Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Poznejte skalní hrad Valečov i v zimě

Poznejte skalní hrad Valečov i v ziměHrad Valečov, jeden z nejkrásnějších českých skalních hradů v Českém ráji nedaleko Mnichova Hradiště a Branžeže, můžete za dobrého počasí navštívit i v zimě. Během zimy je hrad otevřen o víkendech od 10 do 17:30 hodin. Komentovaná prohlídka vede v zimě sklepením a nádvořím, na vyhlídku pak vystoupíte s informačním listem sami.

V Krkonoších se rozjíždí Odpovědný skialpinista

V Krkonoších se rozjíždí Odpovědný skialpinistaSkialpinismus je v Krkonoších v posledních letech velice populárním sportem. Vyznavači jízdy volným terénem ale snadno mohou narazit na omezení platná na území Krkonošského národního parku, jako například zákaz vstupu mimo značené cesty v I. zóně. Správa KRNAP se proto v letošním roce spojila s prodejnou sportovních potřeb Hudy Vrchlabí a Horskou službou Krkonoše. Společně tak přichází s propagační aktivitou pod heslem Odpovědný skialpinista.

Na pražském Výstavišti vstoupíte výstavou Oživené vidění do světa Hieronyma Bosche

Na pražském Výstavišti vstoupíte výstavou Oživené vidění do světa Hieronyma BoscheV pátek 19. ledna začíná v Praze na Výstavišti velká výstava děl Hieronyma Bosche s názvem „Hieronymus Bosch. Oživené vidění“. Výstava přinese veškeré existující informace o životě a dílech věhlasného nizozemského malíře, včetně jeho fantasmagorického světa plného apokalyptických vizí. Nebude chybět ani nejslavnější dílo Zahrada pozemských rozkoší. Výstava bude všem zájemcům přístupná až do 5. května 2018.

Za vojenskými památkami Králické pevnostní oblasti se můžete vydat také v zimě

Za vojenskými památkami Králické pevnostní oblasti se můžete vydat také v ziměDvě největší vojensko-historická muzea v Králické pevnostní oblasti jsou otevřeny milovníkům vojenské historie i v zimním období. Tvrz Hůrku a Vojenské muzeum Králíky můžte navštívit celoročně a tvrz Bouda je od listopadu do dubna (s ohledem na sněhové podmínky) otevřena na objednání. V neděli 28. ledna budou v Boudě probíhat mimořádné prohlídky.

Koncerty, festivaly a hudební překvapení roku 2018

Koncerty, festivaly a hudební překvapení roku 2018V nadcházejícím roce nás čekají oslavy stého výročí vzniku republiky, spousta tradičních akcí, hudební festivaly i koncerty řady světových hvězd. Mnohé se možná už nikdy nebudou opakovat. Co by si fandové klasické i moderní hudby měli poznačit do kalendářů?

Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách: Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu!

Na Špičáku už se dá lyžovat na všech sjezdovkách: Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu!Od začátku tohoto týdne připadlo ve Ski&Bike Špičák už více než 30 centimetrů čerstvého prašanu a v tuto chvíli (čtvrtek cca 8,30 hodin) stále ještě hustě sněží. Všechny sjezdovky ve Ski&Bike Špičák jsou tak v perfektním stavu. Na sjezdovkách má areál opět metr sněhu.

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě Plánujete zimní dovolenou na Šumavě? Máme pro vás několik tipů, jak ji udělat ještě zajímavější! Není to nijak složité: zařaďte do svých programů výlety za jeleny, rysy nebo vlky. Někam můžete přijet rovnou a bez čekání, jinde budete potřebovat rezervaci, ale ve všech případech vás čeká fantastická podívaná.

O víkendu se na Šumavě pojede Kašperská 30 seriálu SkiTour

O víkendu se na Šumavě pojede Kašperská 30 seriálu SkiTourO víkendu 20. a 21. ledna čeká závodně naladěné milovníky bílé stopy Kašperská 30 - šumavská zastávka největšího seriálu zimních běhů na lyžích SkiTour 2018. Atraktivní trasa vede z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava a nechybí ani výhledy na bývalý skokanský můstek. V sobotu se pojede Kašperská 30 volnou technikou a v neděli klasickou technikou.

