Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Kutná Hora nabízí letní prohlídky s profesionální průvodcem

Kutná Hora nabízí letní prohlídky s profesionální průvodcemPokud se chcete dozvědět více o historii Kutné Hory, navštívit významné památky a odnést si nezapomenutelný zážitek, Průvodcovská služba Kutná Hora je ta správná volba. Stříbrným městem vás provedou zkušení průvodci, kteří vás zasvětí do tajů středověkého života. Můžete si vybrat z široké palety připravených okruhů městem. V nabídce jsou i zážitkové programy s ukázkou ražby mincí, průvodci v kostýmu, nebo prohlídky ve večerních hodinách.

10 tipů, kam se u nás vydat za písečnými dunami

10 tipů, kam se u nás vydat za písečnými dunamiToužíte spatřit pravé písečné duny? Nemusíte až na Saharu, několik minipouští máme i u nás! Možná vás to překvapí, ale s písečnými pouštěmi se můžete setkat i na několika místech České republiky. Nejsou to sice žádná rozsáhlá území s obrovskými dunami, ale pokud se je vydáte poznávat, budete určitě nadšeni tím, jaká pestrost se pod pojmem poušť vlastně skrývá. Pojďte s námi objevovat ty nejzajímavějších z českých pouští.

Rožnov pod Radhoštěm o víkendu rozveselí Romská píseň i Anenská pouť

Rožnov pod Radhoštěm o víkendu rozveselí Romská píseň i Anenská pouťV sobotu 21. července 2018 se uskuteční v Rožnově pod Radhošťem 24. ročník mezinárodního festivalu Romská píseň. Oslava svátku patronky Valašska, sv. Anny, pak připadá na další den, neděli 22. července. Je každoročně spojená s krojovaným procesím z rožnovského farního kostela Všech svatých a pouťovými atrakcemi v areálu muzea.

Za koupáním na koupaliště Dachova i za skvělou muzikou do Hořic

Za koupáním na koupaliště Dachova i za skvělou muzikou do HořicPojeďte s námi na výlet na přírodní koupaliště Dachova, 2 km od centra Hořic, kde se natáčel film Eliška má ráda divočinu. Koupaliště napájí lesní pramen. O čistotě vody svědčí výskyt čolka horského. Čas se na Dachovech zastavil v první třetině 20. století. Během tohoto víkendu si můžete v Hořicích navíc užít pořádný nářez muziky na festivalu The Legends Rock Fest.

Expozice Rajské ostrovy v Děčíně láká na nová zvířata

Expozice Rajské ostrovy v Děčíně láká na nová zvířataV Rajských ostrovech, které jsou oddělenou expozicí děčínské zoologické zahrady v centru města, je k vidění nový živočišný druh. Zoo zahájila chov sladkovodních rejnoků - trnuch skvrnitých.

30 tipů, kam za nejkrásnějšími vodopády Česka

30 tipů, kam za nejkrásnějšími vodopády ČeskaVěděli jste o tom, že se naše země může pochlubit více než stovkou větších i menších vodopádů? Co do mohutnosti je samozřejmě nelze srovnávat se světovou konkurencí, na Niagaru či Viktoriiny vodopády sice nemáme, ale co do romantického kouzla či zajímavosti vzniku rozhodně srovnatelné jsou.

Muzeum Františkovy Lázně láká na Historický jarmark na Seebergu

Muzeum Františkovy Lázně láká na Historický jarmark na SeeberguMuzeum Františkovy Lázně zve všechny milovníky historie v sobotu 21. července na Historický jarmark „1648“. Letos tomu je právě 370 let, co byl hrad Seeberg nedaleko Františkových Lázní vypálen švédskými jednotkami polního maršála Hanse Christiana von Königsmarcka.

Rakovník bude o víkendu patřit cyklistům

Rakovník bude o víkendu patřit cyklistůmCyklisté a příznivci cyklistiky se každoročně schází v Rakovníku. Rakovnické cyklování je akcí pro všechny, kdo mají rádi cyklistiku v kterékoli její verzi, ať už rychlostní, silniční, terénní nebo rekreační. Všichni, kdo sem zavítají o prázdninovém víkendu 20. 7. – 22. 7. 2018 si přijdou na své, ať už jsou to děti i dospělí, závodníci i diváci, profesionálové i amatéři, ženy i muži.

