Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Máme pro vás tipy na výlet, kde se v Praze nebudete nudit

Máme pro vás tipy na výlet, kde se v Praze nebudete nuditRádi byste vyrazili na výlet v Praze? Nevíte kam na výlet s dětmi v Praze nebo se jen chcete podívat, co se kde děje? Zkuste se s námi vydat za zábavou, poznáváním i sportem! Podívejte se na naši nabídku - můžete si vybrat pražskou zoo, letadla ve Kbelích nebo Letňanech, výpravu za mašinkami či Legem anebo bobovou dráhu na Proseku či Freestyle park Modřany a mnoho dalšího.

Zámek v Náměšti nad Oslavou si připomene období první republiky

Zámek v Náměšti nad Oslavou si připomene období první republikyStátní zámek v Náměšti nad Oslavou vstupuje do hlavní turistické sezóny s lákavou nabídkou. Jedním z vrcholů sezony bude připravovaná výstava k výročí 100 let vzniku Československé republiky. Tato výstava představí nově instalované interiéry, život na zámku v době první republiky a bude doplněna i historickým kolokviem o situaci šlechty po roce 1918 a o životě posledních majitelů náměšťského zámku v meziválečném období.

Kde straší v komínech? Přehlídka nejznámějších strašidel a historek plných sazí

Kde straší v komínech? Přehlídka nejznámějších strašidel a historek plných sazíKomíny jsou pro výskyt strašidel nezbytné: duchové jimi cestují sem a tam, kvílí v nich bájná větrná Meluzína a vyskytují se v nich i jiné věci. V přehlídce nejznámějších strašidel, která mají něco společného s komíny, nesmí chybět Krbník a hnědá bílá paní, o kterých vám budou vyprávět průvodci na Humprechtu.

Loreta Rumburk připravila speciální letní prohlídky pro děti

Loreta Rumburk připravila speciální letní prohlídky pro dětiLoreta Rumburk nabízí od července do konce srpna dětským návštěvníkům speciální prohlídky barokní sakrální památky. Dětské prohlídky loretánského areálu v Rumburku se konají od 30. 6. do 1. 9. 2018. Určeny jsou dětem od 5 do 11 let. Konají se od úterý do soboty vždy od 15.00 hod.

Rezervujte včas: kouzelná místa na dovolenou

Rezervujte včas: kouzelná místa na dovolenouInspiroval vás článek o prvorepublikových letních bytech a také byste si rádi dali dovolenou od hektického života, práce a každodenního kolotoče? Na portálu Kudy z nudy najdete celou řadu tipů, chce to jen mít štěstí a najít volný termín: ve vašem kalendáři i v místě, které si vyberete.

Objevte kouzlo zámku Lešná u Valašského Meziříčí

Objevte kouzlo zámku Lešná u Valašského MeziříčíZámek s unikátním malovaným stropem a původní barokní podlahou je vybaven mobiliářem hraběcího rodu Kinských z přelomu 19. a 20. století. Ke skvostům patří bohatě intarzovaný sekretář a raritní balustrádové zábradlí. Po komentované prohlídce historické části je k dispozici volně přístupná environmentální expozice s hernou a během roku v zámku a zámeckém parku probíhají doprovodné výstavy a programy pro školy a veřejnost. Až do do 26. srpna probíhá na zámku výstava historických kočárků "Kočárky pro děti i panenky" .

10 tipů na dovolenou na venkově

10 tipů na dovolenou na venkověŽijete ve městě a nostalgicky vzpomínáte na prázdniny u babičky na venkově, kde se na dvorku popelily slepice a na postelích ležely nacpané duchny? S Kudy z nudy máte možnost vrátit se zpět do dětství a znovu ochutnat pravý život na venkově. Přinášíme vám deset tipů na místa, kde můžete prožít svou dovolenou netradičně v tradičním prostředí.

Zábavnou neděli pro děti připravuje hrad Šternberk

Zábavnou neděli pro děti připravuje hrad ŠternberkNa poslední červnovou neděli 24. 6. 2018 připravuje Státní hrad Šternberk oblíbenou dětskou akci Odpoledne pro děti. Odpoledne plné soutěží a her připravuje hrad tradičně u příležitosti konce školního roku a začátku prázdnin.

