Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

V originální Bílkově vile poznáte detailněji grafickou práci Františka Bílka

V originální Bílkově vile poznáte detailněji grafickou práci Františka BílkaPár kroků od zastávky tramvaje Chotkovy sady, naproti Letenským sadům, stojí Bílkova vila. Atypický půdorys vily, jedné z nejoriginálnějších staveb secesního symbolismu v Evropě, má připomínat stopu kosy sklízející obilí. Od roku 1963 je Bílkova vila spravována Galerií hlavního města Prahy. Nyní se zde seznámíte s grafickou tvrobou Františka Bílka a k zajímavé výstavě se chystají také výtvarné dílny.

Vyhlídková věž zpestří advent v Českých Budějovicích

Vyhlídková věž zpestří advent v Českých BudějovicíchLetošní ročník Českobudějovického adventu zve na pravou vánoční atmosféru, bohatý kulturní program i novinku v podobě vyhlídkové věže. Kulturní program nabídne i oblíbené osobnosti Naďu Urbánkovou, Standu Hložka, mistra světa ve hře na kanadskou pilu Petra Dopitu, legendární Poutníky, populární Jižany nebo kapelu Rangers-Plavci. V rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy vystoupí skupina Slza. Organizátoři letos dávají nadstandartní prostor lokálním talentovaným umělcům. Českobudějovický advent začíná v sobotu 24. Listopadu a potrvá až do 6. Ledna 2019.

Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc

Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem VánocZámek Žleby si pro své návštěvníky v adventním čase opět nachystal bohatý program formou víkendových oživených prohlídek, které navíc poslední listopadovou sobotu 24. 11. obohatí předvánoční jarmark. Na druhou adventní sobotu 8. 12. jsou na zámek zvány především děti - v podání Teátru Pavla Šmída a kejklíře Vojty Vrtka je pro ně připravena vánoční pohádka Zpátky do Betléma. Vánoční prohlídky se na Žlebech budou konat každý víkend od 24. listopadu do 9. prosince 2018.

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních bude mít Lednici

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních bude mít LedniciJedna z nejnavštěvovanějších atrakcí Mariánských Lázní i Karlovarského kraje přírodní krajinný miniaturpark Boheminium, ve kterém se nachází na sedm desítek modelů významných stavebních a technických památek z celé České republiky, chystá na prosinec další rozšíření svých modelů. Tentokrát půjde o stavbu zámku Lednice v měřítku 1:25.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na zajímavé akce o víkendu od pátku 23. do neděle 25. listopadu 2018. Užijte si výlety za romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, podzimní gastronomické akce, vánoční výstavy a trhy a také inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro podzimní výlety a adventní slavnosti z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Praha představí skvosty světového panenkového umění

Praha představí skvosty světového panenkového uměníPoslední listopadový víkend roku 2018 bude ve Slovanském domě u náměstí Republiky zasvěcen světovému setkání autorů, obdivovatelů, fanoušků a také pozorovatelů tzv. panenkového umění. Mezinárodní prodejní výstava panenek, loutek a medvídků Doll Prague 2018 zavítá do hlavního města popáté a bude probíhat od pátku 23. do neděle 25. listopadu. Jedinečná výstava tohoto druhu v Evropě tento rok hostí výjimečného designéra a výtvarníka E. J. Taylora, který pro první obchod Tiffany’s v New York City vytvořil vánoční výlohu elfů.

Advent v Olomouci začne už v sobotu

Advent v Olomouci začne už v sobotuVánoční trhy s bohatým kulturním programem již od 23. listopadu oživí centrum města, ulice se rozezní vánočními koledami a náměstí se rozzáří duchem Vánoc. Vychutnat si tu můžete tradičně horký punč s pohledem na dominantu města a památku UNESCO – Sloup Nejsvětější Trojice. Vánoční trhy 2018 se v Olomouci konají od 23. 11. do 24. 12. 2018.

