Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

V létě se ve Velkých Karlovicích naučíte péct frgály

V létě se ve Velkých Karlovicích naučíte péct frgályResort Valachy v beskydských Velkých Karlovicích připravil na letní prázdniny 2017 zážitek pro ty, kteří na cestách rádi objevují krajovou gastronomii a vyhledávají neobvyklá gurmánská potěšení. Během hlavní turistické sezóny, v červenci a srpnu, bude dvakrát týdně nabízet návštěvníkům kurzy pečení frgálů.

Oslavte s dětmi konec školního roku

Oslavte s dětmi konec školního rokuVe školách se rozdává vysvědčení a celoroční snažení dětí si určitě zaslouží oslavu - tak proč nevyužít některou ze zajímavých akcí, které se pořádají napříč Českou republikou od pátku 30. června až do neděle 2. července? Jedničkáři mohou zdarma či za symbolickou korunu navštívit zámek v Benešově nad Ploučnicí, zoo Praha nebo Království lesa na Lipně. Dárek v podobě volného vstupu se však poslední školní den vztahuje na všechny školáky s jakýmkoliv vysvědčením třeba v Aquaparlu Šutka nebo v muzeu Karla Zemana.

15 tipů kam v Česku za exotikou

15 tipů kam v Česku za exotikouUžijte si světové zážitky v Česku! Utéct od každodenní rutiny a starostí a užít si nevšední exotické zážitky můžete i u nás doma. Máme pro vás 15 skvělých tipů na exotické zážitky jako z druhé půlky zeměkoule, které prožijete je přímo u nás doma. Vydejte se za světovým zážitkem třeba už dnes!

Na prázdninové prohlídky Mikulova s průvodcem můžete vyrazit po celé léto

Na prázdninové prohlídky Mikulova s průvodcem můžete vyrazit po celé létoPřijďte si vychutnat letní atmosféru starobylého města Mikulova. Za doprovodu místních průvodců se seznámíte s historií města. Prohlídky probíhají po dobu letních prázdnin každý den v 18:00 hodin před budovou TIC Mikulov.

Tipy kam s dětmi o víkendu

Tipy kam s dětmi o víkenduNevíte co s volným víkendem? Udělejte si s dětmi čas na zajímavé akce a programy. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během výstav, pohádkových představení a tvoření, nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na první červencový víkend: 1. a 2. 7. 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na červnový víkend

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na červnový víkendTipy na akce od pátku 30. června do neděle 2. července 2017. Užijte si výlety za poznáním, romatikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

V Brně začíná festival Ibérica

V Brně začíná festival IbéricaFestival iberoamerické kultury Ibérica opět roztančí a provoní Brno. Od 28. června do 4. července nabídne spontánní fiestu s hudbou, tancem a pochutinami v ulicích města, oblíbené tvůrčí dílny, filmovou přehlídku či výstavu fotografií. Největším lákadlem 14. ročníku bude již tradiční galavečer na nádvoří Špilberku, kde se návštěvníci mohou 29. června těšit na vystoupení charismatické tanečnice Alby Heredii a okouzlující zpěvačky Alby Moliny.

Velké Pavlovice se o víkendu stanou městem meruněk

Velké Pavlovice se o víkendu stanou městem meruněkVelké Pavlovice jsou městem vína a meruněk, proto se tu v sobotu 1. července koná 4. ročník Velkopavlovického meruňkobraní s ochutnávkou meruňkových specialit i soutěží o nejlepší ovocný knedlík 2017. Přijďte si užít pestrého programu!

Letní Shakespearovské slavnosti v Praze začínají

Letní Shakespearovské slavnosti v Praze začínajíLetní shakespearovské slavnosti v Praze začínají právě dnes, tedy 27. června 2017. Pražským divákům přinesou celkem osm her Williama Shakespeara letos na nové scéně v Královské zahradě před Míčovnou, která je z důvodu rekonstrukce Nejvyššího purkrabství dočasným působištěm Slavností na Pražském hradě. Vstup pro diváky na novou letní scénu před Míčovnou, kde se nachází také pokladna, je z ulice Mariánské hradby (v docházkové vzdálenosti ze zastávky tramvaje Pražský hrad). Představení zde budou probíhat po celé léto, až do 9. září 2017.

