Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dny

Pár desítek skvělých tipů na slunečné i deštivé prázdninové dnyUž se těšíte na dovolenou a sladké dny nicnedělání? Na portálu Kudy z nudy máme vždy zásobu skvělých tipů pro slunečné počasí i pro dny, kdy se slunce schová za mraky. Řady inspirativních nápadů a míst, kde můžete s dětmi oslavit konec školního roku a kde se skvěle zabaví celá rodina, najdete i na následujících řádcích.

Vypravte se na speciální zámecké prohlídky s dětmi

Vypravte se na speciální zámecké prohlídky s dětmiS ohledem na dětské návštěvníky a také na ty, kteří si chtějí prohlédnout zámek trochu jinou formou, anebo třeba pouze část zámku, si zámky Sychrov, Zákupy a Litomyšl připravily zkrácené, nebo přímo dětské prohlídky, které trvají kolem třiceti minut.

30 tipů na ubytování na zámku

30 tipů na ubytování na zámkuToužíte prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend? Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Představte si harmonické prostředí, v němž se snoubí příroda a historie s moderními vymoženostmi a vy máte jedinečnou možnost strávit romantickou noc v nádherném aristokratickém sídle s neobyčejnou atmosférou. Vyberte si z našich 30 tipů!

Shakespeare zase nemá prázdniny

Shakespeare zase nemá prázdninyLetošní Shakespearovské slavnosti jsou v plném proudu. Letos přináší divákům v Praze, Brně i Ostravě celkem devět her Williama Shakespeara. Diváci se mohou těšit i na reprízy úspěšného Hamleta nebo na „vysmátý“ srpen. Druhý prázdninový měsíc totiž bude patřit nejznámějším shakespearovským komediím.

Zoo Dvůr Králové nabízí večerní safari

Zoo Dvůr Králové nabízí večerní safariKaždý večer až do konce září si můžete užívat jízdu Afrika Expressem po safari v Zoo Dvůr Králové nad Labem. Uvidíte nosorožce, zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Od července do konce sprna probíhají jízdy každý večer, v září pouze v pátek a v sobotu.

Festival keltské kultury Lughnasad se blíží

Festival keltské kultury Lughnasad se blížíVe dnech 20. července - 27. července 2019 se v Nasavrkách uskuteční 13. ročník festivalu keltské kultury Lughnasad. Hudba, tanec, jídlo, dobovou zábavu pro děti i dospělé, přednášky o historii i workshopy, to všechno se vejde do dvoudenního programu, který je pro návštěvníky přichystán. Těšit se můžete také na bohaté ukázky keltských řemesel.

Česko je kniha lesů, vod a strání aneb co byste měli navštívit v létě

Česko je kniha lesů, vod a strání aneb co byste měli navštívit v létěCo bychom to byli za portál specializující se na trávení volného času, kdybychom vám nepřinesli pár zaručených tipů na výlet do přírody. Dnes vám proto nabízíme tipy ty nejlepší vyhlídky a trasy, a přitom se vsadíme, že zdaleka ne všechny budete znát. A víte co? Počítejte s námi, kolik z nich budete znát i bez naší nápovědy.

Na hrady vyrážejí šermíři, kejklíři i stateční rytíři!

Na hrady vyrážejí šermíři, kejklíři i stateční rytíři!Máte v plánu výlet na některý hrad či zámek? Tak proč si nevybrat takový, kde se právě něco děje? Prozkoumejte kalendář akcí na portálu Kudy z nudy anebo se nechte inspirovat některým z našich tipů. Nabízíme vám velkolepé rytířské turnaje, bitvy i speciální prohlídky o životě ve středověku.

Léto v Dětenicích patří dětem i středověké krmi

Léto v Dětenicích patří dětem i středověké krmiV sobotu 20. července 2019 se v Dětenicích chystá Středověký Food Festival! Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program a především středověké pochoutky letos inspirované Franckou říší, Barbarským severem i koloniální Indií. Kromě toho je zámek Dětenice otevřen po celé prázdniny v úterý, středu, čtvrtek a pátek zcela zdarma, a to včetně oběda nebo večeře!

