Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

15 originálních nedělních akcí do 100 km od Prahy

15 originálních nedělních akcí do 100 km od PrahyV neděli se můžete pobavit na Letní Letné, kde vás čeká opět bohatý divadelní program, představení a aktivity pro děti, ale i dospělí zde najdou místo k odpočinku i zábavě. Osiřelý kout parku na Letné se večer opět rozzáří magickou atmosférou nového cirkusu a divadla. Lákají vás i další akce? Sníh na Moníci, pohádky na zámku Loučeň, filmy na Křivoklátě nebo pouť v Kácově... Vyberte si!

Za romantikou a krásou zahrad se vypravte v neděli na zámek Dobříš

Za romantikou a krásou zahrad se vypravte v neděli na zámek DobříšToužíte-li prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend na zámku, je Dobříš tím ideálním místem. Dobříš je nepřehlédnutelnou dominantou středních Čech a láká všechny milovníky historie, romantiky i rodiny s dětmi. Krásy a půvabná zákoutí francouzské zahrady můžete obdivovat po celý rok. Pouze o nedělích v letních měsících ale zavítají také do jindy nepřístupných prostor parku, kterému se zcela oprávněně říká „malé Versailles“. Otevřou se i pivovarské sklepy z 18. století, oranžerie i napájející tunel. Komentované vycházky francouzskou zahradou na zámku Dobříš se konají v srpnu každou neděli od 11, 13 a 15 hodin.

Objevte tajemná místa Jizerských hor

Objevte tajemná místa Jizerských horTuristický region Jizerské hory připravil pro malé a velké návštěvníky soutěž pod názvem Tajemná místa Jizerských hor. Osm zajímavých, tajemných a hlavně méně známých míst v Jizerských horách je označeno malou kovovou volně přístupnou známkou. Ten kdo navštíví všech osm míst, dostane penízek víly Izeríny.

Lázně Luhačovice nabízejí historii, relax a jedinečné divadelní zážitky

Lázně Luhačovice nabízejí historii, relax a jedinečné divadelní zážitkyNejnavštěvovanější moravské lázně - Lázně Luhačovice, nabízí celou škálu ubytování od luxusního hotelu, přes vilu v alpském stylu, až po útulné penziony. Už 19. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby se chystá v Luhačovicích. Divadelní Luhačovice začnou v neděli 20. a potrvají do soboty 26. srpna. Představení se uskuteční v Lázeňském divadle. Kmotrem přehlídky bude Milan Kňažko, významný slovenský herec a nositel české Ceny Thálie.

Svezte se o víkendu mimořádně důlním vláčkem v rezervaci Soos

Svezte se o víkendu mimořádně důlním vláčkem v rezervaci SoosPokud tento víkend vyrazíte do rezervace Soos u Františkových Lázní, můžete se svézt důlním vláčkem. Vozit návštěvníky bude po zbývající srpnové víkendy 19. a 20. srpna i 26. a 27 srpna. Poté je ještě šance svézt se do poloviny září. Vězte, že jde o opravdový unikát. Dráha o rozchodu 600 milimetrů je jedním z mála dochovaných systémů na našem území. Její vznik sahá o sto let zpátky, kdy se v okolí města Skalná ve velkém těžil jíl a hlíny a takových úzkokolejek bylo zapotřebí.

Nouzová nocoviště nabízejí pomoc turistům, kteří prochází Šumavu

Nouzová nocoviště nabízejí pomoc turistům, kteří prochází Šumavu Nouzová nocoviště v Česku fungují jenom na Šumavě. Nacházejí se především podél páteřní červené turistické značky, v blízkosti státní hranice, která prochází Šumavou od Železné Rudy do Nové Pece. Všechna slouží pouze jako nocoviště, tedy pro přespání. Kempování je zde zakázáno, stejně jako rozdělávání ohňů, kromě Poledníku, kde je k dispozici venkovní krb.

Linhartovský zámek nabídne v sobotu noční prohlídky

Linhartovský zámek nabídne v sobotu noční prohlídkyV sobotu 19. srpna od 20 hodin ozáří 8 500 svíček prostory linhartovského zámku. Pouze tento večer bude zpřístupněno pro návštěvníky zámecké sklepení. Po loňské expozici „oblud“ patřících do hlubokého pravěku, přichází letos kastelán s tématem "vesmír a mimozemské civilizace".