Filmový festival v Karlových Varech je za dveřmi!

Filmový festival v Karlových Varech je za dveřmi!Každoročně se na začátku léta koná nejslavnější filmový festival v Karlových Varech. Letošní 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartuje již 30. červena a přehlídka filmů bude pokračovat až do 8. července 2017.

Pálavské vinobraní v Mikulově letos oslaví sedmdesátiny

Pálavské vinobraní v Mikulově letos oslaví sedmdesátinyJubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne o druhém zářijovém víkendu program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór a především zábavu. V Mikulově se 8. až 10. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra i město samotné.

Tipy na nejlepší koupání v okolí Prahy

Tipy na nejlepší koupání v okolí PrahyKaždý si skvělé koupání představuje trochu jinak - v našich tipech proto najdete přírodní i umělá koupaliště s tobogany, biotopy, jezera i lokality, kde se v minulosti těžil písek a štěrk. Právě pískovny patří k těm nejoblíbenějším letním koupacím místům. Inspirujte se tedy našimi tipy a objevte koupaliště, rybníky, aquaparky, vodní nádrže a další možnosti, kde se můžete v okolí Prahy vykoupat.

Zámek Holešov zve na výstavu Andy Warhol I´m OK

Zámek Holešov zve na výstavu Andy Warhol I´m OKSto třicet exponátů krále pop artu, grafika, malíře, filmového a reklamního tvůrce Andy Warhola si můžete prohlédnout na zámku Holešov v reprezentativním Velkém sále. Rozsáhlá výstava s optimistickým názvem I´m OK je instalována na čtyři sta metrech čtverečních a představuje autorovy nejslavnější kolekce od Marylin Monroe, přes přebaly LP desek Velvet Underground, Rolling Stone či Warholova životního přítele Johna Lennona až po slavné Campbellovy plechovky. Výstava zde potrvá až do 1. října 2017.

Festival Za poklady Broumovska nabídne letní koncerty špičkových interpretů

Festival Za poklady Broumovska nabídne letní koncerty špičkových interpretůV sobotu 1. července od 18 hodin bude v kostele sv. Máří Magdalény v Božanově na Broumovsku zahájen 12. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Série deseti letních koncertů českých i zahraničních interpretů bude opět lákat na jedinečnou atmosféru barokních kostelů v chráněné krajinné oblasti Broumovska ve východních Čechách.

Jablonec se stal místem zaslíbeným sklu, bižuterii a šperku

Jablonec se stal místem zaslíbeným sklu, bižuterii a šperkuCelkem 12 zemí, 20 škol, 25 sklářských výtvarníků-pedagogů a 89 značek – to je Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec 2017. Tvoří jej celkem pět výstav a řada doprovodných aktivit, které se konají na čtyřech místech v Jablonci nad Nisou až do 28. října. Cílem akce, kterou pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, je představit nejen aktuální podoby designu skla a bižuterie na českém trhu, ale přiblížit i další aspekty těchto oborů včetně uměleckého skla, průmyslového skla a studentských prací. Stálé expozice muzea doplňují aktuální výstavy po celém městě věnované užitkovému a dekorativnímu sklu, designu, uměleckému sklu, studentským vizím či high-tech produktům

Ostrava ožije na začátku prázdnin katalánskými lidskými pyramidami

Ostrava ožije na začátku prázdnin katalánskými lidskými pyramidamiNa začátku letních prázdnin, 30. června a 1. července, zažije centrum Ostravy velkou pouliční slavnost: vedle sebe zde proběhne Festival v ulicích s mnoha koncerty, akcemi pro rodiny s dětmi, tanečními představeními či workshopy a zároveň oslavy 750. výročí první písemné zmínky o městě Ostravě, které do severomoravské metropole přivedou více než 250 umělců ze španělského Katalánska. Ti zde představí svoji unikátní kulturu: neuvěřitelné lidské pyramidy, které mohou dosáhnout 10 až 15 metrů, obří loutky v historických krojích, tradiční akrobacii, ohňové draky, tance, hudbu, hořící rum a další speciality, z nichž mnohé jsou součástí kulturního dědictví UNESCO. Vstup na obě akce je zdarma.

