Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Goethe: setkání pod sopkou a dalších sedm cestovatelských zajímavostí a pikanterií

Goethe: setkání pod sopkou a dalších sedm cestovatelských zajímavostí a pikanteriíJohann Wolfgang Goethe (1749–1832), německý spisovatel, básník, dramatik a tvůrce legendárního Fausta, miloval české lázně: do Karlových Varů se vracel celý život, zamiloval si i Mariánské a Františkovy Lázně. Víte, že v Karlových Varech začal i jeho vůbec nejdelší výlet v životě?

Kam vyrazit na noční prohlídky do konce prázdnin?

Kam vyrazit na noční prohlídky do konce prázdnin?Máte rádi netradiční, tajemné a zajímavé prohlídky hradů a zámků? Máme pro vás několik tipů, kam se můžete vydat ještě do konce prázdnin. Nejen pro děti budou takové prohlídky skvělým zážitkem.

Hola, škola volá: dvanáct míst, kde se posadíte zpátky do lavic

Hola, škola volá: dvanáct míst, kde se posadíte zpátky do lavicMáte doma prvňáčky anebo chystáte do školy starší děti? Udělejte sobě i jim radost a posaďte se do školních lavic společně s nimi. Poradíme vám, kde najdete staré školní třídy a ukážeme, že do školy se společně můžete vypravit třeba přes zoologickou zahradu anebo starým motoráčkem.

Konec prázdnin v Kroměříži zpříjemní hravá zahrada i tajemství osmistěnu

Konec prázdnin v Kroměříži zpříjemní hravá zahrada i tajemství osmistěnuMěsto památek, umění a kultury, přezdívané Hanácké Atény – to je stručná vizitka Kroměříže. Na konec prázdnin připravil arcibiskupský zámek několik zajímavých akcí. Zažijete nevšední prohlídku zámecké saly terreny skrze hry, hudbu, vyprávění a hlavně nezapomenutelné zážitky. Zvídavým návštěvníkům neunikne ani tajemství Rotundy v Květné zahradě...

Sedm záhad a tajemství našich hradů a zámků

Sedm záhad a tajemství našich hradů a zámkůKdo by neměl rád tajemné příběhy a podivné události, které nemají rozumné vysvětlení a když se vypráví pěkně za šera nebo v noci, běhá z nich mráz po zádech? Na našich hradech a zámcích jich objevíte spousty: například o zjevení bílé paní na Rožmberku, o pokladu na Bečově anebo nočním stěhování nábytku na Lemberku.

Pokořte Černou horu - jednu z dominant Krkonoš

Pokořte Černou horu - jednu z dominant KrkonošČerná hora svými téměř 1 300 metry nad mořem je jednou z nejvýraznějších krkonošských dominant a také nejoblíbenějších turistických cílů. Vedou tudy frekventované turistické cesty a těmi nejzajímavějšími místy Černé a Světlé hory také prochází první naučná cyklostezka.

Nejnavštěvovanější sdružené turistické cíle: Ostrava, Praha a Plzeň

Nejnavštěvovanější sdružené turistické cíle: Ostrava, Praha a PlzeňRozsáhlá industriální památka propojená s hornickým muzeem, muzeum či galerie s několika pobočkami, DinoParky, jeskyně nebo pivovar se zajímavou expozicí, to jsou příklady typických sdružených cílů. Vítězství v této kategorii putuje do Ostravy pro Dolní oblast Vítkovic a Landek Park.

Svatá Zdislava: 800 let od jejího narození připomíná výstava a barokní bazilika

Svatá Zdislava: 800 let od jejího narození připomíná výstava a barokní bazilikaJablonné v Podještědí čekají příští rok oslavy 800. výročí narození svaté Zdislavy, patronky Libereckého kraje a Litoměřické diecéze. Přijďte si prohlédnout baziliku, výstavu v ambitech dominikánského kláštera a také zámek Lemberk, kde světice žila. Dokonce vás čeká seznámení s místními strašidly!

Poznejte exotiku domova

Poznejte exotiku domovaKvůli zážitkům, jako je procházka deštným pralesem, poznání korálových útesů, jízda po safari anebo relaxace ve vodním ráji, vůbec nemusíte navštěvovat vzdálené exotické země. Nefalšovanou exotiku ve skutečnosti můžete prožít doma, v České republice. Prozkoumejte jak.