Tradiční Harrachovské pivní slavnosti nabídnou pivo i oblíbené soutěže

Tradiční Harrachovské pivní slavnosti nabídnou pivo i oblíbené soutěže V sobotu 20. července se koná již 16. ročník Harrachovských pivních slavností. Budete moci ochutnat nejen skvělé harrachovské pivo, které bylo několikrát oceněno Zlatou pivní pečetí. Navíc se můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě různých zákeřných soutěží, tomboly nebo hudby pestrých žánrů. V ceně vstupného bude možné navíc zavítat do provozu nejstarší činné sklárny v Česku. Konec slavností bude symbolizovat ohňostroj.

10 tipů na cyklistické výlety z celé České republiky

10 tipů na cyklistické výlety z celé České republikySednout na kolo, na řídítka připnout mapu a vyrazit do kraje. Pokud takto vypadá vaše vysněná dovolená, jste na správném místě. Nechte se inspirovat tipy na výlety českou přírodou, ať už jste trénovaní nebo jen sváteční cyklisti. Že kolo nevlastníte nebo zůstalo o dovolené doma? Nevadí. Kolo (ale i tandem nebo koloběžku) si můžete půjčit v některé z mnoha půjčoven. Stačí už jen sbalit dobrou mapu, oblečení do každého počasí, šlápnout do pedálů a podívat se krajině za obzor!

Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýně

Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýněTrávíte dovolenou na Táborsku a hledáte náplň volného času o prázdninových víkendech? Zavítejte do Tábora, kde opět startuje zábavný pořad Husitské víkendy. Program je určen nejen pro rodiny s dětmi, na své si přijde každý milovník historie, zábavy i ponaučení. Na Housově mlýně v Táboře vás čeká husitská krčma, velká filmová zbrojnice, mučírna, hlavní sál, výstavní síň a středověký hostel.

Rakovník bude o víkendu patřit cyklistům

Rakovník bude o víkendu patřit cyklistůmCyklisté a příznivci cyklistiky se každoročně schází v Rakovníku. Rakovnické cyklování je akcí pro všechny, kdo mají rádi cyklistiku v kterékoli její verzi, ať už rychlostní, silniční, terénní nebo rekreační. Všichni, kdo sem zavítají o prázdninovém víkendu 19. 7. – 21. 7. 2019 si přijdou na své, ať už jsou to děti i dospělí, závodníci i diváci, profesionálové i amatéři, ženy i muži.

Pohádkové prohlídky za úplňku chystá zámek Žirovnice

Pohádkové prohlídky za úplňku chystá zámek ŽirovniceNenechte si ujít noční prohlídky zámku Žirovnice ve ndech 19. července a 2. srpna 2019 od 19:00 a 20:00 hodin! Prohlídky jsou především pro děti od 3 do 15 let. Rezervace na prohlídky je nutná na telefonním čísle 565 494 095.

Na jihu Čech děti čeká do začátku září kukuřičné bludiště

Na jihu Čech děti čeká do začátku září kukuřičné bludištěRodinný penzion Veverčí Dvůr v Roseči opět láká na projekt Léto v kukuřici. Jedná se o bludiště v kukuřici, unikátní atrakci, která zaujme nejen děti, ale i dospělé. Procházet kukuřičným polem není jediná místní zábava. Vedle se nachází hřiště ze slámových balíků, plácek pro badminton, fotbal, pétanque či trampolína. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin.

Komedianti na káře, cvičené kozy i lety dravců – to nabízí víkend v parku Mirakulum

Komedianti na káře, cvičené kozy i lety dravců – to nabízí víkend v parku MirakulumPark Mirakulum je plný zážitků a zvlášť v letním období, kdy po dobu hlavních prázdnin nabízí na každý den nějakou zajímavou akci. Tak například v pátek 19. 7. 2019 vás pobaví Komedianti na káře a sokolník, sobota 20. 7. bude patřit akrobatickému vystoupení skupiny Flying Boys a kouzelníku Navarovi a v neděli 21. 7. se můžete těšit na skupinu Carini, která předvede show indických opiček, koziček a pejsků, kovbojské hry a mnoho dalšího.