Osm šachet, dolů a muzeí, kde se svezete důlním vláčkem

Osm šachet, dolů a muzeí, kde se svezete důlním vláčkemNejpopulárnější hornická muzea, staré doly a technické expozice jsou takové, kde se dá svézt důlním vláčkem. Zavedeme vás tam, kde se skutečně jezdí tmou a starými důlními chodbami i do areálů, kde se úzkorozchodná železnice proplétá mezi stroji a budovami pod širým nebem.

Vojenské akce v roce 2018

Vojenské akce v roce 2018Patříte k fanouškům vojenské techniky, ale prohlížet si ji v muzeu vás nebaví? Podívejte se, jak dodnes funguje vojenská technika a taktika v akci. Přinášíme tipy na některé zajímavé akce, které proběhnou v průběhu tohoto roku.

15 tipů pro milovníky vlaků

15 tipů pro milovníky vlakůJeli už jste někdy parním vlakem? Viděli jste úzkorozchodné kolejiště? Vyberte si z nabídky unikátních železničních tratí, parních jízd, muzeí i železničních rarit. Kam vyrazit vlakem? Jaké jsou nejkrásnější trasy u nás? Z našich tipů na výlet se milovníkům vlaků zachvěje srdce vzrušením!

Kouzelná svatojánská noc přichází

Kouzelná svatojánská noc přicházíSvatojánská noc je vlastně takovým pokračováním oslav Letního slunovratu, kdy se vítá léto a teplé, úrodné období, zkrátila se noc a prodloužil den. Magická a kouzelná noc je opředená řadou pověstí a tradic, které sahají daleko do starověku. Po celé generace se v noci z 23. června na 24. června chodilo na sběr bylinek do léčivých nebo kouzelných lektvarů. Všichni toužili nalézt alespoň jednou pověstný kouzelný květ kapradí.

Hudební léto rozezní opět Kuks

Hudební léto rozezní opět KuksOd 23. června do 18. srpna 2018 se na Kuksu koná již 8. ročník oblíbeného mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks. Zahajovací koncert festivalu 23. června 2018 se bude konat v kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem. Během sobotních koncertů konaných v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu se letos představí řada špičkových interpretů.

20 tipů na největší turistické bizarnosti okolo nás

20 tipů na největší turistické bizarnosti okolo násNeuvěřitelná místa či expozice, o jejichž existenci mnohdy nemáme ani potuchy, nebo díla nekonečné lidské fantazie, o nichž přemýšlíme, kde jejich autoři čerpali inspiraci… Takové jsou dnešní tipy portálu Kudy z nudy, které se věnují bizarním skulpturám, zvláštním stavbám, unikátním dílům přírody i originálním muzeím.

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dnyUž se těšíte na prázdniny, dovolenou a sladké dny nicnedělání? Na portálu Kudy z nudy máme vždy zásobu skvělých tipů pro slunečné počasí i pro dny, kdy se slunce schová za mraky. Řady inspirativních nápadů a míst, kde můžete s dětmi oslavit konec školního roku a kde se skvěle zabaví celá rodina, najdete i na následujících řádcích.

10 tipů na výpravy do pohádek

10 tipů na výpravy do pohádekJakou pohádkovou postavičku jste měli v dětství nejraději? A jakou mají rády vaše děti? Stačí jen chvilka a můžete se ocitnout v pohádce. Nechte se unášet světem fantazie a naplánujte pro svou rodinu výlet do pohádky.

Gourmet Brno 2018 zná vítěze

Gourmet Brno 2018 zná vítězeBrněnské informační centrum již potřetí požádalo brněnské osobnosti i zástupce gastroasociací o pomoc a zeptal se jich, kam rádi chodí na jídlo, drink, kávu či zákusek. Ty podniky, které se v odpovědích objevily vícekrát, pak zařadil do finálních nominací. Už potřetí šly brněnské podniky s kůží na trh a nechaly se ohodnotit od profesionálů v oboru, gastronovinářů a milovníků dobrého jídla a pití. Díky této spolupráci se úspěšně rozvíjí projekt Gourmet Brno 2018.