Léto, láska, Ládví a beachvolejbal: sportovní komedie Přes prsty láká na hřiště

Léto, láska, Ládví a beachvolejbal: sportovní komedie Přes prsty láká na hřištěPetr Kolečko, scénárista letošního televizního fenoménu Most! si vyzkoušel filmovou režii: od 29. srpna uvidíte v kinech letní komedii Přes prsty. Zajděte si do kina na příběh z beachvolejbalových hřišť a pak si přijďte zahrát tam, kde se film natáčel, třeba do Beachklubu v pražském Ládví nebo do Ostravy.

Poznejte naše hraniční pevnosti

Poznejte naše hraniční pevnostiHledáte tip na letní výlet? Vydejte se na průzkum československého opevnění, které vznikalo zejména ve 30. letech 20. století. Navštivte pevnosti, pevnůstky a tvrze, ve kterých je uložena a představena minulost naší armády. Připravte na velmi nízké teploty v rozmezí od 5° do 10°C. Máte tak ojedinělou příležitost se zchladit, když je horko, nebo se schovat před deštěm v nepříznivém počasí.

Když je horko nebo prší, schovejte se do jeskyní

Když je horko nebo prší, schovejte se do jeskyníNávštěvy jeskyní zcela určitě patří mezi oblíbené cíle rodinných výletů, a to nejen v období velkých veder či dešťů. Přitahují nás sem fascinující podzemní komplexy plné krápníků, podzemních jezírek, řek a netopýrů. Objevte krásy českých a moravských jeskyní a vydejte se na dobrodružnou cestu hlubinami země.

Ideální letní výlet? Vlakem Českých rájem až na zámek Humprecht

Ideální letní výlet? Vlakem Českých rájem až na zámek HumprechtKaždou sobotu a neděli od 3. 8. do 7. 9. 2019 vyjíždí z Mladé Boleslavi historický vlak přes Bakov nad Jizerou na již tradiční okruh Sobotka - Dolní Bousov - Jičín - Libuň - Sobotka. Téměř sedmdesát kilometrů dlouhou trať lemuje krásná příroda a tamní hrady a zámky, včetně toho v Dětenicích. Železniční nadšenci jízdu pojmenovali S lokálkou kolem Humprechtu.

Frýdecké slavnosti zvou na rytířská klání i šermířské souboje

Frýdecké slavnosti zvou na rytířská klání i šermířské soubojeZávěr prázdnin ve Frýdku-Místku tradičně patří Frýdeckým historickým slavnostem, které se letos budou konat 24. a 25. srpna. S rytíři, šermíři, žoldnéři, ale i kejklíři a komedianti se setkáte na frýdeckém zámku a nebude chybět ani průvod městem. Těšit se můžete i na dobový jarmark se spoustou pochutin a ukázkami lidových řemesel.

Ve Slavičíně si připomenete leteckou bitvu z roku 1944

Ve Slavičíně si připomenete leteckou bitvu z roku 1944V srpnu 1944 se poblíž Slavičína odehrála letecká bitva, při níž Němci sestřelili americká letadla. Na bitvu upomíná zdejší muzeum, památník na slavičínském hřbitově a také vzpomínkové akce. Hlavní program letošního ročníku se bude konat o víkendu 24. a 25. sprna 2019 a připomene již 75. výročí od této tragické události.

Do chomutovského železničního depozitáře vás o víkendu sveze parní vlak

Do chomutovského železničního depozitáře vás o víkendu sveze parní vlakV sobotu 24. srpna 2019 si můžete vychutnat pořádnou dávku železniční nostalgie. Přijeďte do Lužné u Rakovníka, prohlédněte si největší železniční muzeum u nás a pak se svezte historickým vlakem, v němž nebude chybět bufetový vůz, do Chomutova na prohlídku železničního depozitáře Národního technického muzea.

Letní Street Food představí v Praze pouliční gastronomii z různých zemí světa

Letní Street Food představí v Praze pouliční gastronomii z různých zemí světaNa Smíchovské náplavce se v sobotu 24. 8. 2019 uskuteční už tradiční festival dobrého jídla a pití Letní Street Food. Přijďte ochutnat pouliční gastronomii z celého světa. Bude pro vás připraveno na 60 stánků s tradičními pokrmy zemí jako je Argentina, Mexico, Vietnam, Bulharsko, Ukrajina, Francie, Španělsko nebo Mongolsko.

