Pro plnou funkčnost těchto stránek, stejně jako Interaktivních plánů dopravy, je potřeba mít zaplý JavaScript!

Tipy na akce

Prohlídky hradů a zámků vás potěší během adventu a Vánoc

Prohlídky hradů a zámků vás potěší během adventu a VánocVychutnejte si prohlídky hradů a zámků, které vás potěší romantickým nádechem starých časů a nevšední výzdoby. Dozvíte se mnoho o vánočních zvycích ve šlechtických rodinách.

V Jeseníkách se o víkendu otevírá řada skiareálů

V Jeseníkách se o víkendu otevírá řada skiareálůProvozovatelé lyžařských areálů v Olomouckém kraji jsou připraveni na novou lyžařskou sezónu a díky sněhové nadílce otevírají lyžařům většinu velkých skiareálů.

K obřím Čertovým hlavám si můžete udělat výlet i v zimě

K obřím Čertovým hlavám si můžete udělat výlet i v ziměDevítimetrové pískovcové skulptury nazvané Čertovy hlavy v Želízech na Mělnicku jsou pěkným tipem na výlet v každém ročním období. Pokud ještě nevíte, co s volným víkendem, a zároveň byste si chtěli dopřát krátký výlet do přírody, vydejte se na Čertovy hlavy do Želíz u Mělníka.

Ostravský svět miniatur se uzavírá - poslední šance ho navštívit je do neděle!

Ostravský svět miniatur se uzavírá - poslední šance ho navštívit je do neděle!Zatím ještě v centru města vedle areálu Výstaviště Černá louka (za Divadlem Antonína Dvořáka) naleznete úplně jiný svět – minisvět. Městečko Miniuni, které těšívalo děti i dospělé se však v neděli 16. prosince veřejnosti uzavře, Důvodem je jeho přesun ze současného stanoviště na nové. Znovu otevřít veřejnosti by se mělo opět roku 2020.

Zima je tu, skiareály ji přivítají o víkendu otevřením dalších sjezdovek

Zima je tu, skiareály ji přivítají o víkendu otevřením dalších sjezdovekZima se sněhovou nadílkou konečně vstoupíla do České republiky a naše skiareály jsou na ni už dávno dobře připravené a přivítají ji s otevřenou náručí. Vydejte se s portálem Kudy z nudy do právě otevřených lyžařských středisek, užijte si řadu zajímavých akcí, zahajujících zahájení zimní sezóny, i novinky, o které letos rozhodně nebude nouze.

Čertí brko, Broučci nebo Titanic: šest tipů kam s dětmi na výstavu

Čertí brko, Broučci nebo Titanic: šest tipů kam s dětmi na výstavuVánoce sice klepou na dveře, ale neznamená to, že v prosinci se nedá dělat nic jiného než procházet vánočně vyzdobenými ulicemi a od stánku ke stánku na adventních trzích. Zkuste se s dětmi vypravit na některou z výstav, na portálu Kudy z nudy jich objevíte celou řadu!

Při procházce Prahou pátrejte po tajemství kostelního kříže

Při procházce Prahou pátrejte po tajemství kostelního křížeJedna z mnoha legend, provázející Nové Město v Praze od jeho vzniku až do současnosti, vypráví o zvláštním záměru jeho zakladatele: český král Karel IV. totiž chtěl z pěti novoměstských kostelů vytvořit pravidelný obrazec. Vydejte se s portálem Kudy z nudy za tajemstvím kostelního kříže!

Na Královský advent na hradě Křivoklát vás sveze parní lokomotiva

Na Královský advent na hradě Křivoklát vás sveze parní lokomotivaKrálovský advent na hradě Křivoklátě přinese 15. a 16. 12. 2018 nejen dobový jarmark doprovázený pestrým programem na nádvoří, ale nabízí vám jedinečnou možnost zažít i něco nevšedního přímo v interiérech hradu. Zúčastněte se císařské audience a přeneste se do doby císaře Karla IV.

Přineste si domů Betlémské světlo!