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na srpnový víkend: 19. 8. a 20. 8. 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Historické metro vyrazí v sobotu na trať

Historické metro vyrazí v sobotu na trať Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil nejen pro příznivce historie pražské městské hromadné dopravy ojedinělý zážitek. Nevšední zážitkový výlet do zákulisí pražského metrase koná již tuto sobotu 19. srpna. Exkurze je připravena na trase A a v prostorách depa Hostivař. Jízdu je však nutné předem rezervovat.

Pospěšte si na výstavy G. Richtera a F. Skály - skončí za tři týdny

Pospěšte si na výstavy G. Richtera a F. Skály - skončí za tři týdnyUž jen tři týdny lze navštívit v paláci Kinských a Valdštejnské jízdárně návštěvnicky nejoblíbenější výstavy Národní galerie v Praze letošního roku. Výstavy Gerhard Richter a František Skála Jízdárna jsou až do 3. září otevřeny denně do 20 hodin.

Bohatý program Třicetileté války na Svojanově doplní hromadná bitva o hrad

Bohatý program Třicetileté války na Svojanově doplní hromadná bitva o hradO víkendu proběhne na hradě Svojanov další tradiční akce letošní sezóny – Třicetiletá válka na Svojanově. Hrad se navrátí o několik století zpět do doby, kdy se v jeho okolí potulovaly bandy vojáků a možná se také Švédové pokoušeli hrad dobýt. Program třicetileté války 19. a 20. srpna začíná v 9 hodin průvodem všech účinkujících z předhradí do nádvoří. Součástí této tradiční akce bude i dobové tržiště.

Deset stezek a chodníků pro chůzi naboso

Deset stezek a chodníků pro chůzi nabosoZout si boty a projít se trávou, potokem nebo po jehličí můžete téměř všude, ale někde pro příznivce chůze naboso připravili speciální stezky, chodníčky a šlapátka. Víte o nich? Pokud ne, tak si honem zujte boty a vydejte se s portálem Kudy z nudy na velmi neobvyklé výlety.

Na konci srpna se bude v rožnovském skanzenu vzpomínat na časy dávno minulé

Na konci srpna se bude v rožnovském skanzenu vzpomínat na časy dávno minuléPestrý program připravilo na nadcházející víkendy Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Kam vyrazit na noční prohlídky do konce prázdnin?

Kam vyrazit na noční prohlídky do konce prázdnin?Máte rádi netradiční, tajemné a zajímavé prohlídky hradů a zámků? Máme pro vás několik tipů, kam se můžete vydat ještě do konce prázdnin. Nejen pro děti budou takové prohlídky skvělým zážitkem.

Ve Velkých Pavlovicích si prohlédnete opilé sklepy a můžete zavítat na Hodky

Ve Velkých Pavlovicích si prohlédnete opilé sklepy a můžete zavítat na HodkyVinařské město Velké Pavlovice na Břeclavsku se může pochlubit netradiční vinařskou uličkou. Tu tvoří patnáct sytě zelených, zářivě žlutých, modrých, a dokonce i oranžových vinných sklípků v jedné řadě. Nevšední domky stojí na úpatí nejznámější vinařské trati Stará hora. Velkopavlovický spolek vinařů pořádá i letos akci pod názvem Otevřené vinné sklepy. Jedinečnost a obliba této akce spočívá především ve skutečnosti, že si návštěvníci města mohou (od konce dubna až do září) zajít do vinného sklepa, ochutnat víno, prohlédnout si sklípek, zeptat se na cokoli, co je o víně zajímá a samozřejmě si víno i zakoupit. Tuto sobotu 19. srpna 2017 můžete zavítat na Hodky na place za sokolovnou.

Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky

Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníkyLéto je v plném proudu a návštěvníci ostravské zoologické zahrady mají stále možnost každý víkend nahlédnout do pěstebních skleníků s exotickými druhy rostlin z celého světa. Pro milovníky exotické flory jsou otevřeny jinak nepřístupné pěstební skleníky, v nichž se nachází bohatá kolekce tropických a subtropických rostlin. Prohlídky s průvodcem probíhají vždy v sobotu a neděli v 11 a ve 14 hodin, a potrvají až do konce října.