Plumlovské verbování láká na středověký program

Plumlovské verbování láká na středověký programVýjimečná historická akce čeká Plumlov 24. a 25. srpna 2019 – zámek bude plný šermířů, tanečnic a mušketýrů! Prohlédnete si středověká vojenská ležení, výstroj i výzbroj šermířů a čekají vás i nelítostné boje... Těšit se můžete také na kejklíře, středověkou hudbu a ukázky tanců, výcvik dravých ptáků, lukostřelbu, řemeslníky i dobovou gastronomii. Celodenní program bude probíhat v oba víkendové dny. Pro děti budou připravené také prohlídky pohádkových sklepů.

Do Bystřického parku miniatur přibyde do konce prázdnin hrad Pernštejn

Do Bystřického parku miniatur přibyde do konce prázdnin hrad PernštejnModelář Zdeněk Brachtl dokončuje v Bystřickém parku miniatur v těchto dnech nový model. Jedná se o hrad Pernštejn, který bude hotový do konce prázdnin 2019. Hrad uvidí návštěvníci netradičně – v podobě, jakou míval v 15. století.

Botanická zahrada UK na Slupi zve na exotické papoušky

Botanická zahrada UK na Slupi zve na exotické papouškyBotanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Klub Přátel exotického ptactva, společně pořádají od 16. 8. do 1. 9. 2019 jubilejní 80. výstavu exotického ptactva. Hlavními klenoty letošní výstavy jsou drobní strdimilové, příbuzní drobných afrických kolibříků, kterým se také říká létající drahokamy. Mimo nich však uvidíte také kakadu, ary, papoušky žako a další exotické opeřence.

Nejnavštěvovanější místa v kategorii Zoo, zahrady a akvária: Praha, Zlín a Ostrava

Nejnavštěvovanější místa v kategorii Zoo, zahrady a akvária: Praha, Zlín a OstravaV čele nejnavštěvovanějších zoologických a botanických zahrad a akvárií stojí Zoo Praha, jedna z nejoblíbenějších zoologických zahrad na světě. Druhé místo patří Zoologické zahradě Zlín a třetí příčku obsadila Zoologická zahrada v Ostravě.

Užijte si konec prázdnin v čisté vodě, teple a mořských vlnách

Užijte si konec prázdnin v čisté vodě, teple a mořských vlnách Konec léta je tradičně spojen s nestálým počasím, kdy se střídá déšť se sluníčkem anebo horké počasí s přibývající studenou frontou. Koupání v přírodě proto může být poněkud nejisté... to se ale netýká vodních rájů v aquaparcích, kde je příjemně za každého počasí a kvalita vody zůstává vždy perfektní. Poslední týden prázdnin si tak můžete užít bez obav v některém ze skvělých aquaparků. V tropických dnech můžete plavat a slunit se ve venkovních zónách, a když bude ošklivo, lze využít řadu možností zábavy vevnitř, jako je mořské vlnobití, tobogány, říční proud, whirlpool a další atrakce.

Speciální prohlídky dělostřelecké tvrzi Bouda probíhají až do konce srpna

Speciální prohlídky dělostřelecké tvrzi Bouda probíhají až do konce srpnaAž do konce prázdnin 2019 rozšířilo muzeum čs. opevnění - dělostřelecká tvrz bouda svoji provozní dobu. Každý den včetně pondělí je připraveno 7 vstupů do podzemního systému prvorepublikové pevnosti. Začátky prohlídek jsou v 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16 hodin.

Udělejte si vycházku půvabnou krajinou Mikulčic a ochutnejte víno i burčák z otevřených sklepů

Udělejte si vycházku půvabnou krajinou Mikulčic a ochutnejte víno i burčák z otevřených sklepůUdělejte si zimní procházku exteriéry památníku Staré a Velké Moravy po návštěvnických trasách akropole a podhradí. Vycházku můžete spojit s prohlídkou negativů základů mikulčických kostelů a knížecího paláce. Užijte si poznávání naší historie, krásy přírody lužních lesů a genia loci mikulčické lokality, místa, kde s určitostí pobývali patroni Evropy a slovanští věrozvěstové sv. Cyril a Metoděj. V sobotu 24. srpna 2019 od 10:00 hod. se můžete seznámit s místními vinaři, ochutnat jejich vína a zažít kouzelnou atmosféru zdejšího bohatého kulturního a folklorního života.