Židovskému muzeum se podařilo získat zpět pět set let starý tisk

Židovskému muzeum se podařilo získat zpět pět set let starý tiskŽidovské muzeum v Praze získalo zpět vzácný téměř pět set let starý tisk o hebrejské gramatice patřící původně pražské židovské obci. Do Prahy putoval z americké aukční síně, kde jej původně chtěl vydražit jeho poslední majitel, jeruzalémský akademik, který se však rozhodl vrátit ho do Prahy.

Galerie Václava Chada na zlínském zámku zavedla o víkendech novou otevírací dobu

Galerie Václava Chada na zlínském zámku zavedla o víkendech novou otevírací dobuGalerie Václava Chada, která se nachází na zlínském zámku, rozšířila svou otevírací dobu na oba víkendové dny. Nyní je otevřena v sobotu od 10:00 do 17:00 a v neděli od 14:00 do 17:00 hodin. Novinkou letošního roku je také prodejní část galerie, ve které je možné zakoupit výtvarná díla umělců spojených se Zlínem. Aktuálně jsou k vidění dvě zajímavé výstavy „Zpřítomnění“ sochaře Petra Stanického a „Portréty a autoportréty“ pozapomenuté malířky Milady Schmidtové Čermákové.

Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmiNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi některou ze zimních akcí a vypravte se na zajímavý výlet. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, tvořivých dílen nebo na čerstvém vzduchu. Vydejte se na zajímavou výstavu, na výlet na hrady a zámky, za zábavou či kulturou. Co vše můžete o víkendu podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.

20 tipů na nejlepší sjezdovky v Česku

20 tipů na nejlepší sjezdovky v ČeskuPatříte k milovníkům sjezdového lyžování a hledáte tipy na ty nelepší sjezdovky u nás? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, která vám nabídnou nejdelší sjezdovky a nejlépe vybavená střediska. Vybírat můžete ze ski areálů v Krkonoších, na Šumavě, v Jeseníkách, Beskydech a na dalších místech v našich horách, kde leží aktuálně nejvíce sněhu. Užijte si skvělé lyžování!

Zima na Vysočině: dračí saně, dobová móda a velká modelová železnice

Zima na Vysočině: dračí saně, dobová móda a velká modelová železniceZ Nového Města na Moravě je to do Žďáru nad Sázavou pouhých deset kilometrů. Přes den tak můžete jezdit na běžkách nebo na lyžích a odpoledne si zajít do zajímavého muzea ve žďárském zámku, Santiniho poutního kostela, zapsaného na seznam UNESCO, anebo si s dětmi prohlédnout velké modelové kolejiště.

Svatební inspiraci najdete o víkendu v Litomyšli

Svatební inspiraci najdete o víkendu v LitomyšliZámecké návrší v Litomyšli bude o víkendu hostit výjimečný svatební veletrh. Variabilita prostor a skvělé služby učinily ze zámeckého areálu zapsaného na seznamu památek UNESCO oblíbený svatební resort Pardubického kraje. Není proto náhoda, že se svatební veletrh bude konat právě tady. Přímo v sálech zámeckého pivovaru a jízdárny se představí více než 40 vystavovatelů, kteří nabízejí své služby spojené s organizací svateb. Nebude problém vybrat například svatební šaty, fotografa nebo cateringovou firmu. Ale především bude možné si přímo na veletrhu rezervovat obřadní prostory, sály pro oslavu a dokonce i krásné ubytování.

Zoo Ostrava řídí celosvětový chov vzácných siků vietnamských

Zoo Ostrava řídí celosvětový chov vzácných siků vietnamskýchPři chovu ohrožených druhů zvířat v lidské péči je velice důležitá úzká a nezištná spolupráce zoologických zahrad. Neméně důležitý je i podrobný přehled o všech zvířatech daného druhu v jednotlivých chovatelských zařízeních. K tomu slouží tzv. plemenné knihy, jejichž vedením jsou pověřovány vybrané zoologické zahrady. Zoo Ostrava vede dvě evropské a jednu celosvětovou plemennou knihu. Ta celosvětová je pro siky vietnamské a na konci roku 2017 vyšel její další ročník.

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend: 20. - 21. ledna 2018. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

Zveme vás na zimní bitvy: akce, boj, zajímavá podívaná i výlety

Zveme vás na zimní bitvy: akce, boj, zajímavá podívaná i výletyAni v zimních měsících neodkládali protivníci napříč historií své zbraně. V dnešních tipech vás zveme na místa spojená se zimními bitvami na našem území či na ukázky bojů za druhé světové války, které probíhaly právě v zimním období na východní frontě. Příznivci oblíbené výpravné historické středověké bitvy u Podbořan si budou muset počkat do roku 2019, koná se totiž jednou za dva roky.