10 tipů pro výlet na motorce

10 tipů pro výlet na motorcePatříte k milovníkům jedné stopy a hledáte kam se svým strojem vyrazit na pěkný výlet? Pak se nechte inspirovat našimi tipy, které vás zavedou na krásná místa, která jsou dostupná přímo ze sedla motocyklu. Vyrazit můžete například na Rabyňskou vyhlídku, na Kokořínsko, do Jeseníků na Skřítek nebo do Beskyd ke zvonici na Soláni.

Poznejte jeskyně Moravského krasu jinak: nadivoko a nově

Poznejte jeskyně Moravského krasu jinak: nadivoko a nověŽádné betonové chodníčky, pohodlné schody, chromované zábradlí a elektrické osvětlení, ale přilba, čelovka, speciální jeskyňářská kombinéza a zážitky, na které nikdy nezapomenete. Právě to nabízejí speciální prohlídky jeskyní a propastí Moravského krasu, na které se můžete letos nově vydat.

10 tipů kam vyrazit do westernových městeček, za atmosférou Divokého západu

10 tipů kam vyrazit do westernových městeček, za atmosférou Divokého západuAtmosféra westernových městeček a jízdáren s westernovým ježděním vás dokáže pohltit natolik, abyste si na chvíli mysleli, že jste pravý cowboy nebo nespoutaný indián. Díky kombinaci překrásné přírody, kvalitních služeb a zábavy jsou tyto areály jedinečným rájem pro rodinnou dovolenou s dětmi. Budete nejen relaxovat, ale hlavně se skvěle bavit!

Přírodní koupání bez rizika - vyberte si z míst s nezávadnou vodou

Přírodní koupání bez rizika - vyberte si z míst s nezávadnou vodouPlánujete příjemné letní osvěžení na přírodním koupališti či řece a nejste si přitom jisti, které místo zvolit s ohledem na kvalitu vody, která se může měnit vlivem tropického počasí? Právě pro vás přinášíme přehled přírodních koupacích míst, kde je voda hygienicky proveřená a v současné době kvalitní.

Zámecká barokní divadla - vraťte se zpátky v čase a podívejte se, kam chodili za kulturou naši předkové!

Zámecká barokní divadla - vraťte se zpátky v čase a podívejte se, kam chodili za kulturou naši předkové!Na území České republiky je několik zachovaných historických divadel, z nichž některá pocházejí až ze 17. století. Seznamte se s těmi nejzajímavějšími - divadlem v Českém Krumlově, na zámku ve Valticích a Litomyšli. Objevíte kompletní historické kulisy, dekorace i kostýmy, které se před zhruba třemi sty lety používaly k pobavení aristokracie.

Terénní triatlon v Hostivaři odstartuje letní sportovní sezónu

Terénní triatlon v Hostivaři odstartuje letní sportovní sezónuV neděli 25. června se uskuteční první triatlonový závod ze seriálu H-Triatlon TOUR 2017. Účastníci mají jedinečnou příležitost strávit poslední červnový víkend v prostředí hostivařského areálu, kde se FINEP terénní triatlon koná již po páté. Pro závodníky je připraven bohatý sportovní i doprovodný program. Letošním ročníkem Finep terénního triatlonu v Hostivaři bude závodníky i jejich doprovod provázet sportovní moderátor Stanislav Bartůšek.

Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádce

Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádceJediný pivní festival, který nabídne tu největší pivní zahrádku, na které vám obsluha přinese v oroseném skle perfektně načepované tankové pivo. To je Gambrinus den, jehož druhý ročník se koná v sobotu 24. června, jak jinak, než v hlavním městě českého piva, v Plzni. Velkým lákadlem je rozhodně festivalová várka piva - pro Gambrinus den sládci uvařili Nefiltrovanou festivalovou 12 s výjimečně plnou chutí, kterou jinde neochutnáte. Čepovat se budou ale i zdejší další piva.

Mezinárodní setkání parních lokomotiv o víkendu připravují v Lužné

Mezinárodní setkání parních lokomotiv o víkendu připravují v LužnéO víkendu 24. a 25. června se koná akce pro milovníky páry v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Jak se tam dopravit? Stylově – parním vlakem, který jede z Hlavního nádraží v Praze a Plzni. Svezte se zvláštním vlakem na jedinečné setkání s železniční historií!