Tipy na výlety za kováři a do starých kováren

Tipy na výlety za kováři a do starých kovárenKovářství je prastaré řemeslo, díky práci s ohněm opředené řadou tajemství a pověr. Pokud chcete některé z nich poznat a zároveň vidět kováře „naživo“ a prohlédnout si výsledky jejich práce, přijměte od portálu Kudy z nudy pozvání do kováren a na kovářské akce.

Hradozámecká noc 2019: Velkolepé rozloučení s létem na hradech a zámcích

Hradozámecká noc 2019: Velkolepé rozloučení s létem na hradech a zámcích Poslední srpnová sobotní noc znamená už tradičně vrchol prázdninové sezony, který Národní památkový ústav slaví nočním otevřením řady hradů a zámků s komponovanými programy, divadlem, hudbou, světelnými efekty a dalšími akcemi plnými romantiky. Letos se Hradozámecká noc ze soboty 31. 8. na neděli 1. 9. 2019 uskuteční již podesáté.

Užijte si Týden kultury na Valašsku

Užijte si Týden kultury na ValašskuVe Velkých Karlovicích se koná od 21. do 27. 8. 2019 již čtvrtý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během několika posledních srpnových dnů nabídne návštěvníkům devět představení v originálním prostředí cirkusového šapitó. Kromě Jaroslava Duška a Cirku La Putyka, jejichž představení se převážnou měrou podílí na výši výtěžku, se mohou diváci těšit na Studia Dva s Karlem Rodenem, Městské divadlo Zlín, Cavewoman nebo Ochotníky z Nového Hrozenkova.

Úřad vlády otevře stálou expozici Voda a civilizace

Úřad vlády otevře stálou expozici Voda a civilizaceUnikátní výstavu Voda a civilizace, kterou na jaře na pražské Kampě zhlédlo přes 200 tisíc lidí, si budou moci zájemci prohlédnout nově před Kramářovou vilou. Úřad vlády otevře tuto venkovní expozici jako stálou 27. srpna. Projekt ukazuje klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na Zemi. Slavnostního zahájení se zúčastní premiér Andrej Babiš a další členové vlády. Organizátorkou a producentkou projektu je Olga Menzelová, společnost Medialogue. Kurátorem a spoluautorem výstavy je český egyptolog a archeolog Miroslav Bárta.

Zoo Děčín se rozloučí s prázdninami pohádkově

Zoo Děčín se rozloučí s prázdninami pohádkověJak se stylově rozloučit s prázdninami? Přeci v Zoo Děčín! Na sobotu 24. srpna 2019 je pro děti přichystáno pohádkové odpoledne nazvané Z pohádky do pohádky. Děti se mohou těšit na soutěžní stezku na motivy českých pohádek s pokladem na konci.

20 tipů na pár posledních dnů prázdnin

20 tipů na pár posledních dnů prázdninPoslední prázdninové dny nabízí velkou spoustu zábavy pro děti. Mohou se vrátit do středověku na Císařském dni nebo při historické bitvě na Zbirohu. Za zvířaty se s dětmi vypravte do děčínské zoo anebo si užijte závody koní na chuchelském závodišti. Lákavý je také Den otevřených dveří v Zemském hřebčinci. Za zábavou vyrazte do Mirakula, Zeměráje nebo na hrad Hukvaldy.

Navštivte Dřevěný kostel sv. Mikuláše v Hradci Králové

Navštivte Dřevěný kostel sv. Mikuláše v Hradci KrálovéV Hradci Králové se nacházejí památky nejen z období architektů Jana Kotěry a Josefa Gočára, ale i mnohem starší. Jedna taková se ukrývá mezi stromy v překrásných Jiráskových sadech nedaleko soutoku řek Labe a Orlice. Jedná se o dřevěný kostel sv. Mikuláše, který sem byl roku 1935 přenesen z východoslovenské obce Malá Polana.