10 tipů, kam na rafting

10 tipů, kam na raftingChcete si aktivně odpočinout a poznat, co ve vás je? Užijte si rafting! Zapomeňte však na bachraté laminátové kanoe, neforemné lodní pytle a všudypřítomné mokro! Obstarožní plavidla na českých řekách už dávno vystřídaly nafukovací rafty, lehoučké umělohmotné kanoe a moderní vybavení. Řady půjčoven vám lodě dopraví, kamkoliv si budete přát, a patřičně se postarají o veškerý komfort a zázemí. Vyberte si z tipů pro začátečníky i "hotové" vodáky.

Mikulov není jen městem vína: ochutnejte vůně a chutě národů Podyjí

Mikulov není jen městem vína: ochutnejte vůně a chutě národů PodyjíJiž tradičně se koná každé léto v Mikulově Festival kultur národů Podyjí, na němž všechny zde žijící národnostní skupiny představují své hudební, taneční, divadelní i kulinářské výtvory. Ten letošní se koná od 19. do 20. července 2019.

Na Brněnskou přehradu se chystají dračí lodě

Na Brněnskou přehradu se chystají dračí loděKolem 1 000 pádlujících dragonů vyjede o víkendu 19. a 20. června 2019 na Brněnskou přehradu, která bude hostit tradiční Brněnský festival dračích lodí. Součástí festivalu bude závod nejvyšší úrovně Český pohár, dále závod smíšených posádek pro hobby týmy a bude připravena i oblíbená soutěž firemních týmů. Akce odstartuje v 9 hodin dopoledne v sobotu i neděli v areálu loděnice Lodních sportů Brno v Rakovecké zátoce.

Hrad Grabštejn nabízí speciální prohlídky pro děti

Hrad Grabštejn nabízí speciální prohlídky pro dětiHrad Grabštejn, jeden ze stěžejních objektů Roku Gallasů a Clam-Galalsů zcela změnil koncepci dětské prohlídky - zážitková prohlídka pro děti od 3 do 8 let si klade za cíl seznámit je se způsobem využívání objektu v období posledních majitelů Gallasů a Clam-Gallasů, formou bydlení i společenské struktury a povolání (kdo co dělal a proč), se zábavou i prací tehdejší šlechty, s jejich duchovním životem i stolováním a oblékáním.

Za koupáním na koupaliště Dachova i za skvělou muzikou do Hořic

Za koupáním na koupaliště Dachova i za skvělou muzikou do HořicI když to tak nevypadá, na víkend hlásí meterologové tropické počasí, kdy se určitě bude hodit tip na přírodní koupaliště Dachova, 2 km od centra Hořic, kde se natáčel film Eliška má ráda divočinu. Koupaliště napájí lesní pramen a o čistotě vody svědčí výskyt čolka horského. Čas se na Dachovech zastavil v první třetině 20. století. Během tohoto víkendu si můžete v Hořicích navíc užít pořádný nářez muziky na festivalu The Legends Rock Fest.

V Dolních Vítkovicích se otevřela nová atrakce - Stará koksovna KOX

V Dolních Vítkovicích se otevřela nová atrakce - Stará koksovna KOXIndustriální areál v Dolních Vítkovicích připravil na léto 2019 novou atrakci - je jí Stará koksovna, která se stane součástí Uhelného prohlídkového okruhu. Projekt Koksovny, která dostala nový název "KOX" je zajímavý tím, že se díky němu otevře centrální část areálu, která byla dosud zcela uzavřena. První návštěvníci si KOX mohou prohlédnout už během festivalu Colours of Ostrava, který se koná do soboty 20. července 2019.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na zajímavé akce na prázdninový víkend - 20. a 21. 7. 2019. Užijte si letní výlety a prázdninové zážitky - za romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce, bitvy i květinové výstavy, hrnčířské trhy, akce během letní lázeňské sezóny, vojenské i letecké akce, hudební festivaly a především inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro výlety a slavnosti z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Na zámku v Mnichově Hradišti vás čekají šlechtické kratochvíle

Na zámku v Mnichově Hradišti vás čekají šlechtické kratochvíleO víkendu 20. a 21. července 2019 se na zámku Mnichovo Hradiště chystá letní slavnost s názvem Šlechtické kratochvíle. Historické tance a scénky ze života šlechty v dobových kostýmech se souborem Mariane Libčice n. Vltavou se budou odehrávat po oba dva dny, vždy od 10:00 do 16:00 hodin.