Jednorožci, zmije i drogy: objevte působivou krásu barokních lékáren

Jednorožci, zmije i drogy: objevte působivou krásu barokních lékárenVlčí játra, dračí krev, španělské mušky anebo zmijí páteř: právě takové skvosty kdysi nabízely barokní lékárny. Mají zvláštní atmosféru a při pohledu na ozdobně vyřezávané regály plné porcelánových dóz a cínových nádob si budete připadat spíš jako v dílnách dávných alchymistů. A dokonce v nich objevíte i roh bájného jednorožce!

Parní víkend v Rosicích a další tipy na letní výlety parními vlaky

Parní víkend v Rosicích a další tipy na letní výlety parními vlakyPrázdniny jsou za dveřmi a léto přeje cestám s parními vlaky, protože obří nablýskané lokomotivy s vysokými komíny, funící mračna páry, milujeme všichni, dospělí i děti. Na portálu Kudy z nudy vám poradíme, kde se svezete parními vlaky a vláčky nejenom začátkem léta, ale i během letních prázdnin.

Víkend bude ve znamení jahodových slavností

Víkend bude ve znamení jahodových slavnostíNestačí vám jahody na farmářských trzích, v zahradách a obchodech a rádi byste si alespoň jednou vychutnali a užili skutečnou záplavu červených šťavnatých plodů? Vydejte se s námi na jahodové slavnosti, akce pro milovníky jahod ve všech podobách – třeba na do Nové Bystřice anebo na Benešovsko.

24. ročník festivalu Divadlo evropských regionů začíná právě dnes

24. ročník festivalu Divadlo evropských regionů začíná právě dnesVe dnech 22. až 29. června 2018 se Hradec Králové opět rozžije divadlem, odehraje se zde totiž další ročník Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Každoroční svátek divadla přiláká do východočeské metropole desítky skvělých divadelních představení, desetitisíce diváků, hvězdy českého filmu i začínající divadelníky, divadlo činoherní, loutkové, alternativní, pohybové, experimentální i pouliční a nejrůznější doprovodné projekty.

Navštivte v sobotu noční klášter Zlatá Koruna

Navštivte v sobotu noční klášter Zlatá KorunaNechte se zlákat na opravdu nevšední zážitek. Zveme vás na netradiční noční prohlídku kláštera Zlatá Koruna, která se koná v sobotu 23. červana 2018 od 21 hodin. Během prohlídky projdete vybranými exteriéry i interiéry.

Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádce

Pivní festival Gambrinusu: Dejte si pivo do skla na největší pivní zahrádceJediný pivní festival, který nabídne tu největší pivní zahrádku, na které vám obsluha přinese v oroseném skle perfektně načepované tankové pivo. To je Gambrinus den, jehož třetí ročník se koná v sobotu 23. června, jak jinak, než v hlavním městě českého piva, v Plzni. Velkým lákadlem je rozhodně festivalová várka piva - pro Gambrinus den sládci uvařili Nefiltrovanou festivalovou 12 s výjimečně plnou chutí, kterou jinde neochutnáte. Čepovat se budou ale i zdejší další piva.

20 tipů, kde relaxovat

20 tipů, kde relaxovatJak správně a účinně relaxovat? Naučte se odpočívat a pečovat o svoji fyzickou i duševní krásu i v dnešní uspěchané době, a před Vánoci zvláště. Zažíváte civilizační stres, máte náběh k obezitě nebo už obézní jste, bolí vás záda, máte potíže se zažíváním, jíte nezdravě a vůbec toho máte nad hlavu? Pak byste asi měli zabrzdit svůj život a udělat s tím něco dřív, než vás zabrzdí někdo natrvalo. Novodobý recept na všechny vyjmenované potíže se jmenuje wellness.

Pitoreskní města ve městech: znáte Nový Svět, Kamennou čtvrť nebo Liebiegovo městečko?