Vodáci splouvají Teplou Vltavu i po zdražení

Vodáci splouvají Teplou Vltavu i po zdraženíZájem o splouvání Teplé Vltavy, která vede šumavským národním parkem, neklesl ani poté, co letos musí zájemci za plavbu zaplatit více než loni. Splutí oblíbeného úseku mezi Soumarským Mostem a Pěknou stojí letos po online rezervaci za loď 500 korun, což je o 200 korun více než v minulých letech. Úsek je možný splouvat až do 31. října.

Kutná Hora přivítá Veteran rallye a srpnové hodování

Kutná Hora přivítá Veteran rallye a srpnové hodováníNenechte si ujít prvorepublikovou atmosféru závodu startujícího v srdci historického města Kutná Hora, zapsaného na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Město bude opět dějištěm prestižního závodu historických vozidel. V sobotu 19. 8. 2017 propukne závod historických vozidel, které zaplní střed města. Jako každý rok se sjedou majitelé historických vozidel do Kutné Hory na již tradiční akci, Veteran Rallye. Nablýskaná vozidla si budete moci prohlédnout na Palackého náměstí již od pátku. Závod se bude konat již tradičně ve dvou kolech a to v sobotu i v neděli.

Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí

Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápíStředověké městečko, dobová tržnice, vojenské ležení, historický průvod, hudba i tanec… To je pouze ochutnávka toho, co zažijete ve dnech 18. až 20. srpna 2017 na Středověkých slavnostech v Třebíči. Oslava 14. výročí zápisu Baziliky sv. Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nabídne zajímavý program. Lidová veselice letos navíc připomene první písemnou zmínku o Třebíči, od níž uplynulo 740 let.

Tipy kam s dětmi o víkendu

Tipy kam s dětmi o víkenduNevíte co s volným letním víkendem? Užijte si s dětmi prázdninový čas a vypravte se na zajímavé akce a programy. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během výstav, pohádkových představení a tvoření, nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

Hrad Valdštejn připravil bohatý program na konec prázdnin

Hrad Valdštejn připravil bohatý program na konec prázdninNavštivte hrad Valdštejn a zkuste se – alespoň ve fantazii – pomocí kouzelného prstenu na chvíli přenést do říše pohádek. Během prázdninových měsíců jsou pořádány i speciální prohlídky pouze ke kostýmům a pohádkám v 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 a 16:30 (každý den v týdnu).

Oživené noční prohlídky hradu Švihov vyprávějí o Půtovi z Rýzmberka

Oživené noční prohlídky hradu Švihov vyprávějí o Půtovi z RýzmberkaMilovníci dobré zábavy a nezaměnitelné atmosféry hradu Švihov mají konec prázdnin neodmyslitelně spjatý s oživenými prohlídkami pozdně středověkého klenotu, které odemykají poetická zákoutí unikátní stavby a nabízejí osvědčenou směsici divadla, tance i šermu. Letošní noční prohlídky budou probíhat v pátek a sobotu v termínech 18. a 19., 25. a 26. srpna a 1. a 2. září 2017 od 19.00.

Hrad Špilberk nabízí hudební zážitky

Hrad Špilberk nabízí hudební zážitkyHrad Špilberk již tradičně hostí v druhé polovině měsíce srpna hudební festival, při němž dopřeje pořádající Filharmonie Brno návštěvníkům i obyvatelům města kulturní zážitky pod letním širým nebem. Dramaturgie Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk opět cílí na širší publikum. Pódium na velkém nádvoří bude patřit bel cantu i swingu.

Giganti známí i neznámí: co je v Česku nejvyšší, nejdelší a nejrozsáhlejší?

Giganti známí i neznámí: co je v Česku nejvyšší, nejdelší a nejrozsáhlejší?Největší, nejdelší, nejužší, nejmladší, nejstarší, nejvzdálenější… každé místo by rádo něčím vyniklo. Některým se to daří, jiná si vymýšlejí vlastní NEJ anebo se snaží začlenit do jakýchkoliv žebříčků. Kde tedy objevíte české giganty, rekordmany a držitele rozmanitých titulů?