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne 300 vzorků vína

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne 300 vzorků vínaFestival vína Český Krumlov nabídne v sobotu 24. listopadu dlouho očekávanou a veřejností velmi oblíbenou Zámeckou slavnost vína. Návštěvníci degustační a prodejní přehlídky vín se od 14:00 do 22:00 hod. v Zámecké jízdárně mohou těšit na degustaci 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Německa, Rakouska, Maďarska, Itálie, Francie, Černé hory a Chile.

Jan Žižka: natáčení filmu pokračuje, příští rok ho uvidíte v kinech

Jan Žižka: natáčení filmu pokračuje, příští rok ho uvidíte v kinech Letos na podzim žije řada míst natáčením nejdražšího projektu v historii soudobé české kinematografie, hvězdně obsazeného historického velkofilmu Jan Žižka. Nejznámější z filmů o husitském hejtmanovi byla dosud trilogie režiséra Otakara Vávry Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem. Bude to platit i příští rok, až se Jan Žižka dostane do kin?

Brněnské Vánoce lákají na bohatý kulturní program

Brněnské Vánoce lákají na bohatý kulturní programVánoční trhy v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru. V letošním roce se trhy budou konat od 23. listopadu do 23. prosince 2018 na náměstí Svobody, a také na nedalekém Dominikánském náměstí. V rámci trhů si budete moci vyzkoušet pletení adventních věnců, zhlédnout představení Louskáček, poslechnout si koncert Hany Zagorové či Václava Neckáře, nebo upéct netradiční vánoční cukroví. Vánoční stromeček se na náměstí Svobody rozsvítí 23. listopadu a v ten samý den tak poprvé vyjede vánoční tramvaj.

Na cestu kolem světa vás vezme festival v Praze

Na cestu kolem světa vás vezme festival v PrazeNový Zéland, Kanada, Peru, USA, ale také cestovatelské perličky jako třeba Papua, Bolívie nebo Zimbabwe. Podzimní cestovatelský Festival Kolem světa v Praze představí známé i turisty téměř netknuté destinace. Zastavte se ve dnech 24. a 25. 11. 2017 v rozsáhlých kongresových prostorech Clarion Congress Hotel Prague a užijte si bohatý cestovatelský program!

Žhavý temperament a spalující vášeň v objetí kytary i tance přinese Den flamenka

Žhavý temperament a spalující vášeň v objetí kytary i tance přinese Den flamenkaDne 16. listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí již počtvrté. Užijte si program od čtvrtku 22. listopadu do neděle 25. listopadu 2018.

V Zoo Praha si můžete vyrobit adventní věnec

V Zoo Praha si můžete vyrobit adventní věnec Vánoce se blíží a s nimi i období adventu s tradiční dekorací bytu, adventním věncem. Uvažujete o tom, že si letos ten svůj adventní věnec vyrobíte vlastnoručně? Je to snadné… stačí se v neděli 25. listopadu nebo 2. prosince vydat do pražské zoo a navštívit Adventní dílny!

Vydejte se na výlov rybníka Svět

Vydejte se na výlov rybníka SvětV podzimních měsících jsou na Třeboňsku již tradičně největší událostí výlovy rybníků. Od pondělí 19. do čtvrtka 22. listopadu 2018 se můžete zúčastnit výlovu sedmého největšího rybníka Třeboňska – Světa.

Výstava Czech Press Photo ukáže pohled na svět současných fotografů

Výstava Czech Press Photo ukáže pohled na svět současných fotografůV Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze se otevře 20. listopadu výstava Czech Press Photo 2018. Výstavu bude možné navštívit do konce ledna 2019. V polovině prosince pak bude zahájena výstava The Best of Czech Press Photo v pražském Karolinu.

Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Za mladým vínem do sklepů v NechoráchNechorští vinaři vás zvou na 4. ročník putování za mladým vínem. Ve sklepech Nechory nabídnou v sobotu 24. listopadu od 10 do 19 hodin k ochutnávce nejen první mladá vína ročníku 2018, ale i již vyzrálá vína z minulých let. Nechorské sklepní uličky vás opět okouzlí svou podzimní atmosférou. Sklepy budou otevřeny za každého počasí, zázemí najdete ve velkokapacitním stanu v centru Dolních Nechor.