Letecký den v Roudnici se uskuteční poslední víkend v červnu

Letecký den v Roudnici se uskuteční poslední víkend v červnu Memorial Air Show, patří k průkopníkům takových podniků na území naší republiky, se uskuteční na letišti v Roudnici nad Labem o víkendu 24. a 25. června. Tato akce si mimo jiné připisuje některá prvenství v konkurenci jiných leteckých dnů. Jako jedinou takovou akci navštěvuje pravidelně například hlava státu a to již od roku 1991, kdy tradice show vznikla. Roudnické nebe jako první přivítalo v novodobých dějinách legendární letoun Spitfire, který je již stálicí českého nebe. A takových nej má roudnické letiště řadu.

Prožijte Svatojánskou noc na zámku Hrádek u Nechanic

Prožijte Svatojánskou noc na zámku Hrádek u NechanicV sobotu 24. června budou na státním zámku Hrádek u Nechanic vítat léto prostřednictvím speciálních nočních prohlídek. Návštěvníci se mohou těšit na Svatojánskou noc - večerní a noční prohlídku zámku a také budou moci vystoupat na Hodinovou věž.

I do Krkonoš přichází léto: Mapa republiky již téměř roztála

I do Krkonoš přichází léto: Mapa republiky již téměř roztálaI v Krkonoších už brzy skončí zima. Alespoň podle místních obyvatel, kteří tvrdí, že dokud neroztaje sněhové pole zvané Mapa republiky, zima ještě neřekla poslední slovo. Právě minulé teplé dny značně zmenšily zbytky sněhu, který zůstával na svahu Studniční hory. V letošním roce zde odborníci ze Správy KRNAP naměřili pouhých 9,5 metru sněhové vrstvy (28. března 2017) oproti běžné výšce přes 13 metrů. Maximální mocnost naměřili v zimní sezoně 1999/2000, kdy zde bylo 15,7 metru. Při letos zřejmě posledním měření, ve středu 21. června 2017, odborníci naměřili 6 m vysokou vrstvu. Správa NP Krkonoše odhaduje, že tyto zbytky sněhu roztají do poloviny července.

Prachatice ožívají Slavnostmi Zlaté solné stezky

Prachatice ožívají Slavnostmi Zlaté solné stezkyTradiční renesanční městské slavnosti připomínají význam středověké obchodní stezky pro město Prachatice. Centrum města se poslední červnový víkend 23. a 24. 6. 2017 stane historickým tržištěm a ožije průvody v kostýmech, renesanční hudbou, divadlem, produkcemi šermířů i kejklířů a vystoupeními zahraničních souborů z partnerských měst. Velkolepé historické slavnosti, laděné v renesančním stylu, vás o víkendu zkrátka na dva dny přenesou do atmosféry minulých staletí.

Za českou královnou Johankou do Rožmitálu pod Třemšínem

Za českou královnou Johankou do Rožmitálu pod TřemšínemDo Rožmitálu pod Třemšínem se v sobotu 24. června opět po roce vrací královna Johanka – oficiálně tedy Johana z Rožmitálu, druhá manželka krále Jiřího z Poděbrad. Na Den s královnou, pořádaný každoročně koncem června na její počest, vás zve portál Kudy z nudy.

Na hradě Kunětická hora mají v neděli sraz sokolníci

Na hradě Kunětická hora mají v neděli sraz sokolníciBlížící se víkend bude pro milovníky hradů a zámků opravdu lahůdkový. V neděli 25. června bude od 9:30 do 17 hod na nádvoří hradu Kunětická hora probíhat sokolnický den. Už tradiční celodenní výstavu dravých ptáků doplní v 11, 14 a 16 hodin také ukázky jejich výcviku, přeletů a lovení cvičných atrap.

Kouzelná svatojánská noc přichází

Kouzelná svatojánská noc přicházíSvatojánská noc je vlastně takovým pokračováním oslav Letního slunovratu, kdy se vítá léto a teplé, úrodné období, zkrátila se noc a prodloužil den. Magická a kouzelná noc je opředená řadou pověstí a tradic, které sahají daleko do starověku. Po celé generace se v noci z 23. června na 24. června chodilo na sběr bylinek do léčivých nebo kouzelných lektvarů. Všichni toužili nalézt alespoň jednou pověstný kouzelný květ kapradí.