V Aši se chystají Česko-bavorské slavnosti piva

V Aši se chystají Česko-bavorské slavnosti pivaJak se již stalo zvykem, tak i v letošním roce se budou konat pod vrchem Háj letní slavnosti, letos pod názvem Česko-bavorské slavnosti piva. Těšit se můžete na ochutnávky piva z Aše a Rehau, prodej piva regionálních pivovarů, zábavné atrakce pro děti, videoprojekte na LED obrazovce, stánkový prodej občerstvení a info k historii piva v regionu.

Plzeňské loutky se představí ve Valdštejnské zahradě

Plzeňské loutky se představí ve Valdštejnské zahraděMěsto Plzeň se ve Valdštejnské zahradě představí jako jedna z nejvýraznějších kolébek českého loutkářství a zároveň atraktivní cíl rodinného výletu. Na sobotu 19. srpna láká návštěvníky na celodenní program. Mohou se těšit na divadelní představení pro děti, tvůrčí dílny, animační ateliér, fotokoutek s černým divadlem i loutkářskou peepshow. K vidění zde bude také výstava Paměť loutky, která představuje turisticky zajímavá místa Plzně i okolního kraje.

Letní Flora Olomouc nabízí voňavé růže i terakotovou armádu

Letní Flora Olomouc nabízí voňavé růže i terakotovou armádu Opět po roce nabídne mimořádné zážitky letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na stejnojmenném olomouckém výstavišti uskuteční od 17. do 20. srpna 2017. Hlavní květinová expozice ponese motta Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. V době konání Flory Olomouc je k vidění také výstava Terakotová armáda. Určitě vás potěší, že vstupné na tuto výstavu je již zahrnuto ve vstupném na výstavu Flora Olomouc. Každodenní doprovodný program letní Flory přinese zábavu a rozmanité zážitky dětem i dospělým.

Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotu

Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotuPod zříceninou hradu Okoř, o které se zpívá notoricky známá trampská písnička, se bude odehrávat program jednoho z neoblíbenějších letních festivalů u nás. V sobotu 19. srpna se už po 19. otevřou brány romantického areálu lemovaného Zákolanským potokem. Těšit se můžete na vystoupení M. Ztraceného & M. Jandové, No Name, Václava Neckáře, Miro Žbirky, Vypsané Fixy, Eddie Stoilowa nebo MIG 21. Během celé akce i po bude jezdit tradičně kyvadlová doprava linka X-Okoř z Prahy 6 (Veleslavína) a Kladna.

Tradiční slavnosti piva proběhnou o víkendu opět v pivovaru Chodovar

Tradiční slavnosti piva proběhnou o víkendu opět v pivovaru ChodovarKromě výborného piva se můžete tento víkend těšit v Chodové Plané i na netradiční prohlídky pivovaru, odemčené skalní sklepy, ohňostroj, prodej pivní kosmetiky, hudební vystoupení nebo pivní soutěže. Je připravený i program pro děti. Chcete se stát „Pivním rytířem Chodovaru 2017“? Vypravte se v sobotu 19. srpna 2017 na Slavnosti piva Chodovar.

Přijeďte na Křivoklát zažít neobyčejné zážitky ve společnosti filmů noir

Přijeďte na Křivoklát zažít neobyčejné zážitky ve společnosti filmů noir 5. ročník festivalu vám nabídne na 40 projekcí ve 4 historických sálech a na horním nádvoří hradu Křivoklát ve dnech 17. - 20. srpna. Přehlídka, jejíž dramaturgie se neomezuje pouze na jádro filmu noir, tedy jeho klasickou etapu v americké kinematografii 40. a 50. let 20. století, zase o něco více přiblíží jeho evoluci napříč žánry a geografickým prostorem.

Letní Letná je tady!

Letní Letná je tady!Pestrobarevná šapitó zaplní od poloviny srpna pražský park Letenské sady, kde bude od 17. srpna do 3. září probíhat Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla. Od Letní Letné ale neočekávejte kouzelníky či tančící slony. Nový cirkus je druh dramatického umění, jehož základem je mísení jednotlivých žánrů. Najdete zde akrobatické kousky, vizuálně zpracované příběhy, tanec či zpěv.