Den hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek

Den hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilekSmažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Pokrmy pro návštěvníky připraví vyhlášený hmyzí šéfkuchař Milan Václavík. Originálním dárkem z návštěvy Víkendu hmyzožravců v Zoo Praha se mohou stát proteinové tyčinky z cvrččí mouky, které si návštěvníci mohou koupit na šesti místech v areálu zoo a hned v několika příchutích – například čokoládové, ananasové a višňové.

Sobotní náchodské Pivobraní slibuje skvělou atmosféru

Sobotní náchodské Pivobraní slibuje skvělou atmosféruPivobraní - největší letní událost v Náchodě vypukne v sobotu 20. července 2019. V samotném srdci města na Masarykově náměstí se uskuteční už 8. ročník oblíbeného Pivobraní. Vedle hudebního programu a prezentace pivovarů návštěvníky čeká stolní fotbálek v životní velikosti, dobré jídlo a hlavně skvělá atmosféra.

Nenechte si ujít sobotní prohlídky Klatov

Nenechte si ujít sobotní prohlídky Klatov Vydejte se na prohlídku historického centra Klatov a poznejte jedno z nejkrásnějších měst v česko-bavorském pohraničí, známé jako "brána Šumavy". Pravidelné sobotní prohlídky historického centra Klatov se konají až do do 31. srpna 2019.

Na oblíbené Lesní slavnosti Lapků z Drakova se bude tavit železo a rýžovat zlato

Na oblíbené Lesní slavnosti Lapků z Drakova se bude tavit železo a rýžovat zlatoTajemné zříceniny strážních hradů, vzácnou dřevouhelnou huť, řemeslníky či lesníky spatří v sobotu 20. a v neděli 21. července 2019 návštěvníci Drakova v údolí Černé Opavy, v blízkosti obce Heřmanovice, u Vrbna pod Pradědem v okrese Bruntál v Moravskoslezském kraji. Uskuteční se tam totiž další ročník mezi lidmi populární akce Lesní slavnost Lapků z Drakova.

Vojenské akce v roce 2019

Vojenské akce v roce 2019Patříte k fanouškům vojenské techniky, ale prohlížet si ji v muzeu vás nebaví? Podívejte se, jak dodnes funguje vojenská technika a taktika v akci. Přinášíme tipy na některé zajímavé akce, které proběhnou v průběhu léta a podzimu tohoto roku.

Festival České hrady pokračuje na Kunětické hoře

Festival České hrady pokračuje na Kunětické hořeOblíbený letní kulturní festival České hrady.cz se přesouvá 19. a 20. července 209 na Kunětickou horu s Kryštofem, Arakainem & Lucií Bílou, kapelou No Name nebo Rybičkami 48. Ani letos nechybí VIP kempy Plus, kde se budete cítit skoro jako v hotelu.

Tipy na víkend v Praze a okolí

Tipy na víkend v Praze a okolíV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na aktuální víkend 20. až 21. 7. 2019. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".

V Plzni si prohlédnete skvosty s vůní benzínu

V Plzni si prohlédnete skvosty s vůní benzínuVe dnech 19. - 21. července 2019 uvítá plzeňské DEPO2015 návštěvníky unikátní a jedinečnou sbírkou automobilových skvostů. Od pátku do neděle zaparkuje v areálu bývalého depa dopravních podniků na dvě stě historických automobilů i moderních bouráků. Doprovodný program myslí na atrakce pro dospělé i děti, umění s láskou k motorům i stylové občerstvení.

Vezměte děti na výlet do Pohádkové vesničky na Vysočinu

Vezměte děti na výlet do Pohádkové vesničky na VysočinuTipů kam se v létě vypravit za pohádkovými příběhy není nikdy dost. Portál Kudy z nudy vám přináší několik tipů na červencová a srpnová setkání s princeznami a statečnými rytíři, sveřepými lesními strašidýlky a dalšími pohádkovými bytostmi v pohádkové vesničce Podlesí. Pohádkové bytosti pro vás otevřou brány Pohádkové vesničky vždy v sobotu a v neděli odpoledne, tak abyste si ji mohli prohlédnout a zjistit jak znáte pohádky.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm připravuje Dny řemesel a setkání kovářů