Pitoreskní města ve městech: znáte Nový Svět, Kamennou čtvrť nebo Liebiegovo městečko?Co jméno, to pojem: Nový Svět mnozí považují za nejkrásnější místo Prahy a málokterá část Liberce má tak silného genia loci jako Liebiegovo městečko. Totéž platí pro Kamennou čtvrť v Brně a řady dalších zvláštních lokalit se zvláštní atmosférou.

Vily a bytové interiéry: znáte nejznámější díla architekta Adolfa Loose?

Vily a bytové interiéry: znáte nejznámější díla architekta Adolfa Loose?Jedním z řady letních výročí je 85 let od smrti klasika moderní architektury Adolfa Loose (1870–1933). Možná znáte jeho nejznámější tuzemské stavby, Müllerovu a Winternitzovu vilu v Praze, ale vzpomněli byste si i na jeho další díla?

Historická Olomouc se mění na město pohybu a sportu díky maratonu

Historická Olomouc se mění na město pohybu a sportu díky maratonuDevátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se poběží už tuto sobotu, tedy 23. června 2018. Hanácká metropole se na jeden den opět stane centrem světového vytrvalostního běhu, čemuž odpovídá tradičně nabitá startovní listina.

Tipy na svatojánskou noc 2018

Tipy na svatojánskou noc 2018Nemusíte věřit na poklady, čáry ani na prameny plné léčivých sil, ale je jisté, že Svatojánská noc společně s obdobím letního slunovratu patří k nejzajímavějším obdobím roku. Noci nejsou nikdy kratší a magičtější než právě nyní, v době, kdy je Slunce na svém vrcholu. Svatojánské slavnosti navazují na předkřesťanské oslavy letního slunovratu a jsou svátkem slaveným v předvečer svátku křesťanského světce Jana Křtitele, který připadá na 24. června.

20 tipů, kam se vydat za přírodními unikáty

20 tipů, kam se vydat za přírodními unikátyMnožství přírodních krás, nezapomenutelná scenérie s lákadly pro všechny věkové i zájmové skupiny – to je Česko. Máme tipy na výlety do přírody, na ideální místa pro všechny, co rádi objevují přírodní krásy, ať už pěšky nebo na kole.

Středověký hrad v Bečově nad Teplou otevře běžně nepřístupné prostory

Středověký hrad v Bečově nad Teplou otevře běžně nepřístupné prostory22. a 23. června budou mít návštěvníci Bečova nad Teplou jedinečnou možnost navštívit běžně nepřístupné prostory středověkého Horního hradu. Unikátní památka se pro návštěvníky otevírá v rámci série speciálních komentovaných technologických prohlídek, které připravuje pro širokou veřejnost Národní památkový ústav ve spolupráci se správou státního hradu a zámku Bečov nad Teplou. Za koncepci konzervace a prezentace Horního hradu získal Národní památkový ústav mezinárodní ocenění Europa Nostra.

20 tipů pro milovníky pohádek

20 tipů pro milovníky pohádekVydejte se s námi do říše princezen, draků, strašidel a dalších pohádkových bytostí, kde se určitě nebudete nudit. Vyberte si z naší nabídky pohádkových výletů a jedinečných zážitků. Na své si u nás přijdou rodiny s dětmi i ti, kteří touží po romantice. Znáte místa, kde se natáčely známé pohádky? Zveme všechny milovníky pohádek, strašidel a pohádkových bytostí na výstavy, pohádkové expozice i místa natáčení.

Navštivte Francouzské velvyslanectví v rámci Týdne Francie

Navštivte Francouzské velvyslanectví v rámci Týdne FrancieBuquoyský palác se otevře veřejnosti v pátek 22. června 2018 od 11:00 do 21:00. Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost navštívit a prohlédnout si dokonale zachovalý klenot barokní architektury. U vstupu bude k dispozici malý průvodce.

Nastává letní slunovrat - užijte si nejdelší den v roce

Nastává letní slunovrat - užijte si nejdelší den v roceAstronomické léto začne ve čtvrtek 21. června, přesně 12:08o, kdy vstoupí Slunce do znamení Raka. Den bude nejdelší, zatímco noc nejkratší. Už tento víkend si můžete užít slavnosti k letnímu slunovratu, tajuplné a mýty opředené události, kdy Slunce dosahuje při svém relativním pohybu vůči Zemi své nejsevernější polohy. Nedlouho poté si 24. června připomíneme svátek sv. Jana Křtitele, který je pověstmi neméně opředený.