Polovina srpna na Palackého náměstí v Dačicích tradičně patří řezbářskému sympoziu Dačická řežba

Polovina srpna na Palackého náměstí v Dačicích tradičně patří řezbářskému sympoziu Dačická řežbaTradiční akce nabízí návštěvníkům od 14. do 19. 8. pohled na to, jak z kusu dřeva vznikají pod rukama řezbářů krásná díla na určené téma. Sochy z předchozích ročníků jsou rozestavěny po celém městě a lidé se tak mohou projít Po stopách Dačické řežby a díla si prohlédnout. V sobotu budou sochy slavnostně předány městu.

Prší a je vám zima? Dvanáct tipů, kde se schováte do sklárny

Prší a je vám zima? Dvanáct tipů, kde se schováte do sklárnyPočasí je o letošních prázdninách jako na houpačce a letní vedra střídají dny, kdy často svetr nestačí. Vyzrát na zimu a přeháňky můžete jednoduše: objednejte si prohlídku sklárny. Budete schovaní pod střechou, zahřejete se a ještě se dozvíte spousty zajímavostí o řemesle, ve kterém Česko odedávna hrálo prim.

Chladné léto není v Beskydech problém

Chladné léto není v Beskydech problémLetošní výkyvy letních teplot nutí turisty a návštěvníky Beskyd hledat i jinou zábavu, než je pobyt v čisté přírodě. Využít mohou i tzv. Beskydy Card, turistickou kartu s tipy a výhodami na 100 druhů služeb, kde se vedle wellness a nejrůznějších sportovních aktivit objevila muzea i nošovický Pivovar Radegast. Na své dovolené tak lze zkombinovat přírodu a sport s poznáváním historie a národních kulturních památek v Beskydech a na Valašsku.

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na srpnový víkend

50 tipů z celého Česka... aneb zajímavé akce na srpnový víkendTipy na akce od pátku 18. 8. do neděle 20. 8. 2017. Užijte si výlety za poznáním, romatikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Borůvková parní sobota na zubačce vypukne v sobotu

Borůvková parní sobota na zubačce vypukne v sobotuNenechte si ujít 19. srpna 2017 nevšední zážitek a přijďte se svézt ozubnicovou lokomotivou mezi městy Kořenov a Harrachov. O borůvkové parní sobotě vyjedou na trať zvláštní vlaky na Zubačce a nebudou chybět ani zvláštní vlaky s parní lokomotivou.

Na návštěvě keltské vesnice ve skanzenu Jivjany zažijete keltsko - římskou bitvu

Na návštěvě keltské vesnice ve skanzenu Jivjany zažijete keltsko - římskou bitvuKeltský den ve skanzenu Jivjany láká na ukázky řemesel z doby laténské, uvidíte i sokolníky se živými dravci. V sobotu 19. srpna se můžete těšit také na klání válečníků z různých historických období a na závěr celého dne se v Jivjanech odehraje velká keltsko - římská bitva.

Park Mirakulum se chystá lámat rekordy a soutěžit

Park Mirakulum se chystá lámat rekordy a soutěžitJe všeobecně známo, že v milovickém Parku Mirakulu se zejména během prázdnin každodenně prohání stovky a někdy dokonce až tisíce dětí. V sobotu 19. srpna se v parku uskuteční další setkání vícerčat, nosičů dítek v šátcích a bubeníků.

Hradec Králové slaví v sobotu svátek keramiky a skla

Hradec Králové slaví v sobotu svátek keramiky a sklaV sobotu 19. srpna od 10 do 18 hodin ožije centrum Hradce Králové ruchem tradiční české tvorby hrnčířských dílen, sklářských a keramických ateliérů. Na Tylově nábřeží proběhne další ročník svátku keramiky a skla. Můžete zde prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských řemeslníků z celé republiky a obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. To vše za stylového hudebního doprovodu.

V Malé Morávce si pochutnáte na Borůvkových hodech

V Malé Morávce si pochutnáte na Borůvkových hodechKynuté borůvkové knedlíky na mnoho různých způsobů, to bude i letos hlavní tahák borůvkových hodů v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem. Borůvkové speciality o nadcházejícím víkendu nabídne 13 místních restaurací. Návštěvníci za víkend zkonzumují několik tisíc knedlíků a několik tisíc litrů borůvek. Patnácté borůvkové hody v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem proběhnout o víkendu 19. a 20. srpna 2017.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.