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm připravuje Dny řemesel a setkání kovářůJiž po dvacáté deváté se v areálu Dřevěného městečka setkají mistři starých řemesel, aby svůj um předvedli návštěvníkům programu „Dny řemesel a setkání kovářů“, který proběhne ve dnech 20. a 21. 7. 2019. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky prací více než 150 řemeslníků – kovářů, tesařů, šindelářů, truhlářů, sklenářů, kameníků, klempířů, hrnčířů a dalších řemeslníků. K vidění budou staré profese při zpracování a opracování dřeva – výroba štípaných plotů, dřevěných žlabů a potrubí, loukoťových kol, ruční řezání kulatiny.

Poznejte život včel na naučné stezce Harrachovem

Poznejte život včel na naučné stezce HarrachovemV Harrachově si lze projít pěknou Včelí naučnou stezku hraběte Harracha, která zájemce seznámí nejen se životem včel, ale také s typickou krkonošskou květenou. Stezka vychází od autobusového nádraží a pokračuje nenáročným terénem směrem na Rýžoviště k penzionu Renata.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov rozezní o víkendu město

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov rozezní o víkendu městoMezi 19. červencem a 10. srpnem 2019 se na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov opět představí špičky současné hudební scény. Spojení atraktivního prostředí historického města a hudby mnoha žánrů vydobylo festivalu skvělé renomé. V unikátních prostorách Státního hradu a zámku Český Krumlov, ale i v dalších lokacích města s jedinečným geniem loci se uskuteční celkem 23 hudebních produkcí různých žánrů – Venuše a živly: hudba a tanec doby Krále Slunce, večer francouzské hudby a poezie, varokní opery, ale i Michael Jackson Symphony nebo Lenka Filipová.

Žižkovská věž, pražské Planetárium a Štefánikova hvězdárna oslaví padesát let od prvního letu na Měsíc

Žižkovská věž, pražské Planetárium a Štefánikova hvězdárna oslaví padesát let od prvního letu na MěsícPo padesáti letech od prvního letu na Měsíc "odstartuje" Apollo 11 znovu, tentokrát z Žižkovské televizní věže v Praze. Vesmírná loď ožije v sobotu 20. července 2019 ve 22 hodin a 17 minut za pomoci speciálního videomappingu, který bude věrně kopírovat skutečný začátek letu americké posádky v roce 1969. Kromě toho se bude v Planetáriu Praha a v kině Lucerna promítat dosud nezveřejněný filmový dokument o výpravě prvního člověka na Měsíc.

Zámek Stekník otevře novou prohlídkovou trasu

Zámek Stekník otevře novou prohlídkovou trasuZámek stekník připravil pro letošní léto zcela novou prohlídkovou trasu, která ukáže, jak zámek vypadal za posledních majitelů rodu Gérolda Déteindra. Trasa nabídne nové pokoje, artefakty i dobové fotografie. Restaurátoři opravili také hlavní sál. Poprvé se bude možné na trasu vypravit 18. července 2019.

Víte, co je Josefkol? V Čechách pod Kosířem proběhne sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického

Víte, co je Josefkol? V Čechách pod Kosířem proběhne sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnickéhoV zámeckém parku v Čechách pod Kosířem se již pravidelně jednou za rok koná setkání nejlepších řemeslníků z celé České republiky. O víkendu 20. a 21. července 2019 v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem uvidíte stavitele kočárů, mistry opratí, líbánky na Hané, pěší gardu kardinála Troyera, rytířský turnaj nebo výcvik císařských hulánů.

Slavnosti na Schwarzenberském plavebním kanálu: poznejte jedno z nejhezčích míst Šumavy

Slavnosti na Schwarzenberském plavebním kanálu: poznejte jedno z nejhezčích míst ŠumavyPro ty, kdo nechali srdce na Šumavě, je to možná trochu nepochopitelné, ale pořád existuje dost lidí, kteří v horách na jihozápadě Čech nikdy nebyli. Pokud k nim patříte a právě teď váháte, do které části Šumavy zamířit, využijte slavnosti na Schwarzenberském plavebním kanálu, které se letos konají v sobotu 20. července 2019.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.