyzkoušíte pestrý profil trati a poznáte nová zákoutí pražské přírody.

Vydejte se o víkendu na cestu do pravěku do Všestar

Vydejte se o víkendu na cestu do pravěku do VšestarPortál Kudy z nudy vám na každý den nabízí desítky akcí, výjimkou není ani nastávající podzimní víkend. Kam se s námi vypravíte v sobotu a v neděli 14. a 15. října? Archeopark Všestary u Hradce Králové pořádá v tyto dny komentované interaktivní prohlídky a také pravé archeologické dny.

Oslavy kávové kultury si můžete užít o víkendu na Prague Coffee Festival

Oslavy kávové kultury si můžete užít o víkendu na Prague Coffee FestivalPolovina října přeje tradičně milovníkům dobrého jídla a pití. Tentokrát s námi například ochutnáte vynikající kávu. Kde? Na Prague Coffee Festivalu, který se o víkendu 14. a 15. října koná v Hybernské ulici v Praze. Na oslavy kávy vás zve portál Kudy z nudy.

Prožijte podzim na vesnici v Zubrnicích

Prožijte podzim na vesnici v ZubrnicíchPřijďte si vyzkoušet staré zemědělské práce do skanzenu Zubrnice - o víkendu 14. a 15. října proběhne v historické vesničce nedaleko Ústí nad Labem akce s názvem Podzim na vesnici, v rámci které si můžete zkusit například výmlat obilí cepem, zpracování lnu, sušení ovoce v historické sušárně a nebude chybět ani sbírka zemědělské techniky.

Čokoládové festivaly lákají na nejrůznější druhy čokolád, pralinek a dalších pochutin

Čokoládové festivaly lákají na nejrůznější druhy čokolád, pralinek a dalších pochutinZa dobrou čokoládou už není třeba jezdit až do Belgie. Vydejte se společně s portálem Kudy z nudy po České republice na místa, kde budou čokoládou upokojeny nejen vaše chuťové pohárky.

Mezinárodní den archeologie oslaví i na hradě Landštejn

Mezinárodní den archeologie oslaví i na hradě LandštejnČeská republika se stejně jako v loňském roce připojuje sérií aktivit k Mezinárodnímu dni archeologie, který připadá na víkendy 14. a 15. října a 21. a 22. října 2017. Po oba víkendy bude slavit také jihočeský hrad Landštejn. Pro své návštěvníky si připravil komentované prohlídky s kastelánkou na téma nalezených kamenných artefaktů.

Zámky jako ze snů: kde najdete šestadvacet novogotických skvostů?

Zámky jako ze snů: kde najdete šestadvacet novogotických skvostů? Ještě před několika desítkami let nad novogotickými zámky spousta historiků ohrnovala nos a mluvila o napodobeninách bez originality a vkusu, ale dnes patří k nejobdivovanějším. Určitě znáte Hlubokou nad Vltavou nebo Hrádek u Nechanic, ale ukážeme vám i sídla téměř neznámá a pak ta zapomenutá, která na své objevitele teprve čekají.

Sladký či slaný? Vyzkoušejte nejlepší záviny na Slánském štrúdlování!

Sladký či slaný? Vyzkoušejte nejlepší záviny na Slánském štrúdlování!Řemesla, rukodělná a kreativní tvorba, spojena s farmářským trhem a stánkový prodej na Masarykově náměstí na vás čekají v sobotu 14. října ve Slaném. A také Slánské štrúdlování! Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - Jablečný štrúdl a štrúdly (záviny) slané.

Sedm tipů, kam do Domů přírody

Sedm tipů, kam do Domů přírodyChráněné krajinné oblasti si hýčkáme podobně jako křehké porcelánové servisy po prababičkách. Jako pomyslné brány do nádherných zákoutí slouží Domy přírody, které na zajímavých místech postupně buduje Agentura ochrany přírody a krajiny. Udělejte si s dětmi výlet do jedné z interaktivních expozic, určitě se v ní nudit nebudete. Poznáte fenomény české přírody a dozvíte se mnoho zajímavostí o místních živočišných a rostlinných druzích.

Žebrák, Točník, Šternberky a Nové Hrady: které hrady a zámky se nám pletou nejčastěji?

Žebrák, Točník, Šternberky a Nové Hrady: které hrady a zámky se nám pletou nejčastěji?Také si pletete Žebrák a Točník nebo Šternberk a Český Šternberk? Ukážeme vám, že jsou ještě daleko záludnější místa, kdy se některá dokonce jmenují úplně stejně. Nevěříte? V tom případě vás čeká spousta překvapení a možná také pár cest do neznáma.