Na hrady vyrážejí šermíři, kejklíři i stateční rytíři!

Na hrady vyrážejí šermíři, kejklíři i stateční rytíři!Máte v plánu výlet na některý hrad či zámek? Tak proč si nevybrat takový, kde se právě něco děje? Prozkoumejte kalendář akcí na portálu Kudy z nudy anebo se nechte inspirovat některým z našich tipů. Nabízíme vám velkolepé rytířské turnaje, bitvy i speciální prohlídky o životě ve středověku.

Vypravte se na pouť sv. Máří Magdalény v Zubrnicích

Vypravte se na pouť sv. Máří Magdalény v ZubrnicíchV sobotu 21. července se uskuteční v Zubrnicích pouť. Skanzen bude pro všechny zájemce otevřen již od 9 hodin a během dne bude v domě z Loubí probíhat pečení v kachlovém sporáku a další atrakce.

Vyzkoušejte venkovní Fitpark a Gräfenberg Walking v Lázních Jeseník

Vyzkoušejte venkovní Fitpark a Gräfenberg Walking v Lázních JeseníkUž samotný Vincenz Priessnitz svým pacientům ordinoval aktivní pohyb na čerstvém jesenickém vzduchu, pouze za opravdu nepříznivého počasí povoloval pohybová cvičení v tělocvičně. Byl snad i zakladatelem dnes tak oblíbeného outdoor fitness? To se asi nedozvíme, nicméně na tento jeho odkaz jesenické lázně navazují Fitparkem Priessnitz.

20 tipů, kam s dětmi za zábavou, poznáním a na výlet

20 tipů, kam s dětmi za zábavou, poznáním a na výletNevíte, kam s dětmi na výlet? Vyzkoušejte naše tipy na výlet, zábavní centra (pokud bude pršet) a další programy - jsou zábavné, hravé a navíc se děti leccos naučí. Máme pro vaše děti spoustu zajímavostí, muzeí, řemeslnických dílen a kuriozit všeho druhu. Užijte si tam, kde se se nebudou nudit děti a ani vy!

Nenechte si ujít sobotní prohlídky Klatov

Nenechte si ujít sobotní prohlídky Klatov Vydejte se na prohlídku historického centra Klatov a poznejte jedno z nejkrásnějších měst v česko-bavorském pohraničí, známé jako "brána Šumavy". Pravidelné sobotní prohlídky historického centra Klatov se konají až do 1. září 2018.

20 tipů, kam na procházku po křížových cestách

20 tipů, kam na procházku po křížových cestáchDůležitou součástí kostelů a církevních areálů jsou tzv. křížové cesty. Zastavení znázorňující poslední chvíle Ježíše Krista mohou být nejen v interiéru, ale i v okolí poutních míst a často k nim také lemují přístupovou cestu. Využijte našich dnešních dvacet tipů a naplánujte si procházku po křížové cestě jako netradiční zpestření vašeho výletu.

Na točnu v Českém Krumlově se vrací baletní hra Valmont

Na točnu v Českém Krumlově se vrací baletní hra ValmontBaletní soubor Jihočeského divadla uvede i letos před českokrumlovskou točnou – taneční adaptaci slavného románu v dopisech Nebezpečné známosti na hudbu Franze Schuberta a Pēterise Vaskse Valmont. V titulní roli se můžete těšit na hvězdu baletu Národního divadlo v Praze Alexandra Katsapova.

Festival České hrady pokračuje na Kunětické hoře

Festival České hrady pokračuje na Kunětické hořeOblíbený letní kulturní festival České hrady.cz se přesouvá na Kunětickou horu se Škworem, Tomášem Klusem, J.A.R. nebo Divokým Billem. Novinkou letošního 14. ročníku jsou také VIP kempy Plus, kde se budete cítit skoro jako v hotelu.

Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již jedenáctou sezónu

Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již jedenáctou sezónuBěhem letních měsíců můžete ve Znojmě opět potkat ponocného. V současnosti ponocný přispívá atraktivitě města, ale v minulosti měla nočního hlídače každá větší obec. Noční hlídač, pan Miroslav Kubák, je připomínkou dnes již zaniklého povolání a již jedenáctou sezónu nedílnou součástí letních večerů ve Znojmě.

Zámecký park v Lednici nabízí letecké ukázky dravých ptáků

Zámecký park v Lednici nabízí letecké ukázky dravých ptákůJiž přes dvacet let probíhají ukázky dravců v lednickém parku. Park je největší a nejkrásnější místo k předvádění letu dravců v Evropě a snad i ve světě. Letos v červenci a v srpnu tam bude soustředěno unikátních 40 druhů dravců v počtu asi 100 exemplářů! Vše je doprovázeno poutavým výkladem pro děti a dospělé. Během prázdnin můžete vidět 2 letové ukázky - vždy ve 12:00 a 14:00 hodin.

Kozákov ožije mistrovstvím světa v downhillovém skateboardignu - Kozákov Challenge

Kozákov ožije mistrovstvím světa v downhillovém skateboardignu - Kozákov ChallengeNa vrcholu Kozákov nedaleko Semil v Českém ráji proběhne od 19. do 21. července 2018 jubilejní 10. ročník oblíbené adrenalinové soutěže v downhillovém skateboardignu - Kozákov Challenge. Představí se zde celkem dvě atraktivní závodní disciplíny: longboard a luge, který se jede vleže. Trať je oblíbená jak mez závodníky, tak mezi diváky pro rovné rychlé úseky které střídají pasáže s technickými zatáčkami, kde není o pády nouze.

Slavnosti na Schwarzenberském plavebním kanálu: poznejte jedno z nejhezčích míst Šumavy

Slavnosti na Schwarzenberském plavebním kanálu: poznejte jedno z nejhezčích míst ŠumavyPro ty, kdo nechali srdce na Šumavě, je to možná trochu nepochopitelné, ale pořád existuje dost lidí, kteří v horách na jihozápadě Čech nikdy nebyli. Pokud k nim patříte a právě teď váháte, do které části Šumavy zamířit, využijte slavnosti na Schwarzenberském plavebním kanálu.

Festival Živá ulice mění centrum Plzně v místo plné hudby, divadla i dobrého jídla

Festival Živá ulice mění centrum Plzně v místo plné hudby, divadla i dobrého jídlaKoncerty a večírky plné plzeňských kapel i zahraničních interpretů. Divadlo pod širým nebem, scéna pro děti, český design a autorská móda. Food festival, se kterým procestujete celý svět. Výstava, workshopy, letní kino… Sedmý ročník Živé ulice opět promění centrum západočeské metropole a připomene také rok 1968. Celkem 14 dní po tři letní měsíce (od července do začátku září 2018) budou nabité programem. Vstup na všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma.

Nejvýznamnější místa Slavkovského lesa představuje Dům přírody Kladská

Nejvýznamnější místa Slavkovského lesa představuje Dům přírody KladskáStátní podnik Lesy České republiky a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR provozuje na Kladské u Mariánských Lázní, v sousedství Loveckého zámečku Kladská, Dům přírody Slavkovského lesa, který návštěvníkům poutavou formou přibližuje krásy zdejší přírody. Dozvíte se zde o naučných stezkách, přírodních a turistických zajímavostech Slavkovského lesa.

V Krkonoších se otevře Herní krajina Pecka

V Krkonoších se otevře Herní krajina PeckaV sobotu 21. července se ve Velké Úpě nad Portáškami otevře pro veřejnost zábavná stezka Herní krajina Pecka. Unikátní soubor soch a objektů na motivy krkonošské zvířeny, lanových stezek a prolézaček je hlavní novinkou léta ve východních Krkonoších a nabídne zábavu pro děti i dospělé.