Jiří Stivín rozezní Rudolfinum tradiční poctou sv. Cecílii

Jiří Stivín rozezní Rudolfinum tradiční poctou sv. Cecílii Tradiční koncert Pocta sv. Cecílii si během let získal řadu příznivců a stal se již očekávanou listopadovou událostí. Dokonce je zmiňován v odborných publikacích jako každoroční svérázná kulturní událost. Letošní koncert Pocta sv. Cecílii se koná v sobotu 22. listopadu 2018 v 19:30 opět v prostorách Dvořákovy síně pražského Rudolfina.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, adventní program, do zoo, skoro "zimní" výlet na hrady a zámky, za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Festival historických bojovníků v Táboře propukne o víkendu

Festival historických bojovníků v Táboře propukne o víkenduUplynulo mnoho vody od dob, kdy šerm přestal být bojem na život a na smrt a stal se něčím víc... noblesní zábavou vyšších vrstev, pouličním uměním a v neposlední řadě populárním sportovním odvětvím. Přijeďte se o víkendu podívat na přehlídku toho nejlepšího ze současného historického šermu!

Tipy na víkend v Praze a okolí

Tipy na víkend v Praze a okolíV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend 24. a 25. 11. 2018. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Přijeďte o víkendu do Chrudimi na zabijačku

Přijeďte o víkendu do Chrudimi na zabijačkuVíkend bude v Chrudimi plný kultury a dobrot. Tradiční Kateřinské posvícení s pravou zabijačkou, jarmarkem a dechovkou se letos koná na chrudimském Resselově náměstí v sobotu 24. listopadu 2018.

Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves

Adventní slavnosti prožijte na zámku NelahozevesO víkendu 24. a 25. listopadu 2018 na zámku Nelahozeves proběhne další ročník tradičních Adventních slavností. Nejmladší se mohou opět těšit na kejklíře, divadélko a oblíbené řemeslné dílny – zdobení perníčků, výrobu vánočních ozdob a svíček, malování na dřevo i keramiku, pletení z pedigu, navlékání korálků, vyfukování skleněných kuliček, a další. Před zámkem budou jesličky s živými zvířátky.

Tipy, kam se v listopadu vydat na vánoční prohlídky a trhy

Tipy, kam se v listopadu vydat na vánoční prohlídky a trhyPrvní neděle adventní letos přijde až první prosincový víkend, ale na některých hradech a zámcích zaklepou Vánoce na dveře ještě o týden dříve. Portál Kudy z nudy vám přináší přehled těch nejzajímavějších akcí, které byste si neměli nechat ujít. Pojeďte se podívat třeba na adventní trhy nebo na některý ze svátečně vyzdobených zámků!

Objevte na advetních prohlídkách kouzlo vánočních zvyků a tradic v Plzni

Objevte na advetních prohlídkách kouzlo vánočních zvyků a tradic v PlzniVychutnejte si kouzelnou atmosféru adventně vyzdobené Plzně a nechte se provést historií Vánoc a vánočních zvyků a tradic. Na speciálních tematických prohlídkách budete mít během adventních víkendů příležitost seznámit se s vánočními zvyky a tradicemi z plzeňského regionu. Letošní adventní prohlídky začínají již v sobotu 1. prosince 2018.

V Jablonci objevíte Dva v jednom: Design českého a slovenského skla

V Jablonci objevíte Dva v jednom: Design českého a slovenského sklaJedinečnou výstavu věnovanou fenoménu designového nápojového skla z let 1918-2018 naleznete v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Souborná prezentace českého a slovenského designového skla představuje společné i rozdílné rysy a charakteristiky českého a slovenského přístupu k tomuto materiálu je v muzeum k vidění od 9, listopadu 2018 do 14. dubna 2019.