Užijte si podzimní komentované prohlídky Brna

Užijte si podzimní komentované prohlídky BrnaTuristické informační centrum města Brna připravilo na závěr turistické sezóny tradiční podzimní komentované procházky. S kvalifikovanými průvodci se můžete vydat na příjemnou procházku do brněnských ulic a jeho malebných zákoutí. Dozvíte se zajímavosti o Špilberku, zjistíte, jak vypadalo soužití Čechů, Němců a Židů, vydáte se do bývalé káznice na Cejlu anebo na Ústřední hřbitov. Prohlídky se konají od 14. října do 4. listopadu.

Štafetový závod Extreme Challenge 2017 proběhne už tento víkend

Štafetový závod Extreme Challenge 2017 proběhne už tento víkendJediný štafetový závod v Čechách v disciplínách běh, paraglide, horské kolo a kajak jde tento víkend do svého dvanáctého ročníku se startem i cílem v šumavské Sušici. Pojďte do toho s námi, v sobotu 14. října bude mazec!

Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Sníh v říjnu? Na Monínci ano!Také patříte k milovníkům sjezdového lyžování a nemůžete se už dočkat, až napadne první sníh? Na středočeském Monínci nemusíte na nic čekat. Stejně jako v loni i letos zde bude v provozu nová technologie Snow Factory, která dokáže vyrábět umělý sníh i za plusových teplot. Sjezdovku si tak zde užijete již od čtvrtka 26. října 2017.

Sobotní noc na zámku Sychrov ožije velkou módní show

Sobotní noc na zámku Sychrov ožije velkou módní showOblíbená módní přehlídka zabývající se vývojem dámské i pánské módy proběhne v sobotu 14. října na zámku Sychrov. Představí se historická móda od baroka po 60. léta 20. století. Víte, v čem naši předci tančili?

Přírodní katastrofy v Česku: důlní neštěstí, povodně i výbuchy

Přírodní katastrofy v Česku: důlní neštěstí, povodně i výbuchy Tu a tam probleskne zpráva, že právě dnes slavíme Mezinárodní den kávy, včera byl Mezinárodní den zvonů a za týden si připomeneme Světový den manželství. V několika desítkách významných dnů najdete svátky známé i neznámé, úsměvné i takové, u kterých leckomu přeběhne mráz po zádech. Třeba právě teď v říjnu: víte, že 13. říjen je Mezinárodním dnem za omezení přírodních katastrof?

Za vůní čokolády se vydejte do Ostravy

Za vůní čokolády se vydejte do OstravyMilujete čokoládu? Pak zamiřte o víkendu do Ostravy! Od pátku 13. do neděle 15. října 2017 se ve výstaviště Černa Louka uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. První čokoládový veletrh svého druhu návštěvníkům nabídne čtyři hlavní sekce: výstavu obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídku na které šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty, prodejní stánky partnerských organizací a dětský koutek.

Báječné vyhlídky, pikniky, akce a skvělé jídlo: vyzkoušejte neobvyklé vyhlídky z pražských střech

Báječné vyhlídky, pikniky, akce a skvělé jídlo: vyzkoušejte neobvyklé vyhlídky z pražských střechAno čtete správně! Tentokrát vás neprotáhneme přes rampu u Pražského hradu k Hanavskému pavilonu, abyste si vychutnali nejkrásnější vyhlídková místa, nebudeme vás nutit šplhat do věží kostelů a vynecháme i petřínskou rozhlednu. Naším cílem budou kavárny, střešní zahrady a další lákadla přímo v centru Prahy.

Království romantických snílků: dvanáct tajemných skalních hradů

Království romantických snílků: dvanáct tajemných skalních hradůMlhavé podzimní dny a záplavy barevného listí přímo svádí k toulkám přírodou – a málokterá místa vyniknou tak jako skalní hrady plné chodeb, temných síní, galerií a světniček, vyvrtaných ve skalách i nastavovaných zvenčí. Pojďte s portálem Kudy z nudy prozkoumat nejkrásnější skalní hrady!

Tipy kam s dětmi o víkendu

Tipy kam s dětmi o víkenduNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi hezké podzimní dny a vypravte se na zajímavé akce a programy. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během výstav, pohádkových představení a tvoření, nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Vyberte nejlepší českou DestinaCZi

Vyberte nejlepší českou DestinaCZi Podzim je v plném proudu! Využijte slunečných dní a vyrazte v sedle kola za přírodou, historií i jídlem a dejte hlas svým oblíbeným místům v soutěži DestinaCZe.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.