Jak bude vypadat Vřídelní kolonáda? Rozhodne soutěž architektů

Jak bude vypadat Vřídelní kolonáda? Rozhodne soutěž architektůReferendum o budoucí podobě Vřídelní kolonády v Karlových Varech nakonec není platné. Dostavilo se k němu o vlásek méně voličů, než je třeba. Aby bylo referendum platné, musí odevzdat svůj hlas 35 procent voličů, Karlovaráků však přišlo „jen“ 33,66 procenta. Vedení města však jejich názor neformálně bere na zřetel, většina z voličů se vyjádřila pro repliku kolonády z roku 1879.

Lednové tipy z Klášterů Český Krumlov: řemeslné dílny, dobové trhy a masopustní tvoření

Lednové tipy z Klášterů Český Krumlov: řemeslné dílny, dobové trhy a masopustní tvořeníLednový program v Klášterech Český Krumlov nabízí hned několik příležitostí nahlédnout do života našich předků a zároveň procvičit zručnost, naplno rozvinout kreativitu. Už 20. ledna se můžete těšit na masopustní tvoření a mimo to v klášterech uvidíte řemeslné dílny, výstavu Anděl Páně 2 a dobové trhy.

Semlerovu rezidenci v Plzni můžete před rekonstrukcí navštívit jen do konce března

Semlerovu rezidenci v Plzni můžete před rekonstrukcí navštívit jen do konce březnaSvětoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. Od dubna však bude možné si prohlédnout pouze Brummelův dům a byty Krausových a Voglových. Semlerova rezidence, jediný z plzeňských interiérů, ve kterém je použit princip Loosova raumplanu (kaskádovité rozvržení místností v domě), bude kvůli chystané rekonstrukci na dva roky uzavřena.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na akce od pátku 19. 1. 2018 do neděle 21. 1. 2018. Užijte si výlety za zimní romantikou, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce a inspiraci na skvělé zimní zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelí

Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelíV Mikulčicích se budete moci na vlastní kůži přesvědčit, co všechno dobrého se dá vyrobit z kysaného zelí. Gurmáni Mikulčice v sobotu 20. ledna pořádají v kulturním domu v Mikulčicích již 17. ročník koštu ovocných pálenek a kysaného zelí. Čekají na vás speciality ze zelí, krajové pečivo a různé druhy ovocných pálenek.

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!Nelákají vás klasické prohlídky památek, protože máte pocit, že to je jen nuda? Zkuste něco trochu jiného. Na zámku Radim zažijte atmosféru šlechtického sídla jako za starých časů. Otevřeno je zde vždy o víkendu od 10 do 16 hodin.

Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na rodinné lyžování, na své si přijdou i běžkaři

Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na rodinné lyžování, na své si přijdou i běžkařiRodinný lyžařský areál Myšák v Karlově pod Pradědem má na sjezdovkách v průměru 40 - 60 cm převážně technického sněhu. Vhodné podmínky jsou i pro běžkaře. V provozu jsou dvě sjezdovky obsluhované dvousedačkovou lanovkou včetně 1 100 metrů dlouhé nejdelší sjezdovky v karlovském údolí a lyžařský svah s vlekem poma pro děti a začátečníky.

Přehled tipů, kam se letos vydat na masopust

Přehled tipů, kam se letos vydat na masopustSvátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili a pořádně najedli před nadcházejícím obdobím půstu, se s oblibou slaví dodnes. Kdy se vlastně slaví masopust, kterému se na Moravě říká fašank, fašinek nebo ostatky? Zhruba měsíc až dva: Období začíná po svátku Tří králů, tedy 7. ledna. Ovšem stanovení termínu závěrečného dne, masopustního úterý před Popeleční středou, je dáno matematickým výpočtem, jehož základem je stanovení termínu Velikonoc. V roce 2018 připadá termín masopustního úterý na 13. února. Nevázané veselí, masky medvědů a kobyl, trošku slivovice a spousty koblih začíná však už v lednu. Vezměte děti a přátele a vydejte se užít si masopustní reje a připomenout si i v roce 2018 národní tradice.

Kysané zelí budiž pochváleno – a také zabijačky, vepřové hody a víno!