Nejen Punkevní jeskyně jsou přes zimu otevřeny

Nejen Punkevní jeskyně jsou přes zimu otevřenyProhlídková trasa Punkevních jeskyní bude během zimních měsíců pro turisty běžně přístupná, otevřeno bude mimo pondělí vždy v čase 8:40 až 14 hodin. Z důvodu velkého zájmu návštěvníků doporučujeme zajistit si rezervaci předem. Mimořádnou prohlídku jeskyní mimo otevírací dobu, v případě, že to provozní podmínky dovolí, lze provést po předchozí dohodě se správou jeskyní. Skupinu musí tvořit minimálně 10 lidí se 100% příplatkem na každou osobu.

Mikulov... tak trochu jiná zima aneb projděte se městem s vůní svařeného vína

Mikulov... tak trochu jiná zima aneb projděte se městem s vůní svařeného vínaTuristické informační centrum Mikulov pořádá až do konce března 2018 zimní prohlídky města Mikulova se šálkem svařeného vína. Za doprovodu místních průvodců se seznámíte s historií města, uvidíte zámecké sklepení s obřím sudem a projdete si židovskou čtvrť. Cena za procházku po Mikulově včetně šálku svařeného vína pro zahřátí je 175 korun. Své místo ve skupině si nezapomeňte rezervovat v informačním centru alespoň dva dny před požadovaným termínem.

České značky: Pramen zdraví z Posázaví aneb legenda jménem Pribináček

České značky: Pramen zdraví z Posázaví aneb legenda jménem PribináčekChuť dětství: to je kombinace tvarohu a smetany a Pribináček, jemný smetanovo-tvarohový krém. O jeho obrovskou reklamu se postarala filmová pohádka Ať žijí duchové. Proslýchá se, že společnost Pribina to tenkrát stálo jen pár kartonů Pribináčků pro mlsný filmový štáb.

Zámecké sklepení v Litomyšli ožilo Vánocemi

Zámecké sklepení v Litomyšli ožilo Vánocemi"A tati, bude mít ty velké zahrnuté zuby nahoru?" "Zahnuté zuby... Musíš vydržet a budou i zuby." "Ne, ne, já nemusím. Já už ho vidím..." Pokud i vy chcete vidět prasátko o něco dříve než na Štědrý den, pak přijďte do Zámeckého sklepení v Litomyšli na výstavu vánočních ozdob s názvem Vánoce se Sněhulákem. Zavítat sem můžete o víkendech od 3. listopadu do 23. prosince v čase od 13.00 do 17.00 hod.

V Libereckém Babylonu se opět tančí

V Libereckém Babylonu se opět tančíDesítky způsobů tance, stovky hudebních skladeb a tisíce tanečníků, to vše slibuje velká sportovní akce s úžasnou atmosférou. Již po deváté se v Liberci koná taneční mistrovství světa WADF World Dance Championship 2018. Letos tanečníci z mnoha zemí světa soutěží od 18. do 24. listopadu 2018 v libereckém Centru Babylon. Otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních formách i věkových kategoriích začíná každý den od devíti ráno a poslední vystoupení jej uzavírají až před dvacátou třetí hodinou.

Kam se ještě můžete vypravit v listopadu? Máme pro vás několik tipů!

Kam se ještě můžete vypravit v listopadu? Máme pro vás několik tipů!Prohlídka hodinové věže s prastarým věžním strojem, koncert, vánoční trh, kurz anebo noční i mimořádné prohlídky – to jsou listopadové akce, na které vás zve několik klášterů. Leckde už mají po sezoně zavřené dveře, tak neváhejte a ještě se vydejte na poslední letošní návštěvu!

Kostely, které mají na podlaze trávu a místo střechy nebe

Kostely, které mají na podlaze trávu a místo střechy nebeKostely bez střechy jsou magicky krásná místa a zároveň skvělé tipy pro podzimní procházky nebo výlety za tajemstvím. Jsou skvělé i pro uspořádání svatebních obřadů, protože netradiční prostředí se spoustou romantických detailů dokáže vykouzlit jedinečnou atmosféru.