20 tipů na skvělé koupání v lomu

20 tipů na skvělé koupání v lomuVoda má přímo ideální teplotu a v zatopených lomech je opravdu čistá. I dnešní den má přinést teploty okolo 30°C a vodním radovánkám proto tedy nic nebrání. Stačí si jen vybrat mezi našimi tipy a hurá do vody!

Slavnosti Kaše ožijí opět ve středověkém duchu v Horažďovicích

Slavnosti Kaše ožijí opět ve středověkém duchu v HoražďovicíchPoslední červnový víkend, letos 24. 6. 2017, se v Horažďovicích konají slavnosti Kaše. Proč zrovna Kaše? Protože dne 4. 7. 1307 zemřel při obléhání Horažďovic Rudolf Habsburský přezdívaný pro svou střídmost v jídle, v tehdejších dobách u panovníků opravdu nezvyklou, "král Kaše", vévoda rakouský v letech 1298 – 1306 a český král v letech 1306 – 1307.

Vydejte se dětmi do Plzně, v létě si tu užijete za zvýhodněné vstupné

Vydejte se dětmi  do Plzně,  v létě si tu užijete za zvýhodněné vstupnéZoologická zahrada, DinoPark, Muzeum loutek, science centrum Techmania, historické podzemí, Muzeum strašidel a celá řada atrakcí pro děti. Plzeň vždycky byla, je a bude městem piva, nicméně pokud se sem vydáte na výlet s dětmi, nudit se rozhodně nebudete a zabavíte se za každého počasí. Od července do září můžete navíc při výletu do Plzně využít zvýhodněnou Velkou rodinnou turistickou vstupenku za 999 korun, na kterou si užijete až čtyři TOP turistické atrakce města Plzeň.

Parní víkend v Rosicích a další tipy na letní výlety parními vlaky

Parní víkend v Rosicích a další tipy na letní výlety parními vlakyPrázdniny jsou za dveřmi a léto přeje cestám s parními vlaky, protože obří nablýskané lokomotivy s vysokými komíny, funící mračna páry, milujeme všichni, dospělí i děti. Na portálu Kudy z nudy vám poradíme, kde se svezete parními vlaky a vláčky nejenom začátkem léta, ale i během letních prázdnin.

Zamilovaná červená: který červený zámek je nejkrásnější?

Zamilovaná červená: který červený zámek je nejkrásnější?Nejznámější červený zámek je bezesporu Červená Lhota, ale kromě ní existuje spousta dalších zámků, hrádků a zámečků s červenými fasádami. Některé ji mají už řadu let, jiné se přebarvily až v poslední době. Který z nich se vám líbí nejvíc?

Královské stříbření opět oživí Kutnou Horu

Královské stříbření opět oživí Kutnou HoruV Kutné Hoře letos již po 26. otevře bránu času slavnost Královské stříbření. Připomene opět staré hornické tradice i dobu vrcholu své slávy a prosperity. Celé okolí chrámu sv. Barbory, gotické uličky i královské sídlo v mincovně ve Vlašském dvoře opět ožije fiktivním příběhem příjezdu a vzácné přítomnosti českého a římského krále Václava IV. Bohatí a hrdí horníci jej vítají, otevírá se jarmark a řemeslný trh, do města se sjíždí rytířstvo, dychtivé zúčastnit se turnajových klání i magických dvorských slavností a hodování. Gotická hudba láká k tanci a veselí, neboť každodenní pracovní rytmus v dolech i mincovně se zastavil. Slavná historie stříbrného města vychází do ulic.

Oslavte Svatojánskou noc na Grabštejně

Oslavte Svatojánskou noc na GrabštejněOslavte s námi nejdelší den v roce (a nejkratší noc) na Grabštejně! Čeká vás prohlídka hradu, v jehož interiérech se setkáte s kostýmovanými renesančními postavami.

Čerstvé rybí speciality ochutnáte na Rybářských slavnostech v Blatné!

Čerstvé rybí speciality ochutnáte na Rybářských slavnostech v Blatné! Další ročník Rybářských slavností se chystá na sobotu 24. června v Blatné. Pro návštěvníky slavností je připraven bohatý program, jehož součástí bude jarmark, soutěže, prodej rybích pokrmů a nabídka okrasných ryb. Samozřejmostí bude i doprovodný program pro děti v zámeckém parku.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.