Přineste si domů Betlémské světlo!Skauti z Českých Budějovic a Plzně opět po roce dovezou Betlémské světlo do České republiky z rakouského Lince a v neděli 16. prosince pak budou "světlonoši" plamínek pokoje a míru rozvážet vlaky Českých drah po celé republice. Stačí si donést či dovézt vlastní svíčku nebo svítilnu a můžete i vy potěšit své blízké malým plamínkem z Betléma a udělat jim radost z toho, že nejsou sami a že na ně někdo myslí.

Valašské muzeum v přírodě zve na tradiční Vánoční jarmark

Valašské muzeum v přírodě zve na tradiční Vánoční jarmark Prožít neopakovatelnou atmosféru vánočních zvyků na Valašsku můžete už tento víkendu v sobotu 15. a neděli 16. prosince 2018. Do areálu Dřevěného městečka zamíří stovka tradičních lidových výrobců. Vánoční jarmark svým vystoupením zpestří např. soubor Soláň z Rožnova p. R. a Kašava ze Zlína.

Na Jizerské magistrále se už lyžuje

Na Jizerské magistrále se už lyžujeSněhová nadílka posledních dnů přinesla mnoho radosti všem běžkařům v Jizerských horách, kde první běžecké stopy upravila Jizerská o.p.s. Upraveny jsou základní trasy z Bedřichova a Jizerky, s propojením obou okruhů.

Advent v Loretě Rumburk nabídne prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty a prohlídky betlémů

Advent v Loretě Rumburk nabídne prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty a prohlídky betlémůBarokní památka Loreta Rumburk je pro veřejnost přístupná i v zimních měsících. Pro návštěvníky se na prosinec připravuje řada speciálně laděných akcí. O adventu a Vánocích se zde odehrají večerní prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty a výstava betlémů.

V Krkonoších se dnes rozjedou vleky na Horních Mísečkách

V Krkonoších se dnes rozjedou vleky na Horních MísečkáchOde dneška 14. 12. 2018 od 8:30 do 16:000 je ve Špindlerově Mlýně v provozu lanovka Horní Mísečky – Medvědín, vlek P Medvědín a B Špindlerův Mlýn – Medvědín. Otevřené sjezdové tratě jsou 13a Machytka a Hřiště 12b. Kolem střediska je upraveno na 15 km běžeckých tratí.

Nahlédněte do historie řádu Benediktinů

Nahlédněte do historie řádu BenediktinůNejstarší řeholní řád s heslem "Ora et labora - Modli se a pracuj", založen v 6. století sv. Beneditkem z Nursie, vstoupil na naše území již konce 10. století, kdy byl na Pražském hradě založen klášter sv. Jiří. V průběhu staletí vybudovali Benediktini řadu klášterů, které můžeme dodnes obdivovat.

Kouzelné Vánoce na hradech a zámcích i ve skanzenech

Kouzelné Vánoce na hradech a zámcích i ve skanzenechVydejte se s portálem Kudy z nudy na adventní výlet do některého ze zámků či skanzenů a obdivujte nazdobené vánoční stoly, výzdobu a romantickou atmosféru starých časů na hradech, zámcích i v podzámčí. Co vás čeká? Přehlídky betlémů, perníčků, vánočních ozdob na stromeček, lití olova i lodičky ze skořápek.

Festival České doteky hudby letos oslaví 20. jubileum

Festival České doteky hudby letos oslaví 20. jubileumMezinárodní hudební Festival České doteky hudby patří mezi 7 nejrozsáhlejších v České republice. Trvalým dramaturgickým záměrem je vyhledávání zajímavých, běžně neuváděných titulů a také zařazování děl českých skladatelů tvořících ve druhé polovině 20. století i tvůrců soudobých. Cílem festivalu je pak nabídnout svým návštěvníkům působivé hudební zážitky při poslechu vrcholných repertoárových děl i zajímavých běžně neuváděných titulů. Festival letos probíhá od 16. prosince 2018 do 6. ledna 2019.