Zámecká barokní divadla - vraťte se zpátky v čase a podívejte se, kam chodili za kulturou naši předkové!

Zámecká barokní divadla - vraťte se zpátky v čase a podívejte se, kam chodili za kulturou naši předkové!Na území České republiky je několik zachovaných historických divadel, z nichž některá pocházejí až ze 17. století. Seznamte se s těmi nejzajímavějšími - divadlem v Českém Krumlově, na zámku ve Valticích a Litomyšli. Objevíte kompletní historické kulisy, dekorace i kostýmy, které se před zhruba třemi sty lety používaly k pobavení aristokracie.

Užijte si léto otevřených sklepů – tipy, kam za vinaři na jižní Moravě

Užijte si léto otevřených sklepů – tipy, kam za vinaři na jižní MoravěJak degustovat? Programy zpravidla probíhají zábavnou formou a vinaři rádi odpoví turistům na otázky, z čeho a jak se víno vyrábí, zda jde o módní trend či stabilní druh vína, jaké je jeho využití v gastronomii a v čem spočívá kouzlo jeho barvy a chuti. Poznejte "své" víno.

Oslavte Svatojánskou noc na Grabštejně

Oslavte Svatojánskou noc na GrabštejněOpět po roce máte možnost objevovat krásy večerního hradu se svatou Barborou a jejími souputníky. Letos se ocitnete v příběhu plném renesance, kdy si připomeneme zlatý věk grabštejnského panství, jeho tehdejšího majitele a iniciátora velké přestavby dr. Jiřího Mehla ze Střelic a samozřejmě i patronku hradní kaple – svatou Barboru, jež vás osobně interaktivní formou seznámí s hradními příběhy, ale též s řemesly a povoláními, jejichž je patronkou.

Na okruh v Mostě míří historické formule 1

Na okruh v Mostě míří historické formule 1Mostecký okruh o tomto víkendu hostí divácky velmi atraktivní podívanou na souboje nádherných historických vozů. Uvidíte souboje historických vozů velkých cen F1 s třílitrovým motorem takzvaného zlatého věku od roku 1966 až do roku 1985. FIA Masters Historic Formula One vás přivede zpět do doby, než byly vytvořeny větrné tunely a energetické nápoje! Fanoušci se mohou těšit na stroje, které krotili věhlasní piloti jako Stewart, Fittipaldi, Lauda nebo Head.

Ryby, slavnosti, kuriozity a putování k rybníkům kolem Blatné

Ryby, slavnosti, kuriozity a putování k rybníkům kolem BlatnéBudete se koncem června toulat po jižních Čechách, Pošumavím nebo Šumavou? Pak se v sobotu 23. června zastavte v Blatné na Rybářských slavnostech. Určitě nebudete zklamaní: pochutnáte si na rybích specialitách, můžete se zajít podívat na zámek a ještě poznat tajemství zdejších rybníků.

Turisté na třech trasách vyrazí poznávat krásy kraje Oty Pavla

Turisté na třech trasách vyrazí poznávat krásy kraje Oty PavlaTradiční turistická akce Pochod krajem Oty Pavla bude již tuto sobotu 23. června) spojena s pietní vzpomínkou na oblíbeného spisovatele. Akce je určena pro všechny věkové kategorie. Na výběr jsou tratě v délkách 10, 15 a 25 kilometrů v okolí Branova.

Hudba v zahradách propojí architektonické skvosty Kroměříže s vážnou hudbou

Hudba v zahradách propojí architektonické skvosty Kroměříže s vážnou hudbouJiž podevatenácté proběhne tradiční hudební festival Hudba v zahradách a zámku Kroměříž 2018, který v období od června do srpna nabídne sérii koncertů. Dramaturgii festivalu, který se snaží o propojení a symbiózu architektonických skvostů Kroměříže a klasické hudby, má i tentokrát renomovaný a ve světě uznávaný dirigent a hudebník, kroměřížský rodák Tomáš Netopil.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.