Kysané zelí budiž pochváleno – a také zabijačky, vepřové hody a víno! Máte rádi kysané zelí, zázračný všelék našich prababiček? Pak se nechte portálem Kudy z nudy pozvat na několik akcí, kde zelí hraje hlavní roli – třeba na košt kysaného zelí do Mikulčic anebo ZeloFest do Pohořelic, kde se k ochutnávce scházejí desítky domácích vzorků z celé republiky.

Veletrhy GO a Regiontour se blíží do Brna

Veletrhy GO a Regiontour se blíží do BrnaMy Češi máme pověst náruživých cestovatelů a rádi vyrážíme jak za odpočinkem, tak za poznáním nebo zajímavými zážitky. Ať už na svých cestách hledáte cokoli, vždycky potřebujete kvalitní informace. Ty nejautentičtější vám opět nabídnou tradiční veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour, které se v Brně konají od 18. do 21. ledna 2018. Čeká vás zde nejen spousta inspirace, ale také gastronomický festival, atraktivní doprovodný program s cestovatelskou tematikou a navíc možnost vyzkoušet si některé volnočasové aktivity na vlastní kůži.

Deset zimních akcí a závodů pro chodce, lyžaře, sáňkaře i čtyřnohé kamarády

Deset zimních akcí a závodů pro chodce, lyžaře, sáňkaře i čtyřnohé kamarádyZ kalendáře akcí na portálu Kudy z nudy jsme pro vás tentokrát vybrali akce, s nimiž můžete naložit podle svého gusta. Někde se můžete zapojit, jinde si dopřát zajímavou podívanou anebo se třeba nechat vyhecovat k účasti v příštím roce. Jaké zimní akce a kde se chystají?

Poodhalte oponu letového provozu, Letiště Praha pořádá exkurze do zákulisí

Poodhalte oponu letového provozu, Letiště Praha pořádá exkurze do zákulisíCo všechno je třeba udělat před startem letadla? Kolik aerolinek létá do Prahy? Jací jsou nejneobvyklejší zaměstnanci letiště? S tím vším vás seznámí exkurze do zákulisí pražského letiště. Za poznáním letového provozu se můžete na Letiště Praha vypravit i v zimě a po dobu jarních prázdnin! Pokud by v den exkurze mrzlo či padal sníh, budete mít možnost vidět v akci různé stroje pro zimní údržbu letiště a letadel, jako je třeba odmrazování letadel před startem. Na exkurzi je třeba se předem objednat!

20 tipů na výlet k zimním vrcholům pěšky nebo na běžkách

20 tipů na výlet k zimním vrcholům pěšky nebo na běžkáchI když letošní zima zatím není, hlavně v nižších polohách, na sníh nijak bohatá, přesto lze vyrazit na zajímavý výlet - v nížinách pěšky a na horách na běžkách. Zkuste se odhodlat k zimnímu výšlapu na některý vrchol z našeho výběru. Finální odměnu v podobě pěkného výhledu na neobvyklou krajinu v zimním hávu si určitě užijete!

Užijte si zimní plavby po Dalešické přehradě

Užijte si zimní plavby po Dalešické přehraděOd ledna až do dubna si můžete každou neděli užít plavbu po Dalešické přehradě. Vždy ve 13:00 hodin zahajuje loď Horácko svou tradiční zimní plavbu z přístaviště Kramolín. Plavba trvá 1 hodinu. Dojedete zhruba na dohled stropešínského mostu a zase zpět. Cena lístku pro dospělého je 130 Kč a pro děti a seniory nad 75 let 80 Kč. V neděli 14. ledna si navíc na lodi užijete zábavu s Kašparem, Melicharem a Baltazarem!

Přijďte si zabruslit pod střechou v Europarku Praha

Přijďte si zabruslit pod střechou v Europarku PrahaVšichni malí i velcí bruslaři si mohou užít unikátní kluziště s pravým ledem přímo uprostřed obchodního centra – v teple, pod střechou a zdarma. Tentokrát kluziště a doprovodný program připomíná legendárního koníka My Little Pony a úspěšný seriál, který o něm byl natočen, a také akční film Transformers s jeho hrdiny. Zabruslit si bude možné od 13. ledna do 28. února 2018.