Návštěvnická sezóna na hradě Svojanov vrcholí o tomto víkendu

Návštěvnická sezóna na hradě Svojanov vrcholí o tomto víkenduO tomto víkendu 15. – 16. prosince bude hrad Svojanov letos otevřen naposledy. Návštěvníci si jeho prostory mohou prohlédnout od 10 do 17 hodin. V neděli se brána hradu uzavře a znovu se veřejnosti otevře na jaře 2019.

Sníh je konečně tu! Kam se vydat na lyže?

Sníh je konečně tu! Kam se vydat na lyže?Rádi lyžujete a při jízdě na upravených sjezdovkách jste ve svém živlu? Připravili jsme pro vás dvanáct tipů na některé z českých skiareálů, které vám nabízí upravené sjezdovky a řadu dalších zábavných aktivit pro milovníky zimních sportů. O víkendu se otevřou další sjezdovky, například ve Špindlu, na šumavském Špičáku, Červenohorském sedle anebo na Tanvaldském Špičáku či Ještědu.

Vychutnejte si tradiční sportovní zážitek - Jizerskou 50 i s dětmi

Vychutnejte si tradiční sportovní zážitek - Jizerskou 50 i s dětmiMáte doma malého šikovného sportovce? Chcete si po Vánocích vychutnat okouzlující přírodu Jizerských hor, vypotit nasbírané sváteční kalorie a užít si jedinečné okamžiky v podobě tradičního sportovního zážitku? Právě pro vás a vaše děti organizátoři připravili dětské závody – Mini Jizerskou. Staňte se součástí sportovní historie, vždyť nutně nemusíte dosáhnout nejlepšího času, ale užije si příjemné aktivní chvíle s celou rodinou! Nejen amatérské sportovce přiláká Bedřichov tentokrát o druhém lednovém víkendu tj. 8. – 10. ledna 2019.

Sloni, Sahara, Asuán, Šanghaj a Habeš: vydejte se na výlety do exotických míst

Sloni, Sahara, Asuán, Šanghaj a Habeš: vydejte se na výlety do exotických místVíte, že u nás existuje Sloní náměstí? Pokud byste podle jména hádali, že ho najdete v nějaké zoologické zahradě, kdepak: skrývá se v samotném srdci Adršpašského skalního města. Zároveň vás pozveme na africké procházky na Saharu, do Habeše či k Asuánu, a dokonce i na český Tajvan anebo až do Šanghaje.

Šumavský Špičák hlásí start zimní sezony

Šumavský Špičák hlásí start zimní sezonyPrvní lyžaři se letos objeví ve Ski&Bike Špičák v sobotu 15. prosince, kdy největší lyžařské středisko Plzeňského kraje zahajuje provoz zimní sezony 2018/19.

Užijte si adventní akce na zámcích na severu Čech

Užijte si adventní akce na zámcích na severu ČechSprávy hradů a zámků NPÚ v Liberci si pro adventní čas připravily nejenom vánoční prohlídky na svých objektech, ale také řadu doprovodných akcí, které symbolizují čas adventní a dobu vánoční. Pokochejte se slavnostně vyzdobenými interiéry Hrubého Rohozce nebo zámku Sychrov, upečte si perníčky na Grabštejně či nahlédněte do nového bytu pana nadlesního na zámku Zákupy.

Udělejte radost originálními dárky z Orlických hor a užijte si advent

Udělejte radost originálními dárky z Orlických hor a užijte si adventV Orlických horách žije plno šikovných řemeslníků a najdete zde řadu překrásných ateliérů a dílen, kde si můžete kromě vlastní inspirace a zakoupení výrobků, řemeslo také doslova osahat. Pod dohledem řemeslných mistrů si můžete vyrobit právě tu vaši vlastní rolničku, vyrobit si misku či namalovat si hrneček.

50 tipů na víkend z celého Česka

50 tipů na víkend z celého ČeskaTipy na zajímavé akce o víkendu od pátku 14. do neděle 16. prosince 2018. Užijte si výlety za romantikou a poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, podzimní gastronomické akce, vánoční výstavy a trhy a také inspiraci na skvělé zážitky z celé České republiky! Další možnosti pro adventní výlety a slavnosti z kalendáře akcí snadno a rychle najdete v horním menu portálu Kudy z nudy.