Chýnovská jeskyně byla turistům zpřístupněna před 150 lety

Chýnovská jeskyně byla turistům zpřístupněna před 150 letyPrvní zpřístupněná jeskyně na území Česka, objevená při práci v lomu v roce 1863, slaví letos 150 let od svého otevření turistům. Podzemní krásu střídajících se barevných amfibolitů a vápenců, které na stěnách jeskyně hrají všemi barvami mohli turisté poprvé spatřit roku 1868.

Prestižní hudební Festival Janáček a Luhačovice začíná

Prestižní hudební Festival Janáček a Luhačovice začínáK poctě hudebního skladatele Leoše Janáčka, který v Luhačovicích opakovaně pobýval, a pro kterého lázně představovaly jeden z inspiračních zdrojů jeho tvorby, je od roku 1992 každoročně pořádán prestižní hudební Festival Janáček a Luhačovice. Letošní ročník se koná od 17. do 20. července.

10 tipů, kam se vydat v létě za folklórem

10 tipů, kam se vydat v létě za folklóremPro vyznavače folklóru přinášíme tipy na tradiční letní akce v rámci celé České republiky. Nejen Strážnice, Vlčnov, Domažlice nebo Kyjov jsou místa spjatá s kroji, lidovými tradicemi a slavnostmi.

Na sobotní náchodské Pivobraní zavítá skvělá atmosféra

Na sobotní náchodské Pivobraní zavítá skvělá atmosféraPivobraní - největší letní událost v Náchodě vypukne v sobotu 21. července 2018. V samotném srdci města na Masarykově náměstí se uskuteční už 7. ročník oblíbeného Pivobraní. Vedle hudebního programu a prezentace pivovarů návštěvníky čeká stolní fotbálek v životní velikosti, dobré jídlo a hlavně skvělá atmosféra.

10 tipů, kam se vydat do jeskyní

10 tipů, kam se vydat do jeskyníNavštivte podzemní prostory v Čechách a na Moravě a zchlaďte se uprostřed horkého léta. Krása jeskynní výzdoby se během roku nemění stejně jako stálá teplota vzduchu. Naše přístupné jeskyně se mohou pyšnit mnoha superlativy. Vyberte si z nabídky těch nejkrásnějších, nejunikátnějších a opředených zajímavými legendami a zkazkami.

Víte, co je Josefkol? V Čechách pod Kosířem proběhne sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického

Víte, co je Josefkol? V Čechách pod Kosířem proběhne sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnickéhoV zámeckém parku v Čechách pod Kosířem se již pravidelně jednou za rok koná setkání nejlepších řemeslníků z celé České republiky. O víkendu 21. a 22. července v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem uvidíte stavitele kočárů, mistry opratí, líbánky na Hané, pěší gardu kardinála Troyera, rytířský turnaj nebo výcvik císařských hulánů.

Poutní místo Skoky ožije tradiční poutí

Poutní místo Skoky ožije tradiční poutíPoutní místo Skoky je proslavené stejně jako dodnes známé Lurdy zázračnými uzdraveními, a zdejší "panenkou skákavou", Pannou Marií Skokovskou. Místní kostel ale nežije jen v minulosti a nabízí bohatý kulturní program s poutěmi a hudebními představeními. V neděli 22. července se ve Skokách koná Svatoanenská pouť, pouť k sv. Anně a Jáchymovi.

Miroslav o víkendu provoní meruňky

Miroslav o víkendu provoní meruňkyJiž tento víkend proběhne v Miroslavi největší místní kulturní akce - Meruňkobraní s jarmarkem u Floriána. 29. ročník akce nabídne nákupy všeho druhu, ukázky lidových řemesel, průvod v dobových kostýmech, soutěž v požárním sportu, koncerty a mnoho dalšího. Hlavní program se soustřeďuje na sobotu 21. července.

Průvodce pro milovníky piva: exkurze, muzea, stezky i lázně

Průvodce pro milovníky piva: exkurze, muzea, stezky i lázněSkvělá chuť českého piva má ve světě výbornou pověst. Není tedy divu že jsou Češi pokládáni za experty na výrobu i jeho ochutnávání. V říši piva vznikají turistické pivní stezky, navštívit můžete hned několik pivních muzeí, expozic či festivalů, a co nabídnout mají velké i malé pivovary. Tak pojďte na jedno!