Zima v Beskydech: ledové sochy, zasněžený skanzen a závod na Lysou horu

Zima v Beskydech: ledové sochy, zasněžený skanzen a závod na Lysou horuProč zamířit do Beskyd v lednu? Protože v Rožnově pod Radhoštěm a v horském sedle Pustevny jsou právě teď k vidění fantastické ledové sochy – nasvícená reprezentativní díla i obyčejnější sněhové trůny a další kousky, určené například pro focení selfies. Kromě toho vás pozveme na procházku zimním skanzenem, zastavíme se v několika beskydských lyžařských areálech a připomeneme vám i pár zajímavých akcí.

Neobvyklá místa a zimní i noční prohlídky pěšky nebo na běžkách

Neobvyklá místa a zimní i noční prohlídky pěšky nebo na běžkáchNa zimní prohlídky nelákají jen hrady a zámky, ale také jiná místa. Navštivte s portálem Kudy z nudy třeba legendární sklářskou huť v Sázavě, přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně nebo džungli, která nikdy nespí. Co se skrývá za poněkud tajemným názvem?

30 tipů, kam na výlety na hrady a zámky po celý rok

30 tipů, kam na výlety na hrady a zámky po celý rokTéměř každý ví, že hrad či zámek otevřený po celý rok, je Pražský hrad, Hluboká nebo Špilberk. Ale zajímavé tipy na výlet najdete i jinde! Podívejte se na naši nabídku tipů na výlet na hrady a zámky otevřené celoročně a vydejte se s celou rodinou na výlet! Nevíte, jak atraktivně využít volný čas? Portál Kudy z nudy vám poradí!

První mláďata roku přivedli v Zoo Děčín na svět tamaríni

První mláďata roku přivedli v Zoo Děčín na svět tamaríniNa první mládě roku 2018 čekala děčínská zoo jen 3 dny! O přírůstek se postaral pár tamarínů žlutorukých, který přivedl na svět hned dvojčata. Tamarínci se narodili po zhruba 140 dnech březosti ve středu 3. ledna. Tamarínům žlutorukým se v děčínské zoo daří.

Zámek Bučovice má otevřeno i v zimě

Zámek Bučovice má otevřeno i v ziměNe všechny památky mají v zimě zavřeno, na zámku v Bučovicích můžete navštívit novou expozici Moravský aristokrat v labyrintu světa i v tomto zimním období. Nahlédnete zde do života moravských aristokratů, dozvíte se, jak získávali vzdělání či majetek, jakým koníčkům se věnovali, ať už to bylo cestování či sběratelství. Poznáte jejich každodenní život a pochopíte, jak se tehdy žilo moravské šlechtě. Expozice je v zimě otevřena od úterý do neděle od 9 do 15 hodin, a to až do 31. března.

V Chotěbuzi se v sobotu otevřou bunkry z roku 1937

V Chotěbuzi se v sobotu otevřou bunkry z roku 1937Klub vojenské historie Chotěbuz zve na druhou zimní otvíračku bunkrů na Podoboře. K vidění budou 3 objekty lehkého opevnění vzor 37, plně vystrojené a vyzbrojené. Provázet vás budou vojáci v dobových uniformách. Bunkry budou otevřené v sobotu 13. ledna 2018 od 9 do 15 hodin.

Nejkrásnější zimní procházky: pět měst zve na pohodové zimní procházky

Nejkrásnější zimní procházky: pět měst zve na pohodové zimní procházkyRádi byste vyrazili na příjemnou procházku, ale nenapadá vás, kam se přesně vydat? A navíc to musí být někde blízko v těch lednových plískanicích… Portál Kudy z nudy má řešení: vyzkoušejte pohodové trasy po některých českých a moravských městech! Hlavní výhoda? Ve městech narazíte na kavárny a čajovny, kde se můžete zahřát a poklábosit se známými. Navíc nikde není psáno, že z ulic nesmíte zabrousit o kousek dál, třeba do velkých městských parků. Takže popadněte kabáty, čepice, šály a rukavice, je nejvyšší čas vyrazit!

Šumavský Špičák láká na pěkné lyžování, slalom i lyžařské kurzy

Šumavský Špičák láká na pěkné lyžování, slalom i lyžařské kurzy Před nastávajícím víkendem leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák 60-90 cm sněhu. Vzhledem k inverzním teplotám, které v předchozích dnech panovaly, má sníh strukturu jarního firnu. V tomto týdnu se lyžovalo stále bez jakéhokoli čekání na vleky. O víkendu bude ve ski areálu probíhat závod ve slalomu a startují zde lyžařské kurzy.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.