Patnáct tipů kam se s dětmi nebo sami vypravit na Štědrý den

Patnáct tipů kam se s dětmi nebo sami vypravit na Štědrý denNěkdo rád sedí na Štědrý den doma v teple, ale jiné to táhne ven, do zimy a za zážitky. Tipy portálu Kudy z nudy na štědrodenní program můžete využít třeba jen na krátkou procházku (to pokud máte k cílovému místu blízko) anebo na běžný výlet – to pro případ, že to máte o kousek dál.

Na děčínském zámku se dozvíte, jak slavila Vánoce rodina Thunů

Na děčínském zámku se dozvíte, jak slavila Vánoce rodina ThunůV neděli 16. prosince začínají na zámku v Děčíně speciální vánoční prohlídky přibližující oslavu Vánoc a zvyky v době, kdy na zámku žila rodina knížete Jaroslava Thuna, tedy na přelomu 19. a 20. století. Vánoční prohlídky se na zámku konají 16., 27. a 28. prosince 2018.

Užijte si letošní vánoční trhy v Jihlavě

Užijte si letošní vánoční trhy v JihlavěVánoční trhy s řemeslnými výrobky, jmelím, stromky, pamlsky a svařeným vínem najdou lidé během adventu na řadě míst Česka. V Jihlavě začne vánoční jarmark s denním provozem 14. a skončí 22. prosince 2018. Trhy na Masarykově náměstí budou všem návštěvníkům otevřeny od desáté do osmnácté hodiny a nabídnou bohatý program.

Vydejte se v adventním čase za relaxací do aquaparku

Vydejte se v adventním čase za relaxací do aquaparkuZastavte se, odpočívejte a relaxujte. V adventním období plném shonu je ideální čas na návštěvu aquaparků, kde si můžete užít nejen adrenalinové zážitky, ale čekají vás zde také příjemné masáže, odpočinek v sauně nebo aktivní relax v posilovně. Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na čtyři vodní světy, kde můžete strávit příjemné chvíle s rodinou a přáteli.

Adventní atmosféru nabídne víkend na zámku v Děčíně

Adventní atmosféru nabídne víkend na zámku v DěčíněPokud chcete tento víkend vyrazit s rodinou na výlet, doporučujeme podívat se na sever Čech na zámek v Děčíně.

Zámek Telč čeká velká rekonstrukce, návštěvníkům ale zůstane příští rok přístupný

Zámek Telč čeká velká rekonstrukce, návštěvníkům ale zůstane příští rok přístupnýTelčský zámek zůstane otevřený po celou příští turistickou sezonu, plánovaná rekonstrukce památky UNESCO na její provoz zatím vliv mít nebude. Plánovaná velká rekonstrukce bude trvat několik následujících let. Rozsáhlé stavební práce se chytají nejdříve na srpen a září 2019.

Skiareál Ještěd startuje sezónu večerním lyžováním

Skiareál Ještěd startuje sezónu večerním lyžovánímPřírodní nadílka doplnila základ z technického sněhu, který sněžná děla ve Skiareálu Ještěd vyráběla průběžně dle klimatických podmínek již od poloviny listopadu. První lyžařskou sezónu pod taktovkou TMR Ještěd tak zahájí večerní lyžování na osvětlené sjezdovce F10 v pátek 14. prosince. O víkendu se také otevírá nová lyžařská škola, která využije dětské cvičiště.

Stříbrné vánoční dny začínají v Letňanech

Stříbrné vánoční dny začínají v LetňanechOd 13. do 16. prosince se rozzáří letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA světlem vánočních stromků, rozezní se vánoční koledy a stovky vystavovatelů přinesou na 10 000 tipů na vánoční dárky. Stříbrné vánoční dny patří již tradičně k adventnímu období a letos vám opět nabídnou možnost, jak si v klidu užít předvánoční atmosféru, pohodlně nakoupit vše potřebné na jednom místě a naladit se na vánoční vlnu.