Čobogaj nebogaj aneb kde si užijete Kateřinské slavnosti

Čobogaj nebogaj aneb kde si užijete Kateřinské slavnostiDá rozum, že svatokateřinské slavnosti se slaví většinou tam, kde mají kostely zasvěcené svaté Kateřině. Kromě souhrnu těch nejznámějších a nejlepších akcí vám nabídneme i pár informací o známé světici a odhalíme tajemství lidového popěvku „čobogaj nebogaj“.

Deset akcí, prohlídek a vzpomínek na výročí 17. listopadu

Deset akcí, prohlídek a vzpomínek na výročí 17. listopaduStátní svátek, Den boje za svobodu a demokracii, Mezinárodní den studentů a také den, který v roce 1989 odstartoval sametovou revoluci – tím vším je 17. listopad. Portál Kudy z nudy pro vás má spoustu tipů a nápadů, kde si můžete užít podzimní volný den a co všechno můžete podnikat.

Na zámku ve Žďáru nad Sázavou zažijete svět nevidomých

Na zámku ve Žďáru nad Sázavou zažijete svět nevidomých Jak vnímají svět nevidomí? Jaké to je, když se musíte spolehnout na jinou osobu a své další smysly? Návštěvníci prohlídek s názvem Muzeum na dosah to zjistí 17. listopadu od 10 do 17 hodin ve žďárském Muzeu nové generace.

Ve skanzenu v Přerově na Labem poznáte lidové Vánoce v Polabí

Ve skanzenu v Přerově na Labem poznáte lidové Vánoce v PolabíOd 16. listopadu a během celého prosince můžete přijet do Přerova na Labem za zajímavým programem. V předvánočním a vánočním období zde naleznete svátečně vyzdobené chalupy, betlémy, různé zdobení vánočních stromků. A nebude chybět ani možnost nákupu drobných vánočních dárků. Nově jsou zde letos vystaveny všechny lidové betlémy z vlastních sbírek.

Mezinárodní festival outdoorových filmů doputuje tento víkend do Harrachova

Mezinárodní festival outdoorových filmů doputuje tento víkend do HarrachovaSituace, z kterých vám stoupne adrenalin, dechberoucí záběry přírody či silné lidské příběhy. To všechno nabídne 16. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Program složený s besed se zajímavými hosty a promítání dobrodružných filmů bude 16. a 17. listopadu 2018 probíhat v David wellness hotelu v Harrachově.

Svatovítské varhany dostanou světově unikátní podobu – předlohou jim byla Panská skála

Svatovítské varhany dostanou světově unikátní podobu – předlohou jim byla Panská skálaV Arcibiskupském paláci na Hradčanském náměstí došlo k odhalení vzhledu nových honosných varhan, které budou zdobit Chrám svatého Víta. I když vsoučasnosti probíhá jejich výroba, dosud byl jejich celkový vzhled velkou neznámou. Na projektu pracuje designérský tým společnosti Škoda auto, který inspirovala přírodní památka Panská skála u Kamenického Šenova. Poprvé se varhany rozezní katedrálou v roce 2020.

10 tipů kam za čokoládou

10 tipů kam za čokoládouČokoláda je považována za pochoutku králů i bohů. Její blahodárný vliv na lidský organismus je všeobecně znám již 3000 let. Milujete mléčnou nebo hořkou čokoládu v pevné i tekuté podobě, pralinky a další sladké neřesti? Pak se vydejte společně s našimi deseti tipy do míst, určených právě pro vás – do čokoládoven, pralinkáren a muzeí čokolády. Nejenže se tu o své oblíbené pochoutce dozvíte mnohé, co jste možná netušili, ale navíc ji budete moci i ochutnat... Navíc vám nabídneme i tipy na čokoládové festivaly.

Festival Janáček Brno uvede kompletní jevištní dílo Leoše Janáčka

Festival Janáček Brno uvede kompletní jevištní dílo Leoše JanáčkaUž pošesté jižní Morava zavzpomíná na světoznámého skladatele Leoše Janáčka. Mezinárodní festival Janáček Brno, který se koná od 17. listopadu do 5. prosince 2018 se letos ponese v duchu oslav 100. výročí vzniku Československé republiky.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.