Čejkovické sklepy budou o víkendu opět dokořán

Čejkovické sklepy budou o víkendu opět dokořánKonec srpna patří již tradičně akci s názvem Den otevřených sklepů v Čejkovicích. Akce je doprovázena bohatým programem – zahraje tradiční cimbálovka, konají se divadelní představení a další. Podívat se tak můžete i do historických templářských sklepů. Templáři v Čejkovicích započali nejenom výstavbu rozsáhlých vinic a sklepů, ale legendy hovoří také o ukrytých pokladech. Jeden se však místním podařilo uchovat a jeho lahodnou chuť budete moci ochutnat od v sobotu 24. srpna 2019 na Dni otevřených sklepů.

Tipy na víkend v Praze a okolí

Tipy na víkend v Praze a okolíV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend 24. až 25. 8. 2019. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Rýžování zlata si můžete užít o víkendu ve Zlatých Horách

Rýžování zlata si můžete užít o víkendu ve Zlatých HoráchNovodobí zlatokopové si poměří o víkendu 24. a 25. srpna 2019 ve Zlatých Horách na Jesenicku své umění v rýžování zlata. Do tradiční soutěže se mohou zapojit i lidé, kteří rýžovací pánev dosud nedrželi v rukou. Akce s názvem O putovní zlatou pánev starosty města se koná v areálu Zlatokopeckých srubů.

7 + 1 tip, jak si s dětmi v Beskydech zpříjemnit poslední dny prázdnin

7 + 1 tip, jak si s dětmi v Beskydech zpříjemnit poslední dny prázdninKonec prázdnin nebývá pro děti školou povinné nejveselejším časem. Jestli jim chcete ještě na poslední chvíli trochu zpříjemnit dny volna, než je opět pohltí školní povinnosti, udělejte si společně výlet do beskydských Velkých Karlovic. Chystají se tu zajímavé akce a najdete tu i další příležitosti k zábavě a odpočinku.

Na zámeckém plese v Čechách pod Kosířem si zatančíte pod širým nebem

Na zámeckém plese v Čechách pod Kosířem si zatančíte pod širým nebemNetradiční zámecký ples v romantickém stylu se v sobotu 24. srpna 2019 chystá na zámku v Čechách pod Kosířem. Uskuteční se pod širým nebem před zámeckou oranžérií a dobovou atmosféru navodí mimo jiné také prvorepubliková módní přehlídka. K tanci i poslechu bude hrát osmnáctičlenný orchestr olomouckého Swing Bandu.

Tipy kam s českou flotilou po řekách, přehradách a rybnících

Tipy kam s českou flotilou po řekách, přehradách a rybnícíchČesko sice není námořní velmoc, ale kdyby se shromáždily všechny parníky, parníčky, hausbóty a plavidla všeho druhu, která rok co rok brázdí hladiny našich řek a přehrad, vznikla by velkolepá flotila. Portál Kudy z nudy pro vás zmapoval nejznámější místa, kde se plaví jednotlivé lodě.

Vodní dům Hulice nabízí zábavu i poznání

Vodní dům Hulice nabízí zábavu i poznáníVodní dům u přehrady Želivka je moderní návštěvnické středisko, které nabízí spoustu zábavy s hlavním důrazem na vodu a zdejší evropsky významnou lokalitu. Ve Vodním domě najdete moderní expozici, která atraktivní formou seznámí vás i vaše děti s dvěma tvářemi vody. Představí vám vodu jako životní prostředí vodních rostlin a živočichů i jako nezbytnou podmínku našeho života. Venku vás čekají interaktivní exponáty a hrátky s vodou.

15 tipů, kde si zahrát pétanque

15 tipů, kde si zahrát pétanqueLéto patří zábavě s rodinou nebo s přáteli! Ve Francii můžete pétanque sledovat skoro v každém parku, poměrně rozšířený už je ale i u nás. Máme pro vás 15 tipů na místa, kde si tuto zábavnou hru v létě určitě zamilujete. Mnoho hřišť se nachází na letních koupalištích, takže pokud bude o víkendu teplo na koupání, můžete spojit příjemný den u vody s hraním pétanque.

Do Kadaně přijede císař, přijeďte taky

Do Kadaně přijede císař, přijeďte takyCísařský den je tradiční historická slavnost, která se v Kadani koná koncem srpna a připomíná významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. Letos se oblíbená slavnost chystá na sobotu 24. srpna 2019. Za návštěvu stojí ale i samotná Kadaň s historickým náměstím i nejužší uličkou v Česku.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.