Advent i zimní prohlídky zažijete také na jihočeských hradech a zámcích

Advent i zimní prohlídky zažijete také na jihočeských hradech a zámcíchV období adventu nabízejí některé jihočeské hrady a zámky speciální kulturní akce anebo lákají na zimní prohlídkové trasy. Na zimní prohlídky se můžete vydat například na Nové Hrady anebo na zámky Třeboň a Hluboká.

V sobotu se spouští vleky na Dolní Moravě

V sobotu se spouští vleky na Dolní MoravěV sobotu 15. 12. 2018 zahájí zimní lyžařskou sezonu v resortu Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem. Lyžování bude možné od 8:30 do 16:00 hodin. Zahájení proběhne v areálu U slona ve velkém stylu s bohatým doprovodným programem. Celodenní skipass bude pro všechny za 100 Kč. V 11:00 se bude konat lyžařský závod a bohatý doprovodný program.

Karlštejnský královský advent láká na Rybovu mši, prohlídky hradu i poslední adventní neděli

Karlštejnský královský advent láká na Rybovu mši, prohlídky hradu i poslední adventní neděliKrálovský advent na Karlštejně probudil ze zimního spánku řadu karlštejnských muzeí a památek. Na adventrní program se můžete těšit na náměstí pod hradem, nebude chybět karlštejnský jarmark, karlštejnské víno, karlštejnská muzejní stezka i vystoupení tanečních, pěveckých a hudebních souborů. Skvělým tipem na výlet je i samotný hrad Karlštejn, kde si v neděli 17. prosince poslechnete Českou mši vánoční, která zazní hradem v 17 a poté ještě v 19 hodin.

V Jizerských horách se o víkendu začne lyžovat

V Jizerských horách se o víkendu začne lyžovatPříchod studené fronty a husté sněžení významně podpořilo začátek sezóny v Jizerských horách. V největším skiareálu Jizerských hor na Tanvaldském Špičáku tak může začít o tomto víkendu 15. prosince zimní sezona. V provozu bude lanovka na Špičáku I s červenou sjezdovkou. Díky sněhové nadílce už mohou konečně do hor vyrazit také běžkaři.

Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava

Užijte si předvánoční náladu v Zoo OstravaV sobotu 15. prosince se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční předvánoční akce Strojení stromečků v zoo spojená se zpíváním koled u živého betléma, zdobením perníčků a nadílkou pro děti i pro zvířata.

Slavnostní zahájení zimní sezóny ve Skiareálu Lipno proběhne již tuto sobotu

Slavnostní zahájení zimní sezóny ve Skiareálu Lipno proběhne již tuto sobotuV sobotu 15. prosince se ve Skiareálu uskuteční slavnostní zahájení zimní sezóny. Lanovky ve Skiareálu Lipno se sice spustí o den dříve (tj. v pátek 14. prosince), ale sobota 15. prosince bude spojena kromě lyžování i s bohatým sportovním a kulturním programem.

Krkonoše hlásí první stupeň lavinového nebezpečí

Krkonoše hlásí první stupeň lavinového nebezpečíV Krkonoších vyhlásila horská služba první stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebenech hor leží aktuálně kolem 60 cm nového sněhu, který napadl v posledních dnech. Nebezpečí je zatím setrvalé a očekává se dokonce jeho zvýšení na druhý stupeň. Při prvním lavinovém stupni z pětibodové stupnice jsou však podmínky pro horské túry ještě všeobecně bezpečné.

Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice

Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu KrňoviceProžít Vánoce ve skanzenu můžete od 15. do 16. prosince v Krňovicích. Nasajte atmosféru Vánoc na vsi a ponořte se do života našich předků. Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. K vidění jsou historické stavby, dobové vybavení a technika.


© kudyznudy.cz

Tipy na aktivity


© kudyznudy.cz

MAPA ROKU
Ocenění a značka kvality interaktivních plánů od Kartografické společnosti ČR.
Copyright © 2016 SmartGIS s.r.o.