Holašovice lákají na Selské slavnosti, novinky i jihočeské stonehenge

Holašovice lákají na Selské slavnosti, novinky i jihočeské stonehenge Dvacet let od zápisu na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO letos slaví jihočeské Holašovice. Národní památkový ústav k výročí vydal publikaci o jihočeské venkovské architektuře, Česká mincovna pamětní platinovou minci a samotné Holašovice zvou na tradiční Selské slavnosti.

Praha ožije po roce folklorem

Praha ožije po roce folkloremPražské folklorní dny tak oživí pražskou kulturní nabídku od čtvrtka 19. 7. do neděle 22. 7. 2018. Cílem festivalu je představit návštěvníkům bohatství a krásu lidového umění. Stejně jako v předchozích letech i letošní festival slibuje pestrou podívanou. Akce se zúčastní téměř 60 tanečních souborů z 20 zemí Evropy a Asie. Celkem v Praze vystoupí více než 1500 zpěváků, tanečníků a hudebníků.

Na Cornštejně se budete cítit jako v pohádce

Na Cornštejně se budete cítit jako v pohádceZřícenina hradu Cornštejn po celou sezónu pulzuje životem. Pokud máte rádi kejklíře, středověkou hudbu či klání šermířů, přijďte právě sem. Málokde budete mít historii tak na dosah, jako právě na Cornštejně.

Stezka korunami stromů Lipno oslaví šesté narozeniny

Stezka korunami stromů Lipno oslaví šesté narozeninyUž šest letje v provozu unikátní Stezka korunami stromů Lipno. Velkolepé oslavy si 20. července užijí velcí, ale i ti nejmenší z nás! Čeká na vás i rozmanitý doprovodný program. A nikdoby si rozhodně neměl nechat ujít krájení dortu, které proběhne přímo před Stezkou v 13:30 hodin.

Hrad Hukvaldy se vrátí zpět v čase

Hrad Hukvaldy se vrátí zpět v časeLéto nabízí na hradě Hukvaldy návštěvníkům skvělý program. Jak dopadne bitva o hrad? Odolá hrad útoku nebo padne? Dvoudenní akce plná šermů, zbraní, historické zbroje, bitev a soubojů na vás čeká o víkendu 21. 7. - 22. 7. 2018. Nenechejte si ujít obléhání nedobytné pevnosti!

Veselý kopec o víkendu ožije jarmarkem

Veselý kopec o víkendu ožije jarmarkemSoubor lidových staveb Vysočina zve o víkendu 21. a 22. července na tradiční Veselokopecký jarmark. V obci Vysočina bude po oba dny od 9:00 do 17:00 připravený kulturní program. V prostředí muzea v přírodě budou mít návštěvníci příležitost prohlédnout a koupit si jejich výrobky, případně je sledovat při práci. Zastoupena budou různá odvětví tradičních řemeslných technik, nebudou chybět výrobci ručně tkaných textilií, keramici (včetně výrobců lidové fajánse a majoliky), dráteníci, výrobci dřevěných užitných předmětů (např. hrábí, valch, kosišťat, vařeček, misek aj.), kováři, brouskař, košíkáři a další.

Hrad Bouzov láká na víkend orientálních tanců a nebude chybět ani pravý orientální bazar

Hrad Bouzov láká na víkend orientálních tanců a nebude chybět ani pravý orientální bazarHrad Bouzov přichystal na letošní sezónu několik zajímavých akcí. Orientální rytmy, břišní tanečnice a mnohé další vás čeká o víkendu 21. a 22. července. V areálu hradu Bouzov se totiž uskuteční již tradiční akce s názvem Víkend s princeznou Šahrazád. Taneční soubory i jednotlivci z celého regionu vám předvedou hned několik druhů orientálních tanců, nebude chybět ani pravý orientální bazar či šermířské turnaje.

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na prázdninový víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend od 20. do 22. července 2018. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.